NELER OLUYOR
 • 15-05-2021

  Polo & Pan “Ani Kuni” isimli 2021’deki ilk şarkılarını bir animasyon videosuyla birlikte yayımladı.

  2013’ten beri her geçen gün dinleyici kitlesini genişletmeye devam eden Polo & Pan ismiyle tanınan ikili Paul Armand-Delille (Polo) ve Alexandre Grynszpan (Pan), on ay önce “Feel Good” isimli parçalarını dinleyicileriyle paylaşmıştı.

  Polo & Pan yeni şarkıları için şunları söyledi: “‘Ani Kuni’ her yaş için oldukça eğlenceli bir parça. Çocukluğumuzun favorisi, nesiller boyu dinlenen Amerikan asıllı ninniye bir selam gönderme niteliği taşıyor.” Şarkının animasyon videosunun sanat yönetmenliğini Werlen Meyer stüdyosunun yardımlarıyla beraber Noemi Ferst ve Benjamin Moreau üstlendi. 

  Polo & Pan’ın “Ani Kuni” isimli yeni şarkısını buradan dinleyebilir, animasyon videosunu ise buradan izleyebilirsiniz.

  https://www.youtube.com/watch?v=ootQs7sVulY

  0
  0
  164
 • 13-05-2021

  Belçikalı müzik grubu Hooverphonic, 10 parçadan oluşan Hidden Stories isimli yeni albümünü yayımladı.

  Hooverphonic grup üyesi Alex Callier tüm prodüksiyon sürecini çok kısa sürede fakat oldukça yoğun ve verimli bir tempoda bitirdiklerini belirtti. Ayrıca Hooverphonic bu sene Belçika’nın Eurovision’daki temsilcisi olacak.

  ​Hooverphonic’in yeni albümü Hidden Stories’i buradan dinleyebilir ya da satın alabilirsiniz.

  0
  0
  224
 • 11-05-2021

  Solomun’un Hollywood yıldızı Jamie Foxx ile birlikte yaptığı “Ocean” isimli yeni şarkısı Solomun’un kendi plak şirketi NINL etiketiyle yayımlandı.

  Solomun’un 28 Mayıs’ta yayımlanacak Nobody is Not Loved isimli ikinci albümünün, video klibi Fatih Akın imzası taşıyan “Kreatur der Nacht”, ATNA’nın eşlik ettiği “Tuk Tuk”, “The Centre Will Not Hold” ve “Home”un ardından beşinci teklisi olan “Ocean”da Solomun’a güçlü vokaliyle Jamie Foxx eşlik ediyor. Tatlı yaz zamanları için yazılmış sofistike bir dans şarkısı olan “Ocean” farklı sanat dünyalarından iki ismi bir araya getiriyor. On iki parçanın yer aldığı Nobody is Not Loved albümünde Solomun Planningtorock, Zoot Woman, Anne Clark gibi birçok ünlü isimle iş birliği yapıyor.

  Solomun ve Jamie Foxx’u bir araya getiren “Ocean” şarkısını buradan dinleyebilirsiniz.

  0
  0
  194
 • 05-05-2021

  Kings Of Convenience’ın on yıldan fazla sürenin ardından 18 Haziran’da yayımlanacak yeni albümleri Peace or Love’dan ilk şarkı olan “Rocky Trail” müzikseverlerle buluştu.

  Hayat ve aşk hakkında çekici bir güzelliğe, sadeliğe ve duygusal berraklığa sahip 11 şarkıdan oluşan Peace or Love isimli albümün sound’u, iki eski arkadaşın hayatlarının en güncel dönemlerini birlikte keşfettikleri ve aralarındaki sihri yakalamanın yeni yollarını aralamalarından oluşuyor. Bahar havası kadar taze his uyandıran albüm beş yıllık bir süreçte beş farklı şehirde kaydedildi.

  Peace or Love albümünün “Rocky Trail” isimli ilk şarkısına buradan ulaşabilir, klibini ise buradan izleyebilirsiniz.

  0
  0
  347
 • 30-04-2021

  Etnolog ve görsel sanatçı Paula Zucotti, Mart 2020’den itibaren dünya çapında uygulanan karantinalar ve hayatlarımızın alt üst olması sonucu başlattığı “Küresel Karantinanın Gelecekteki Arkeolojisi” (future archaeology of a global lockdown) başlıklı projeyle dünya çapında karantinanın fotoğrafik zaman kapsülünü oluşturdu.

  Sanatçı, karantina sınırları içinde, sosyal medya aracılığıyla dünyanın her yerinden insanları “Bu süreci atlatmanıza yardımcı olan 15 temel obje nedir?” sorusuyla projesine katılmaya davet etti. Bu davet sonucunda 50 ülkeden, pek çok yaş grubundaki katılımcıdan 1.000’in üzerinde fotoğraf geldi ve kapsamlı bir karantina kaydı oluşturuldu. Katılımcılar gönderdikleri fotoğraflarda karantina sürecini atlatmalarına yardımcı olan uyku hapları, antidepresanlar, akıl sağlığı kitapları, seks oyuncakları ve alkol gibi objeleri de açıkça paylaştılar. Gelen fotoğraflardan oluşturulan koleksiyon, insan deneyimlerinin ve bakış açılarının çeşitliliğini ortaya çıkarırken, basit gündelik objelerin hayatlarımız hakkında ne kadar olağanüstü hikâyeler anlatabileceğini gösterdi.

