VİDEO
 • 21 NİSAN,ÇARŞAMBA,2021
  Naz Elmas’la Sanatın Renkleri -II-

  Sanat, kültür yaşam ve edebiyat alanlarında izleyicisine nitelikli haber ve özgün içerik sunan Artful Living, Artopol Gallery sponsorluğunda yeni bir yolculuğa çıkıyor. Artful Living, YouTube kanalında farklı başlıklarda üreteceği içeriklerle sanatseverleri güncel sanat dünyasına davet edecek. Kanalın ilk programı Naz Elmas’ın sunumuyla gerçekleşecek olan “Naz Elmas’la Sanatın Renkleri” olacak. Elmas, izleyicileri her programda farklı sanatçılar, galeriler ve sergilerle buluşturacak.

  ​“Naz Elmas’la Sanatın Renkleri” programının ikinci konuğu sanatçı Umut Sungur oluyor. Naz Elmas, Umut Sungur ile eserlerinde yer verdiği kadın karakterler, katıldığı son sergi Kadınla Yüz-leşme, sanatçı kimliği ve gelecek planları üzerine konuştu.

  DEVAMI
  0
  0
  307
 • 21 NİSAN,ÇARŞAMBA,2021
  ​Naz Elmas’la Sanatın Renkleri -I-

  Sanat, kültür yaşam ve edebiyat alanlarında izleyicisine nitelikli haber ve özgün içerik sunan Artful Living, Artopol Gallery sponsorluğunda yeni bir yolculuğa çıkıyor. Artful Living, YouTube kanalında farklı başlıklarda üreteceği içeriklerle sanatseverleri güncel sanat dünyasına davet edecek. Kanalın ilk programı Naz Elmas’ın sunumuyla gerçekleşecek olan “Naz Elmas’la Sanatın Renkleri” olacak. Elmas, izleyicileri her programda farklı sanatçılar, galeriler ve sergilerle buluşturacak.

  “Naz Elmas’la Sanatın Renkleri” programının ilk konuğu Artopol Gallery’nin kurucusu Pınar Türker Uygun oluyor. Elmas ve Uygun Artopol Gallery’nin hikayesini, pandemi sürecinde gerçekleştirdikleri sergilerini ve pandeminin sanat galerilerine olan etkilerini konuştu.

  DEVAMI
  0
  0
  176
 • 12 TEMMUZ,ÇARŞAMBA,2017
  Türk Lezzet Müzesi Açılıyor!

  Türk Gastronomisi, Türk Lezzet Müzesi ile dünyaya açılıyor. Yerel lezzet markalarının önce Türkiye’de sonra dünyada meşhur olmasını hedefleyen Türk Lezzet Müzesi, 81 il ve 22 ayrı yörenin en az 25 yıllık köklü markalarını 42 Maslak’ta aynı çatı altında topluyor. 

  ​Eğlenceli ve deneyimsel bir müze olmayı planlayan Türk Lezzet Müzesi, unutulmuş lezzetleri gün yüzüne çıkartmayı ve Türk yemeklerine olan itibarı yeniden yükseltmeyi hedefliyor. Müze, gastronomi dünyasına heyecan ve yenilik katarken birçok mutfak atölyesi eğitim etkinliğini de bünyesinde bulunduruyor. Eylül 2017'de, 42 Maslak'ta 6600 m2 alanda açılacak olan Türk Lezzet Müzesi'nde 45 yerel ve zincirleşmemiş meşhur marka, lezzet düşkünlerine yeni bir heyecan katacak. Ünlü gurme yazar Mehmet Yaşin'in danışmanlığında seçilen bu markalar aynı zamanda Türk mutfağına öncülük etme fırsatını da yakalayacaklar.

  DEVAMI
  0
  1
  2576
 • 12 MAYIS,PERŞEMBE,2016
  Radiohead Döndü !

  1993 yılında Pablo Honey ile hayatlarımıza buyur ettiğimiz Colin Greenwood, Jonny Greenwood, Ed O’Brien, Philip Selway ve Thom Yorke nam-ı diğer Radiohead, 9. stüdyo albümü “Moon Shaped Pool” ile sahalara döndü!

  Albümün ilk video-animasyon klibi Burn The Witch’den sonra geçtiğimiz günlerde ikinci ve şimdilik son hareketi yapan Thom Yorke ve yoldaşları, Daydreaming ile karşımızda. Radiohead duygusallığını, söylemlerini ve arayışını, net hissettiğimiz şarkı Daydreaming’in yönetmen koltuğunda Paul Thomas Anderson’ın yer aldığı videosu da bir o kadar ismi ile müsemma.

