0 YAPILAN YORUMLAR
17199 GÖRÜNTÜLENME
41 TAKİPÇİ
2 BEĞENİ
yok-yer | non-place

Karma sergi “yok-yer” 19 Aralık  2014 – 1 Şubat 2015 tarihleri arasında Mixer’de!

Sanatçılar: Aslı Narin, Egemen Tuncer, Hasan Deniz

Mehmet Kahraman’ın küratörlüğünü üstlendiği karma sergi “yok-yer”, her yerde oluşları, birbirlerine benzemeleri ve bağlamlarından kopuk olmalarıyla dikkat çeken havaalanları, eğlence ve alışveriş merkezleri gibi çağımızın ‘yok-yerleri’ni konu alıyor. Çağdaş dünyanın hareketli öznesinin mekanları deneyimleme şeklini etkileyen yok-yerler, insanların bir araya gelerek sosyalleşmelerine olanak sağlarken aynı zamanda yalnızlık duygusu yaratmalarıyla bireylere varoluşsal bir çelişki alanı sunarlar.

Bu bağlamda sergide yer alan sanatçılardan Aslı Narin’in fotoğrafik soyutlamaları bu geçiş alanlarını tanımlamaya çalışırken Egemen Tuncer’in ürettiği imajlar mekanların dönüşüm sonrası aldıkları yeni formlara odaklanmamızı sağlıyor. Hasan Deniz’in fotoğrafları ise değişen veya yok olan yerlerin belleğine dair bir günlük olarak karşımıza çıkıyor. Üç farklı bakış açısı etrafında yapılacak olan yerleştirme, Mixer’in sergi alanının mimari yapısı ile ilişkilendirilerek mekana özgü bir nitelik kazanıyor olacak.

yok-yer” 19 Aralık 2014 – 1 Şubat 2015 tarihleri arasında Pazartesi hariç her gün Mixer’de görülebilir.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

non-place” is at Mixer between 19 December 2014 – 01 February 2015

Artists: Aslı Narin, Egemen Tuncer, Hasan Deniz

The group exhibition entitled as non-place, curated by Mehmet Kahraman, is about non-places such as airports, amusement parks and shopping centers of our era, which are detached from their contexts, resemble one another and can be found anywhere. The non-places which influence the way mobile subjects of the contemporary world experience places, bring people together and let them socialize while giving individuals an existential contradiction space by creating a sense of loneliness.

In that sense, Aslı Narin’s photographic abstractions identify these transit places, whereas images produced by Egemen Tuncer allow us to focus on new forms of these places after going through a transformation. Hasan Deniz’s photography reveals uncanny memories of unsteady or vanishing places. Shaped around three different perspectives, the exhibition will become site-specific through a number of references to the architectural structure of Mixer’s exhibition area.

non-place” is at Mixer between 19 December 2014 - 01 February 2015, open everyday except for Mondays.
Hasan Deniz

Hasan Deniz, İsimsiz | Untitled, 2014.

0
3787
2
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
İLETİŞİM BİLGİSİ

sıraselviler caddesi taksim sitesi

no: 35 2.bodrum kat beyoğlu istanbul

+90 212 243 54 43 

www.mixerarts.com / info@mixerarts.com

https://twitter.com/mixerarts

https://www.facebook.com/mixer.tophane

 

... devamı
TAKİPÇİLERİ
41
YAZILARI
5
Geldanlage