NELER OLUYOR
 • 07-12-2017

  Dünyanın en güçlü insanları neler yemeyi seviyor diye hiç düşündünüz mü? İtalyan fotoğrafçı Dan Bannino, siyasal iktidar olan insanların yeme alışkanlıklarını ve yemeklerini öngören, neredeyse hicivci, bir çalışma gerçekleştirdi.

  ​Bannino, projesinde “siyaset, sanat ve fotoğrafçılık” temaları için cesurca parlak renkler ve kitsch sahneleri kullanıyor. Görüntüler siyasal güçlerin ve dünya liderlerinin yeme alışkanlıklarına, meraklı ve ilginç bir bakış açısı sunuyor. Fotoğraf arasında fast food fanatiği yönleriyle ABD Başkanı Donald’dan, acı sos taraftarı Hillary Clinton’a, pizza sever Papa Franca’ya kadar pek çok kişi bulunuyor. Dünya liderlerinin beklenmedik tat seçimlerinden bazılarına göz atın, belki de birdaha aynı şekilde yemeyebilirsiniz.

  Kapak Görsel: Kim Jong-un

  0
  0
  398
 • 07-12-2017

  Black Mirror’ın yeni sezon bölüm isimlerini Arkangel, Crocodile, Hang the DJ, USS Callister, Metalhead ve Black Museum olarak açıklayan Netflix yayın tarihini 29 Aralık olarak duyurdu.

  ​Uzun süredir bölümlerin fragmanlarını paylaşarak Black Mirror hayranlarını oldukça heyecanlandıran Netflix altı bölümden oluşacak yeni sezonuyla Charlie Brooker’ın antoloji serisini uzun süre gündemde tutacak gibi görünüyor. Black Mirror’ın en yeni fragmanına aşağıdan göz atabilirsiniz.

  https://www.youtube.com/watch?v=5ELQ6u_5YYM

  0
  0
  1591
 • 06-12-2017

  Melbourne'lü sanatçı Kit Webster, multidisipliner tasarım çalışmalarıyla tanınıyor. Sanatçı son olarak tasarladığı, 700.000'den fazla LED ışıktan oluşan bir matristen şekillendirilmiş ışık düzeni ile dikkat çekti. Simetrik olarak hizalanmış üç kemer gibi ortaya çıkan montaj, yüzeylerini ve konturlarını örtmek ve sarmak üzere tasarlanmış bir dizi video animasyonu için bir tuval sunuyor.

  ​Form ve aydınlatmalar arasındaki geçişle; gözlemcinin neyin sanal ve gerçek olduğunu yeniden düşünmesine neden oluyor. Bu görsel-işitsel düzenlemeler iş boyunca kademeli olarak ortaya çıktıkça; ışık, ses, mekân ve zaman unsurları keşfediliyor ve anatomize ediliyor.

  0
  0
  269
 • 06-12-2017

  En son The Grand Budapest Hotel filmiyle adından sıkça söz ettiren Wes Anderson’ın yeni filmi Isle of Dogs’dan fragman geçtiğimiz aylarda gelmişti. 15 Şubat 2018’de Berlin Film Festivali’nde prömiyer yapacak olan film, Japonya’da köpeği kaybolan bir çocuğun hikâyesine odaklanırken aynı zamanda Akira Kurosawa filmlerine bir selam veriyor.

  ​​Fantastic Mr. Fox’tan sonra yeniden stop-motion tekniğiyle karşımıza çıkan yönetmenin yeni filminde; Bryan Cranston, Bill Murray, Edward Norton, Jeff Goldblum, Scarlett Johansson, F Murray Abraham, Tilda Swinton, Yoko Ono, Harvey Keitel, Greta Gerwig, Bob Balaban, Frances McDormand ve Lev Schreiber gibi isimler de seslendirme kadrosunda yer alıyor. Filmin fragmanına aşağıdan göz atabilirsiniz. 

  https://www.youtube.com/watch?v=dt__kig8PVU

  0
  0
  248
 • 05-12-2017

  Barselona kökenli sanatçı Jorge Rodriguez Gerada, Beyrut'taki savaş kalıntısı binalar üzerinde büyük ölçekli bir duvar resmi oluşturmak için Built by Associative Data (BAD) ile iş birliği yaptı. Gerada binanın üzerindeki arduino tahtasını keşfederek genç bir çocuğu resmetti. Sanatçı, çalışmasıyla yenilik ve eğitim ile kent için daha iyi bir gelecek inşa etmeyi amaçladığını söylüyor.