  Neredeyse her biri birbirinden kült albümler yapmayı başaran grubun son albümleri bazı müzik otoritelerince ‘biraz’ eleştiriye maruz kalsa da hala Radiohead hissini veriyor. Tabii yine de bir Kid A, Ok Computer veya In Rainbows değil mi acaba diye de düşünmeden edemiyorsunuz. Çünkü çoğu yazara göre Radiohead politik ve muhalif eleştirilerini bu sefer bireyselleştirmiş; yani bir yandan karakterler üzerinden hikaye anlatımını yaparken diğer yandan da günlük olan sorgulamalarını, farkındalıklarını ve çeşitli aydınlanmalarının aktarımını yapıyor ‘gibi’. Ayrıca bu sefer klasik müzik alt yapısının formüllerinden hareket eden piyano tınılarının bu ‘bireyselliğe’ eşlik ettiğini de işitiyoruz. Ne olursa olsun aramıza dönmen güzel oldu Radiohead!

  DEVAMI
  0
  0
  3199
 • 29 MART,SALI,2016
  Feminist Sokak Sanatçısı Miss Me

  Montreal merkezli feminist sanatçı Miss Me, bir reklam ajansında sanat yönetmeni olarak çalıştıktan sonra kariyer noktasında bir kırılma yaşayarak sokak sanatçısı olarak üretmeye başlamış. Reklam endüstrisinin tam göbeğindeyken sektörden uzaklaşarak sokaklarda boyamaya başlayan Miss Me, şimdi sistemi eleştiren işleriyle tanınıyor.

  Kadının cinsel obje olarak kullanıldığı afiş ve billboardlara kendi imzasını atan Miss Me, şehrin ara sokaklarına çizimlerini yerleştiriyor. Feminist ve aktivist tarzıyla dikkat çeken sanatçı kimliğini gizlemeyi tercih ediyor. Miss Me üretimlerinde sık sık Frida Kahlo, Malala Yousafzai ve Simone de Beauvoir gibi ikonik feminist figürleri kullanmasıyla dikkat çekiyor.

  DEVAMI
  0
  1
  3606
 • 29 MART,SALI,2016
  Doğuştan Kederli

  Doğuştan Kederli(Born To Be Blue), merkeze aldığı efsane trompetçi Chet Baker´ın müziğine yakışan yaratıcı bir yapım. Kanadalı sinemacı Robert Budreau, caz müziğin James Dean´i olarak tanımlanan Baker´ı biyografik öğeler içeren kurmaca bir öykünün içine yerleştiriyor. Baker, uyuşturucu bağımlılığıyla geçen yılların ardından kendiyle ilgili bir filmde rol alır. İşler beklendiği gibi gitmese de pes etmez. Onu caz dünyasında hak ettiği yere taşıyacak bir dönüş planlar. Baker rolünde ünlü aktör Ethan Hawke´ı izlediğimiz film 1950 ve 1960´ların caz dünyasına da yer veriyor.

  Yönetmen: Robert Budreau

  Senarist: Robert Budreau
  Oyuncular: Ethan Hawke, Carmen Ejogo, Callum Keith Rennie, Stephen Mchattie, Janet-Laine Green

  DEVAMI
  0
  0
  2923
 • 29 OCAK,CUMA,2016
  Aaaaaaaah!

  Acaba insanlar da maymunlar gibi davransaydı nasıl olurdu diye sorduğunuz oldu mu hiç? İngiliz aktör ve senarist Steve Oram bu konuya kafayı takmış olacak ki, cevabını almak için bir film çekmiş. Ve işte karşınızda gerçeküstücü bir komedi korku filmi! Soru her ne kadar kulağa çok yaratıcı ve orijinal gelmese de cevabı sarsıcı ve benzersiz. Her şeyin günümüzdeki gibi seyrettiği bu dünyada farklı olan tek şey, insanların kelimelerle değil de homurtu, bağırma ve çığlık atma gibi daha ilkel yöntemlerle iletişim kurması. Filmin çok karmaşık olmayan senaryosu, iki yabancının çıkagelmesiyle düzeni bozulan bir aileyi konu alıyor. Doğal ve amatör atmosferine karşılık aşırı uçlarda dolanan, oldukça cesur ve deneysel bir film olan Aaaaaaaah!, film izleme alışkanlıklarınızı zorlayacak.

  DEVAMI
  0
  0
  1871
 • 29 OCAK,CUMA,2016
  !f İstanbul'da Bu Sene Neler Var?

  15. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali yaklaşıyor. Peki bu senenin filmlerine hızlıca bir göz atmaya ne dersiniz? 

  DEVAMI
  0
  0
  1859
 • 29 OCAK,CUMA,2016
  15. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali

  İş Bankası Maximum Kart partnerliğinde ve Mars Cinema Group ortaklığında yapılacak olan festival bu yıl 40 ülkeden, 112 filmi ağırlıyor. Festival 18-28 Şubat tarihleri arasında İstanbul’da Beyoğlu Fitaş, Cinemaximum Nişantaşı City’s, Cinemaximum Kanyon, Cinemaximum Budak; 3-6 Mart tarihlerinde de Ankara’da Cinemaximum Armada ve İzmir’de ise Cinemaximum Konak Pier sinemalarında gerçekleşecek. Bu yıl ki vazgeçilmez !f music partileri Babylon’da, festival etkinlikleri ise DEPO ve SALT Galata’da düzenlenecek.

  DEVAMI
  0
  2
  1944
Geldanlage