  Paula Zuccotti proje hakkında şunları söyledi: “Objelerin hikâyelerimizi anlatma gücüne inanan biri olarak, kullandığımız objeleri belgeleme hevesim sadece gelecek nesillere bir zaman kapsülü oluşturmak için değildi aynı zamanda bunların bize kendimiz ve mevcut durumumuz hakkında neler söyleyebileceğini de anlamak içindi.”

  “Küresel Karantinanın Gelecekteki Arkeolojisi” projesini buradan inceleyebilirsiniz.

  Kaynak: Designboom

  0
  0
  665
 • 30-04-2021

  Florence and the Machine grubunun solisti ve lideri Florence Welch, F. Scott Fitzgerald’ın ikonik romanı The Great Gatsby’den uyarlanacak yeni bir müzikal için beste yapacak.  Şarkıyı hazırlama sürecini grubuyla birlikte yapacak olan Welch’e Thomas Bartlett eşlik edecek.

  Bu Florence Welch’in ilk The Great Gatsby işi olmayacak. Welch grubuyla birlikte 2013 yapımı olan yönetmenliğini Baz Luhrmann’ın yaptığı, baş rollerinde ise Leonardo DiCaprio, Tobey Maguire, Carey Mulligan, Joel Edgerton, Isla Fisher ve Jason Clarke’ın yer aldığı The Great Gatsby filmi için “Over the Love” isimli şarkıyı seslendirmişti.

  Şarkıda Welch’e yardımcı olacak Thomas Bartlett, Call Me By Your Name filminin soundtrack’inde yer alan “Mystery of Love” parçası için Sufjan Stevens ile iş birliği yapmıştı ve bu şarkı 2018’de En İyi Orijinal Şarkı dalında Oscar’a aday gösterilmişti.

  New York’ta çıkış yapması beklenen müzikalin tarihi ise henüz belli değil. Broadway dışı gösterimden sonra Broadway’de de oynamayı umut eden bu yeni müzikali Londra’daki Almeida tiyatrosunun yardımcı yönetmeni olan Rebecca Frecknall yönetecek. 1925 yılında yayımlanan The Great Gatsby’nin 1 Ocak 2021’de telif haklarının sona ermesi ve kamuya açık hâle gelmesiyle bu müzikalin gelecekte önümüze çıkacak The Great Gatsby yorumlamalarından yalnızca biri olduğu tahmin ediliyor.

  Welch müzikal hakkında şunu söyledi: “Müzikaller benim ilk aşkımdı ve Fitzgerald’ın kırık romantizmiyle derin bir bağ hissediyorum. Bu kitap hayatımın büyük bir bölümünde beni rahatsız etti. Edebiyatta en sevdiğim dizelerden bazıları bu kitapta yer alıyor. Bu kitabı şarkı hâlinde yeniden yaratma şansına sahip olmak benim için bir onurdur."

  Kaynak: BBC

  Florence Welch fotoğrafları Greta Gerwig tarafından çekilmiştir.

  0
  0
  526
 • 29-04-2021

  Dünya çapında İngilizce yazan kadın yazarların kaleme aldığı en iyi kurgu esere armağan edilen Women's Prize for Fiction (Kadınlar İçin Kurgu Ödülü)’ın bu yılki altı kitaptan oluşan kısa listesi açıklandı.

  Prestij ve 30,000 sterlin değerindeki ödül için yarışan adayların oluşturduğu kısa listede Yaa Gyasi, Susanna Clarke ve Patricia Lockwood gibi daha önce ödüle aday gösterilmemiş yazarlar yer alıyor. Ayrıca bu yıl listede yer alan iki romanda iki farklı ikiz çocuklara dayanan aile hikâyesi anlatılıyor. Biri Brit Bennett’in The Vanishing Halfromanı diğeri ise Claire Fuller’ın Unsettled Groundromanı. Bunların dışında listede yer alan iki roman yazarların ilk eserleri olarak göze çarpıyor. Biri Cherie Jones’un How the One-Armed Sister Sweeps Her Houseromanı diğeri ise Patricia Lockwood’un No-one is Talking About Thisromanı.

  Ödülün bu yılki jüriye Girl, Woman, Otherromanıyla Booker ödülünün kazananı ve geçen yıl ödülün kısa listesinde olan Bernardine Evaristo başkanlık ediyor. Women's Prize for Fiction’ın bu yılki 30.000 sterlin ile birlikte sanatçı Grizel Niven’ın hazırladığı bronz heykelden oluşan ödülünün kazananı 7 Temmuz’da açıklanacak.

