NELER OLUYOR
 • 17-08-2017

  Ólafur Arnalds ve Janus Rasmussen’in ortak çalışması Kiasmos, 2015 yılındaki albüm çalışması Swept’in ardından yeni EP’leri Blurred için yayım tarihi verdi.

  ​Erased Tapes imzalı çıkacak albümün yayım tarihi olarak 6 Ekim’e karar veren ikilinin yeni EP’lerinde Bonobo ve Stimming tarafından yapılmış remiksler de mevcut. Salonun yeni gezici projesi, “Gezgin Salon” konserlerinde 10 Eylül’de Beykoz Kundura’da olacak Ólafur Arnalds ve Janus Rasmussen’nin albüme ismini veren Blurred parçasına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

  https://www.youtube.com/watch?v=HbsbieBog1c

  0
  0
  230
 • 17-08-2017

  Yazar ve eleştirmen Josephin Peladan’ın 1892 baharında düzenlediği Paris’in Sembolist dönemlerine ait sergisi “Salon de la Rose+Croix at the Galerie Durand-Ruel in Paris”, Guggenheim Museum’da görülebilecek.

  ​Mistik sembolistlere odaklanan sergide Antoine Bourdelle, Rogelio de Egusquiza, Jean Delville, Charles Filiger, Ferdinand Hodler, Fernand Khnopff, Alphonse Osbert, Armand Point, Georges Rouault, Carlos Schwabe, Alexandre Séon, Jan Toorop, Ville Vallgren ve Félix Vallotton gibi pek çok sanatçının eserleri 4 Ekim’de sergilenecek.

  0
  0
  335
 • 17-08-2017

  Steve McQueen ve Dustin Hoffman başrollerini paylaştığı ve 1973’de Henri Charrière’nin kendi otobiyografik romanından uyarlanan Papillon, 44 yıl sonra yeniden çekilecek.

  ​Hapishane draması türünün klasikleri olarak kabul edilen filmde, Steve McQueen‘in karakterini Charlie Hunnam, Dustin Hoffman‘ın karakterini ise Mr. Robot dizisinden tanıdığımız Rami Malek canlandıracak. Haksız yere kapatıldığı ada hapishanesinden Henri Charrière’nin bir başka mahkum Louis Dega ile tanışması ve kaçabilmesi için ona verdiği cesaretin anlatıldığı kült filmin, remake versiyonu şimdiden merak konusu.

  0
  0
  468
 • 17-08-2017

  New York’lu Pop-Sürrealist sanatçı Brandi Milne, sergisi “Once Upon a Quiet Kingdom” ile karşımızda.

  Sanatçı “Once Upon a Quiet Kingdom” isimli sergi işlerinde sıcak imgelerle soğuk kışı harmanlayarak tatlı ve tekinsiz bir atmosfer yaratmış. Sergi, Los Angeles’ta, Corey Helford Gallery’de 19 Ağustos’ta görülebilecek.

  0
  0
  298
 • 16-08-2017

  Game of Thrones'un ağustos ayının sonundaki kısa sezonunu bitirmesinden sonra üzülenlere, ufak bir umut ışığı var: Dizinin yıldızlarından Peter Dinklage'nin yeni filmi Rememory yakında vizyona giriyor.

  Mark Palansky‘nin yönetmenliğini üstlendiği filmde Dinklage, bellek anımsatıcı gibi yeni bir teknoloji ile uğraşan bir mucidin gizemli ölümünü çözmeye çalışan Sam Bloom karakterini canlandıracak. Rememory’nin oyuncu kadrosunda ise Julia Ormond, Martin Donovan, Henry Ian Cusick, Evelyne Brochu ve Anton Yelchin yer alıyor. İlk gösterimi 24 Ağustos’ta Google Play üzerinden yapılacak filmin vizyon tarihi ise 8 Eylül olarak belirlendi. Filmin fragmanına aşağıdan göz atabilirsiniz.

  https://www.youtube.com/watch?v=n6ihJIjVGLo

  0
  0
  105
 • 16-08-2017

  Ödüllü senarist Aaron Sorkin’in ilk yönetmenlik denemesi olan Molly’s Game, hayatı para, güç ve poker etrafında dönen Harvard hukuk öğrencisi ve olimpik kayakçı Molly Bloom’un gerçek hayat hikâyesine odaklanıyor.