  ​Bina duvarı, bir zamanlar Lübnan'daki yıkıcı 1975 İç Savaşı’nın ön planı olan bir bölgede, Bachoura'daki harap bir binanın ön cephesine açılıyor. Beyrut Dijital Bölgesi tarafından başlatılan yeniden geliştirme planı sayesinde alan, hızlı, tempolu ve umut verici bir metamorfoza tanık oluyor. Müdahale, özellikle savaş ve çatışma ortamında gölgelenen toplumlarda, çocuk eğitiminin ve geleceğinin önemini vurguluyor.

  0
  0
  1797
 • 05-12-2017

  Quentin Tarantino’nun yeni bir Star Trek filmini yönetmekle ilgili birtakım çalışmalar yürüttüğü ve J.J. Abrams ile henüz bir anlaşma imzalamasa da sağlam bir senaryo hazır olana kadar beklemekle birlikte fikre sıcak baktığı konuşuluyor. Senaryo her iki taraftan onaylanırsa Tarantino, yapımcı olarak görev yapacak J.J. Abrams'la birlikte filmi yönetmeyi düşünüyor. Henüz çok yeni bir gelişme olmasının yanında filmin Paramount ile iş birliği de söz konusu görünüyor.

  0
  1
  387
 • 04-12-2017

  Luca Guadagnino’nun bu yıl çok ses getiren ve açılışını Ocak ayında Sundance Film Festivali’nde yaptığı filmi Call Me By Your Name, 28. Uluslararası Singapur Film Festivali'nde (SGIFF) seyircilerin seçimi ile Seyirci Ödülü’nün sahibi oldu. Film, Elio adında İtalyan bir genç ile, ailesinin yazlık misafiri Oliver arasındaki aşka odaklanan hikâyesiyle, Türkiye’de Filmekimi kapsamındaki gösteriminde de büyük ilgi çekmişti.

  ​28. Uluslararası Singapur Film Festivali bu yıl film gösterimleri, panel tartışmaları, söyleşiler ve masterclass'lara 14.000'den fazla festival izleyici çekti. Festivalde 42 ülkeden toplam 112 uzun metraj ve kısa film gösterildi. 

  0
  0
  217
 • 03-12-2017

  7 – 10 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek Art Basel Miami için geri sayım başladı.

  ​Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Asya ve Afrika’dan pek çok katılımcıyı bir araya getiren Art Basel’in Miami ayağı bu sene Collins Park ve SoundSpace Park’ta gerçekleşecek.

  Sanatçıların yanı sıra dünyaca ünlü galeri ve küratörleri de bir araya getiren Art Basel’de resim, heykel, enstalasyon, fotoğraf, video gibi disiplinler bir arada sergileniyor.


  2017 Art Basel Miami için belirlenen listede 200’e yakın çağdaş ve modern sanat galerisi yer alırken  4000 sanatçıya da ev sahipliği yapacak.

  0
  0
  414
 • 03-12-2017

  Charlotte Gainsbourg’un yeni yayımladığı albümü Rest, yılın en iyi albümlerinden olmaya aday. Gainsbourg’ün prodüktörlüğünü Daft Punk‘tan Guy-Manuel de Homem-Christo’nun üstlendiği Rest’ten paylaştığı her şarkı müzikal açıdan oldukça güçlü ve modern tınılar içeriyor. 

  Gainsbourg, 17 Kasım’da yayımladığı albümünden Lying With You şarkısının klibini de yine kendisi yönetti. Sanatçıyı küçük bir kız çocuğu ve bugünkü hali ile gördüğümüz video klipte Gainsbourg, babası Serge Gainsbourg’un evinin odalarında dolaşıyor. 2013 yılında kaybettiği ablası Kate Barry’den izler taşıyan Rest, nostaljik ve güçlü duygular barındıran başarılı bir albüm yolunda ilerliyor. Video klibe aşağıdan göz atabilirsiniz.

  https://www.youtube.com/watch?v=g7b6J63QHXM

  0
  0
  725
 • 01-12-2017

  Belçikalı fotoğrafçı Julien Lanoo çevre dokümantasyonu niteliğindeki fotoğraflarıyla tanınıyor.

  ​Herzog & de Meuron ve LAN gibi projeleri fotoğraflarla çeken Lanoo, kısa süre önce uzun zamandır birlikte çalıştığı Julien de Smedt'in bulunduğu bir kitap yayımladı. Built Unbuilt (İnşa Edilmemiş İnşa), başlıklı yayın, Lanoo objektifiyle genel bir bakış açısı sunuyor. Sanatçı çalışmaları için "Mimari sosyal, ekonomik ya da siyasi olmak üzere bir amaçla inşa edilmiş ve insan ile akıl, evrim ve tarih arasına ait bir birliktelik olarak görülebilir." diyor.

  0
  0
  389
DAHA FAZLA