NELER OLUYOR
 • 09-07-2019

  Neil Gaiman’ın en iyi bilinen ve en etkileyici işlerinden biri olan The Sandman, Warner Bros stüdyoları tarafından geliştiriliyor. Yayıncıların yaptığı açıklamaya göre gerçek oyuncularla Televizyon ve Netflix için çekilecek seri 10 bölümden oluşacak. Ilan Heinberg, (Wonder Woman, Sex and the City) David Goyer (The Dark Knight, Foundation) ve Gaiman serinin ilk bölümünü hep birlikte yazacak ve yine üçü birlikte baş yapımcı görevinde yer alacak.

  Morpheus ya da Dream (Rüya)’e odaklanan The Sandman, 1989’dan 1996’ya kadar DC Comics tarafından yayımlandı ve toplamda 75 sayısı mevcut. 47’nci sayıdan itibaren Vertigo yayınevi çatısı altında yayımlanmaya başlandı.​

  0
  0
  1332
 • 09-07-2019

  Disney’in son dönem animasyon filmlerinin live-action yeniden çevrim versiyonlarına Mulan da katıldı. Niki Caro’nun yönettiği, Yifei Liu’nun Mulan’ı canlandırdığı filmden ilk fragman yayımlandı.

  100 milyon doların üzerinde bir bütçeyle live-action yeniden çevrilen filmin senaryosu ise Lauren Hynek, Rick Jaffa, Elizebeth Martin ve Amanda Silver’ ait. Filmde Yifei Liu’nun yanı sıra Donnie Yen, Gong Li ve Jet Li gibi isimler de yer aldı.

  İlk olarak 1998 yılında animasyon versiyonuyla seyirci karşısına çıkan Mulan’ın live-action yeniden çevrim versiyonu Mart 2020’de vizyona girecek. 

  https://www.youtube.com/watch?v=01ON04GCwKs

  0
  0
  495
 • 01-07-2019

  Önceki yıllarda teknoloji servisi Tekserve olarak hizmet veren bina, tarihi ve güncel poster tasarımlarını bir araya getiren İngiltere’deki ilk müzeye dönüştürülüyor. “Poster House” adıyla bodrum katında açılacak müzenin direktörü Julia Knight, mekânın sanat müzesi olarak anılmaması konusunda ısrar ediyor. 2016’da ressam Valerie Crosswhite ortaklığıyla kurulan müzenin 1870’lerin sonlarından itibaren uluslararası olmak üzere reklâm amaçlı tasarlanan 7,000’in üzerinde poster koleksiyonuna sahip olduğu biliniyor. Poster House, ilk sergisini Art Nouveau akımının çığır açan ismi Alphonse Mucha’nın ödünç alınan koleksiyonuyla düzenliyor.

  “Alphonse Mucha: Art Nouveau / Nouvelle Femme” ismiyle izleyiciyle buluşan sergi, 6 Kasım’a kadar ziyaret edilebilecek. Sergi, Fransız sanatçı Sarah Bernhardt’tan ilham alarak Avrupa’nın pek çok yerinde popülerleşen Mucha’nın afiş tasarımlarını üç bölüm hâlinde izleyiciyle buluşturuyor. Seçkide Mucha’nın ünlü eseri The Four Seasons da yer alıyor. Müzenin sonbaharda “Three Years Later: the 2017 Women’s March & Where We Are Today” adında bir sergi daha düzenlemesi planlanıyor.

  0
  0
  905
 • 30-06-2019

  Çocukluğunu New York’taki Long Island’ta geçiren ünlü fotoğrafçı Cindy Sherman, küçükken en sevdiği film Rear Window’dan ilham aldığı çalışmalarından oluşan retrospektifiyle 27 Haziran’da izleyicisiyle buluştu. Sherman’ın İngiltere’deki ilk retrospektifi National Portrait Gallery’de sergilenirken, serginin küratörlüğünü de Paul Moorhouse üstleniyor. Sanatçı Rear Window’dan etkilenerek komşularını gözlemlediği süreçte gördüklerinin ne anlama geldiğini her seferinde sorgularken ürettiği çalışmalar da bu düşüncelerden izler taşıyor.

  1970’lerin ortalarından günümüze uzanan tüm eserlerin görülebileceği sergide 150’den fazla çalışma bulunuyor. Özel koleksiyonlar ve uluslarası müzelerden derlenen seçkide daha önce görülmeyen Sherman çalışmaları da yer alıyor. Retrospektif, Sherman fotoğraflarının yanı sıra "The Cindy Book” ismiyle sergilenen, sanatçının aile fotoğrafları, çocukluk ve gençlik dönemlerinde kaleme aldığı günlükleri ve aşk mektuplarını da ilk kez izleyiciyle buluşturuyor. Retrospektifin görülmesi için son gün 15 Eylül. 

  0
  0
  673
 • 29-06-2019

  Sanatçı ve aktivist Diana Weymar, Donald Trump’ın pek çok Twitter kullanıcısını ayağa kaldıran tweetlerinden derlediği çalışması Tiny Pricks Project ile oldukça dikkat çekiyor. Küratörlüğünü Weymar’ın üstlendiği sergi projesi, sanatçının Trump’ın olumsuz tepkilerle karşılanan çok sayıda içeriğini nakış olarak işlediği kumaş işlerinden oluşuyor. Açık çağrı yoluyla çok sayıda katılımcının desteğini kazanan Tiny Pricks Project, şu an 700 adet çalışmayı kapsıyor. Uluslarası sergilenen proje bugüne kadar yapılmış katılımcı oranı en yüksek protestolardan biri olarak görülüyor. İlk üretimini babaannesinden aldığı 1960’lardan kalma nakışlara işlediği Trump tweetleriyle başlatan sanatçı, çalışmalarına 2020’ye kadar devam edeceğini belirtiyor. Toplanan 700 eser giyim mağazası Lingua Franca NYC’de sergilenirken, Weymar’a ait nakışlar online olarak satın alınabiliyor.

