NELER OLUYOR
 • 16-02-2018

  Art Wynwood, bu sene 16 – 19 Şubat tarihleri arasında gerçekleşiyor. Etkinlik, Miami'nin son on yılda Güney Florida'nın çağdaş sanat sahnesinin merkezi olarak uluslararası ün kazanan Wynwood Sanat Bölgesi'nin dinamik ortamını yansıtıyor. Dünyanın dört bir yanından gelen graffiti sanatçıları, gittikçe farklılaşan galeriler, restoranlar ve kaldırımları kaplayan dükkanlar için enerjik bir ton oluşturan canlı, provakatif duvar resimleri ile bu keskin mahallenin duvarlarını süslüyor.

  Yeni fikirlere ve görüntülere olan bu açıklık, mevcut yeraltı hareketinden sokak sanatı, duvar resimleri, pop sürrealizmi ve diğer türleri vurgulayan Art Wynwood'da gösteriliyor. Sanat Wynwood, sanat meraklısı ve tecrübeli kültür gezginini çağımızın en önemli sanat formlarından birini keşfetmek, keşfetmek ve toplamak için benzersiz bir fırsat sunuyor.

  0
  0
  367
 • 15-02-2018

  Parisli fotoğrafçı Nicolas Rivals, La Línea Roja adlıprojesinin bir parçası olarak, İspanya gezisi sırasında açık havada kırmızı ışık konfigürasyonları hazırladı. Ortaya çıkan fotoğrafların her biri, imal edilen nesneler ile doğal dünya arasında sıra dışılığın yan yana bulunduğunu gösteren bir dizi uzun pozlama çekimi sırasında yakalandı.

  ​Parlak formlar, simetriye kayıtsız olarak, esrarengiz bir biçimde çevreleyen manzarayla kesişerek aksi halde tamamen karanlık olacak olan kalın fırça bölgelerini aydınlatıyor. Yoğun kırmızı bir ışık ışını, yakınlardaki bir dizi ağaç arasında sıkışan bir üçgen olarak görülüyor. Kayalık bir dağdan dikey olarak yükselen dikdörtgen ve sığ havuz suyunun yüzeyinin altından bakan bir kare hem realist hem de mistik bir görüntü sağlıyor.

  0
  1
  221
 • 14-02-2018

  Kinetik, sıvı heykel derken ve ulaşılmak istenen akışkan form artık heykel sanatında oldukça kolay yakalanabilirken, sanatçı John Bisbee bunu çivilerle yapmayı tercih ediyor.

  Amerikalı sanatçı çivilerle tanışmasını şöyle anlatıyor: “Terk edilmiş bir evde paslanmış çivi dolu bir kovayı kazara tekmelediğimde, sanat malzemeleri arıyordum. Sonra gördüm ki çiviler kovanın şekline göre birlikte erimiş halde düştü”.

  ​Yaşadığı bu durum üzerine çivilerden ilham alan sanatçı, otuz yılı aşkın bir süredir 12 inç çivileri kullanarak pek çok heykel üretti. Bunların son örnekleri arasında; Out of the Garden adlı kıvrak yılan benzeri bir figür ve Infinity Pool adı verilen diken diken geometrik bir duvar desenine sahip olan çalışmaları yer alıyor.

  0
  0
  2672
 • 14-02-2018

  Bilim dünyasının en önemli figürlerinden biri olan ünlü fizikçi ve mucit Nikola Tesla’nın (1856 – 1943) hayatı film oluyor. Nicola Tesla’nın iniş çıkışlı hayatına odaklanacak filmde Tesla’yı Ethan Hawke canlandıracak. Ethan Hawke; Nicholas Hoult ve David Bowie’den sonra Hollywood’da Nikola Tesla karakterini canlandıran üçüncü kişi olacak.

  ​Filmin yönetmen koltuğunda ise daha önce Marjorie Prime filmiyle tanıdığımız Michael Almereyda yer alacak. Senaryosunu da Michael Almereyda’nın üstleneceği biyografik filmin şimdilik adının Tesla olması düşünülüyor. Filmin vizyon tarihi ve tüm detaylarının yakında açıklanması bekleniyor. 

  0
  0
  903
 • 13-02-2018

  Sanatçıyı boğa güreşçisi olarak gösteren, dikkat çekici bir geç dönem çalışması olan Picasso portresi, ilk kez bu ay Sotheby Londra’da açık artırmaya çıkıyor. 1970 yılında, sanatçının ölümünden sadece üç yıl önce boyanmış olan Le Matador, hayatının bu geç döneminde bile sanatçının yaratıcı ve yaşam enerjisinin yoğunluğunu gösteriyor. Sanat eseri, binlerce seyircinin önünde kumlu boğa güreşi halkasına giren ve fırça biçiminde bir kılıç tutan sanatçıyı tasvir ediyor.