  2021 Women's Prize for Fiction Kısa Listesi:

  The Vanishing Half - Brit Bennett (Dialogue)
  Piranesi - Susanna Clarke (Bloomsbury)
  Unsettled Ground - Claire Fuller (Fig Tree)
  Transcendent Kingdom - Yaa Gyasi (Viking)
  How the One-Armed Sister Sweeps Her House - Cherie Jones (Headline)
  No One Is Talking About This - Patricia Lockwood (Bloomsbury)

  0
  0
  598
 • 27-04-2021

  Tom Rowlands ve Ed Simons ikilisinin Manchester’da kurduğu İngiliz eletronik müzik grubu The Chemical Brothers’ın “The Darkness That You Fear” isimli yeni teklisi müzikseverlerle buluştu.

  The Chemical Brothers’ın No Geography isimli Grammy ödüllü albümünden sonra gelen bu şarkı, dünya çapında günlük yaşama hâkim olan pandemi devam ederken bir umut mesajı niteliği taşıyor.

  The Chemical Brothers’ın “The Darkness That You Fear” isimli teklisini buradan dinleyebilirsiniz.

  0
  0
  361
 • 26-04-2021

  2021 Oscar Ödülleri Dolby Tiyatrosu ve Union Garı’nda eş zamanlı olarak gerçekleşen tören ile sahiplerini buldu. Bu yıl 93.’sü gerçekleştirilen sinema dünyasının en prestijli ödüllerinden Oscar Ödülleri’nde altı dalda aday olan Nomadland En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Kadın Oyuncu ödülleri olmak üzere toplam üç ödül kazandı. Filmin yönetmeni Chloé Zhao 93 yıllık Oscar Ödülleri’nde En İyi Yönetmen ödülünü alan ikinci kadın oldu. 10 dalda aday gösterilen David Fincher filmi Mank ise dört Oscar ödülünün sahibi oldu. Nomadland filmiyle Frances McDormand En İyi Kadın Oyuncu ödülüne, The Father filmindeki performansıyla Anthony Hopkins ise En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldü. 83 yaşındaki Hopkins bu ödül ile Oscar kazanan en yaşlı aktör oldu.

  90. Oscar Ödülleri’nin Kazananları:

  En İyi Film: Nomadland
  En İyi Yönetmen: Chloé Zhao (Nomadland)
  En İyi Kadın Oyuncu: Frances McDormand (Nomadland)
  En İyi Erkek Oyuncu: Anthony Hopkins (The Father)
  En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Youn Yuh-Jung (Minari)
  En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Daniel Kaluuya (Judas and the Black Messiah)
  En İyi Görüntü Yönetmeni: Erik Messerschmidt (Mank)
  En İyi Orijinal Senaryo: Promising Young Woman (Emerald Fennell)
  En İyi Uyarlama Senaryo: Christoher Hampton - Florian Zeller (The Father)
  En İyi Uluslararası Film: Another Round (Danimarka)
  En İyi Kostüm Tasarımı: Ma Rainey's Black Bottom
  En İyi Saç ve Makyaj Tasarımı: Ma Rainey’s Black Bottom
  En İyi Belgesel: My Octopus Teacher
  En İyi Kısa Film: Two Distant Strangers
  En İyi Animasyon Filmi: Soul
  En İyi Görsel Efekt: Tenet
  En İyi Kurgu: Sound of Metal
  En İyi Yapım Tasarımı: Mank
  En İyi Ses: Sound of Metal
  En İyi Müzik: Soul
  En İyi Şarkı: Judas and the Black Messiah (Fight For You)

  0
  0
  564
 • 21-04-2021

  Son olarak Phantom Thread ile seyircisiyle buluşan Paul Thomas Anderson’ın, geçen yaz salgın sırasında çalışmalarına başladığı filmi Soggy Bottom’ın 25 Aralık 2021’de vizyona gireceği duyuruldu. Film, 2021’in en çok beklenen filmleri arasında yer almasına rağmen bugüne kadar 2021 yılı içerisinde vizyona girip girmeyeceği konusunda net bir bilgi verilmemişti.

  Oyuncu kadrosunun tamamı açıklanmasa da daha önce Soggy Bottom’da Philip Seymour Hoffman’ın oğlu Cooper Hoffman'ın yanı sıra Bradley Cooper, Alana Haim, Benny Safdie, Nate Mann ve Mary Elizabeth Ellis'in de filmde yer aldığı bildirilmişti. 26 Kasım 2021’de sınırlı bir gösterimin ardından 25 Aralık 2021’de vizyona girecek olan filmin yapımcılığını, senaryosunu ve yönetmenliğini Paul Thomas Anderson ile birlikte Sara Murphy’nin üstlendiği de doğrulandı.

  Soggy Bottom, 1970'lerin San Fernando Vadisi'nde, bir lise öğrencisi ve başarılı bir çocuk oyuncu (Hoffman), eski tip bir yapımcı / yönetmen (Cooper) ve bir politikacının (Safdie) hikâyesine odaklanıyor. Filmin Türkiye’de ne zaman vizyona gireceği ise merak konusu.

  ​Kaynak: The Film Stage

  0
  0
  517
DAHA FAZLA
Geldanlage