  0
  0
  910
 • 28-06-2019

  1952’de ünlü mimar Le Corbusier tarafından tasarlanan La Cité Radieuse, bugün Marseille Modulor (MAMO) adıyla 2013’ten itibaren düzenlediği açık hava sergileriyle biliniyor. Fransız tasarımcı Ora İto tarafından hayata geçirilen proje, her yıl bir yeni sanatçının açık havada sergilenen işlerinden oluşuyor. Bu yıl yedincisi gerçekleştirilen sergi konseptinde MAMO, ortağı RIMOWA ile Los Angeles doğumlu sanatçı Alex İsrael’i ağırlıyor. Sergide yer alan çalışmaysa, İsrael’in Tim Burton yönetmenliğindeki 1989 yapımı Batman filminden esinleniyor. Gotham polis departmanının Batman’e sinyal gönderdiği yarasa simgesi, aynı konseptle Marseille semalarında parıldıyor. Sergi 31 Ağustos’a kadar görülebilir.

  0
  0
  672
 • 27-06-2019

  Netflix’in Alman orijinal dizisi Dark’ın üçüncü aynı zamanda final sezonunun çekimleri başladı. Berlin ve civarında çekilecek final sezonu, her biri 60 dakika olan 8 bölümden oluşacak. Sezonun merkezinde Nielsen, Kahnwald, Tiedemann ve Doppler aileleri olacak. Başrollerini Louis Hofmann, Jördis Triebel, Lisa Vicari, Mark Waschke, Andreas Pietschmann ve Lea van Acken'ın paylaştığı dizinin kadrosunda Barbara Nüsse, Hans Diehl, Jakob Diehl, Nina Kronjäger, Sammy Scheuritzel ve Axel Werner yer alıyor.

  “Zaman içindeki düğüm çözülebilir ve tüm karakterlerin karanlık kaderi değiştirilebilir mi?” sorusunu merkeze alan dizinin tüm bölümlerini Jantje Friese kaleme alırken yönetmen koltuğunda Baran bo Odar karşımıza çıkıyor. Dizinin yapımcılığını W & B Television, yürütücü yapımcılığını ise Friese, Odar ve Quirin Berg ile Max Wiedemann üstleniyor. 

  0
  1
  538
 • 27-06-2019

  Tokyo asıllı sanatçı Euglena, karahindiba tohumları ve tutkal kullanarak ürettiği heykelleriyle biliniyor. Çevresindeki hareketlere tepki veren heykeller, bu esnada şekillerini de koruyabiliyor. Watage adlı çalışmalarda sanatçı, yapay ortamda üretilen hareketli görüntüler yerine gerçek ögelerden yararlanmayı tercih ediyor. Karahindiba tohumları, nefes alıp veren ya da hareket eden izleyicileri fark ettiği anda hemen tepki verirken tohumların bulunduğu havadaki hareketlilikse Euglena işlerinde temel ögeyi oluşturuyor. Sanatçı, günlük yaşam objeleri ve sokaktaki bitkileri konu edinen kısa filmleri üzerine de çalışıyor. Euglena imzalı işler, son olarak 2019 Japonya Medya Festivali’nde en iyi sanatçı ödülünü alırken sergilenmişti.

  0
  0
  720
 • 26-06-2019

  George Clooney, Netflix’in yeni projesi Good Morning, Midnight’ın yönetmenliğini ve başrolünü üstlenecek. Lily Brooks-Dalton’ın aynı isimli romanından yola çıkan filmin uyarlamasını The Revenant’ın senaristliğini üstlenen Mark L. Smith yapacak. Ekim ayında çekimlerine başlanması planlanan film, kıyamet post-apokaliptik bir zamanda kuzey kutbunda tek başına olan bilim adamı Augustine’in dünyaya dönmeleri için Aether uzay gemisiyle iletişim kurmaya çalışmasını anlatıyor. 

  0
  0
  476
 • 25-06-2019

  Black Man In A White World ile geniş kitlelerce tanınan ve HBO’nun Big Little Lies dizisinin açılış müziği Cold Little Heart ile büyük bir başarı yakalayan İngiliz müzisyen Michael Kiwanuka’dan yeni şarkı geldi. Kiwanuka’ya yeni şarkısı Money’de Tom Misch eşlik ediyor.

  One Love’da ülkemizdeki hayranlarıyla buluşacak müzisyen Money’den şöyle bahsediyor: “Şarkı kulağa ilk etapta parayı ne kadar sevdiğim ve istediğim hakkındaymış gibi geliyor. Parayı yeni insanlarla tanışmak ve zengin insanların etrafında olmak için istiyormuşum gibi de duyulabilir. Ancak daha dikkatli dinlendiğinde, aslında para sevgisinin ne kadar tehlikeli olabileceğinden bahsediyorum.”

  Money’yi buradan satın alabilir ve dinleyebilirsiniz. 

  0
  0
  568
DAHA FAZLA