  ​​Filmde “Poker Princess” olarak tanınan Bloom’un dünyanın en seçkin yüksek bahisli poker oyununu oynamasından, evine baskın yapan FBI ajanlarına kadar olan inişli çıkışlı yıllarının hikâyesi anlatılacak. Daha önce The Social Network, A Few Good Man ve Steve Jobs gibi filmlerin senaristliğini üstlenen Aaron Sorkin’in kaleme aldığı filmde Jessica Chastain performans sergileyecek. Chastain’e eşlik edecek oyuncular ise Kevin Costner, Idris Elba, Bill Camp, Brian d’Arcy James, Chris O’Dowd, Graham Greene, Joe Keery ve Claire Rankin gibi isimler olacak. Film 22 Kasım 2017’de vizyona girecek. Fragman’a aşağıdan göz atabilirsiniz.

  https://www.youtube.com/watch?v=Vu4UPet8Nyc

  0
  0
  340
 • 16-08-2017

  Municipal Museum of Art, Japonya'nın en önemli ve tanınmış sanatçılarından biri Yoshitomo Nara'nın 1987-2017 yılları arasında yaratılmış el işlerinin seçildiği geniş bir retrospektifine ev sahipliği yapacak.

  Nara'nın figüratif eserleri, kişisel duygularına ve deneyimlerine dayanarak, çocukluğunda Kuzey Japonya'da yaşadığı yalnızlık dolu psikolojik yüklere sahip görüntüler. Sanatçının tuhaf üslubu, sanat, tarih, edebiyat ve müzik sevgisinin yanı sıra, farklı kültürlerden insanlarla olan buluşmalar yoluyla şekillenmiş.

  0
  0
  219
 • 16-08-2017

  Endonezya'nın uluslararası alanda ilk fuarı olarak nitelendirilen ve ilk edisyonu 2016 yılında gerçekleşen Art Stage’in ikincisi düzenlendi. 

  ​11-13 Ağustos tarihleri ​​arasında düzenlenen Art Stage Jakarta'nın ikincisi Sheraton Grand Jakarta Gandaria City Hotel'de gerçekleşti. Art Stage Jakarta, bu yıl Endonezya'dan 24, Çin, Fransa, Almanya, Hong Kong, Japonya, Malezya, Hollanda, Filipinler, Rusya, Singapur'dan 36 uluslararası olmak üzere üzere dünyadaki 60 galeriyi bir araya getirdi.

  0
  0
  161
 • 15-08-2017

  The Knife, sosyal medya kanallarında ilginç bir sürrealist klip yayımladı.

  ​Yeni videosu ile albüm hazırlığı içinde olduğunu düşündüren The Knife, maskeler içinde, ürkütücü Barbie bebekler olarak bir anne ile kız olarak karşımıza çıktı. Yönetmen koltuğunda Martin Falck olan  teaser’da anne hedef tahtası önünde kızına birçok bıçak fırlatmaya başlıyor ve bir dakikalık klibi oldukça korkunç bir hale sokuyor. Klibe grubun Facebook sayfasından ulaşabilirsiniz.

  0
  0
  360
 • 15-08-2017

  Leonardo DiCaprio, Leonardo Da Vinci'nin yeni bir biyografisini canlandıracak.

  ​Walter Isaacson tarafından yazılan Leonardo Da Vinci isimli kitaptan uyarlanan filmde, Mona Lisa’nın yaratıcısı meşhur ressamın bir döneminde oynayacak. Son zamanlarda çokça biyografik filmle adını duyuran Dicaprio, en son Sun Records‘un kurucusu Sam Phillips‘in hayatını canlandıracağı haberle gündeme gelmişti. Projeyle ilgili detaylı bilgilerin önümüzdeki günlerde gelmesi bekleniyor.

  0
  0
  1030
DAHA FAZLA