  20-25 milyon dolar arası bir fiyata alıcı bulacağı ön görülen eser için, Sotheby'nin Modern Bölümü'nden sorumlu genel başkan yardımcısı Helena Newman; “Batı sanatına ve özellikle Picasso'ya yönelik güçlü bir talep" bulunduğunu söylüyor.

  ​Açık artırma 28 Şubat tarihinde gerçekleşecek.

  0
  0
  1013
 • 12-02-2018

  En son 2013 yılında çıkardığı Right Thought, Right Words, Right Action albümünden sonra Always Ascending albümünün sinyalleri veren Franz Ferdinand, Domino Records etiketiyle yeni albümünü piyasaya sürdü.

  Ferdinand’ın gitaristi Nick McCarthy’nin gitmesinin ardından gruba gitarist Dino Bardot ve birçok farklı enstrümanı çalmasıyla bilinen Julian Corrie dâhil oldu. Daha önce yeni albümden deneysel disko rock tarzında Always Ascending single’ını paylaşan Ferdinand’ın Always Ascending albümünün tamamına spotify üzerinden ulaşılabiliyor. Yeni albümden Lazy Boy şarkısını aşağıdan dinleyebilirsiniz.

  https://www.youtube.com/watch?v=PNsUgvkjviY

  0
  0
  364
 • 12-02-2018

  Bazı sanatçılar ellerini daha hızlı tutmak için kahveden yardım alırken, Ruby Silvious bütün gücünü çaydan alıyor! Çay poşetlerinin üzerine yaptığı resimler ve kolajlarla tanınan sanatçı, 2015 yılında başlattığı 363 Gün Çay adlı bir projesini kitap haline getirdi. Kendine has bir üslup oluşturan sanatçı, dünya üzerinden topladığı boş çay poşetlerini çizimleri ve kolajlarıyla canlandırıyor.


  Silvious, son olarak Fransa'daki LM stüdyosunda Fransa’da 26 Gün Çay adlı bir seri oluşturdu. Sanatçı daha önce Japonya’da da buna benzer bir proje gerçekleştirmişti.

  0
  0
  3767
 • 11-02-2018

  Yunan sanatçı Dimitris Ladopoulos, dikdörtgen temeline dayandırdığı raslantısal geometrik desenler üretmesine izin veren bir algoritma yarattı. Birkaç deney yaptıktan sonra, algoritmayı en sevdiği tablolara uyguladı ve sonuç olarak RGB-alt bölümlere ayrılmış görüntüler aldı.

  ​Ladopoulos'un algoritması ile çalışan portreler, farklı renk ve boyutlara sahip tuğladan ve fayanslardan yapılmış gibi bir görüntüye sahip. Sanatçı, çalışmalarını yayınladığı web sitesinde sanat eseri, bilim ve tasarımının eserleriyle yakınlaşmasını keşfetmeyi amaçlıyor.

  0
  0
  10075
 • 09-02-2018

  Adını Hollanda’nın liman kenti Rotterdam’dan alan Art Rotterdam 19. kez kapılarını açtı. Lorenzo Benedetti’nin fuarın küratörü olarak karşımıza çıktığı, genç sanatçıları bir araya getiren Art Rotterdam’da alternatif bölümlerin küratörlüğünü ise yine genç ve tanınmış isimler üstlendi.


  ​Fuar temelde “Projections” ve “Commonities” bölümlerinden oluşuyor. “Projections” bölümünde yer alan çalışmalar, genellikle video işleri içeriyor. “Commonities” ise galerilerin tema veya materyal tarafından gruplandırıldığı açık bir konsept halinde. Bu sene Türk sanatçı Ali Kazma’nın da yer aldığı Art Rotterdam 2018, 11 Şubat tarihine kadar görülebilir.

  0
  0
  513
 • 08-02-2018

  Ekim ayında yeni şarkısı Doomed’u paylaşan A Perfect Circle, 14 yıl aradan sonra çıkaracağı yeni albümünden geçtiğimiz ay Disillusioned single’ını yayımlamıştı. Adı henüz belli olmayan albümün ise nihayet adı ve yayım tarihi de belli oldu. Yeni A Perfect Circle albümünün adı Eat The Elephant, yayım tarihi ise 20 Nisan.

  ​Maynard James Keenan, Billy Howerdel, Matt McJunkins, Jeff Friedl ve eski Smashing Pumpkins üyesi James Iha’dan oluşan A Perfect Circle, en son 2004 yılında Emotive albümü ile müzik listelerinde uzun bir süre kalmıştı. Yeni albüm Eat The Elephant’tan üçüncü single TalkTalk’a da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

  https://www.youtube.com/watch?v=-aOyAvbj2Fg

  0
  0
  669
DAHA FAZLA