11 EYLÜL, CUMA, 2020

Engelsiz Filmler Festivali’nde “Dünyadan” Özel Seçkisi

 “Normali Ararken” teması ile bu yıl tüm Türkiye’deki sinemaseverlerle çevrim içi olarak 12 ile 18 Ekim 2020 tarihleri arasında buluşacak Engelsiz Filmler Festivali, farklı ülkelerden derlediği filmlerden meydana gelen “Dünyadan” başlıklı özel seçkisiyle önümüzdeki günlerde izleyicilere farklı coğrafyaların ortak sorunlarını içeren yapımlar sunacak.

Bu yıl mevcut koşullar nedeniyle tüm Türkiye’den çevrim içi olarak takip edilebilecek Engelsiz Filmler Festivali, benimsediği yaratıcı konular ve izleyicilere sağladığı olanaklarla dikkat çekiyor. Programa özel olarak hazırlanan gösterimler, orijinal dil seçeneğinin yanı sıra göremeyenler için sesli betimleme, duyamayanlar için ayrıntılı altyazı seçenekleri ile de takip edilebiliyor. Bu kapsamda hazırlanan “Dünyadan” özel seçkisi de birçok farklı uluslararası filmi yeni teknolojik olanaklarla ekranlara taşımayı amaçlıyor.

Bu yıl oldukça özel filmleri sinemaseverlerle buluşturmak isteyen festival; yönetmenler Emma de Swaef ile Marc James Roels’in 2019 Clermont-Ferrand Uluslararası Kısa Film Festivali Ulusal Yarışma Grand Prix ödüllü, 19. yüzyıl sonlarında bir Afrika sömürgesinde geçen ve dertli bir kral, lüks bir otelde çalışan orta yaşlı bir Pigme, seyahate çıkmış başarısız bir iş adamı, kayıp bir hamal ve genç bir asker kaçağının hikayesini anlatan antolojik filmi Bu Enfes Pasta! (This Magnificent Cake!/Ce Magnifique Gâteau!) ve Jan Komasa’nın ıslahevinde yaşadığı ruhsal dönüşümle rahip olmaya karar veren 20 yaşında bir gencin sahip olduğu sabıka kaydının bu hayale engel olması yüzünden yaşadıklarını konu edinen 92. Akademi Ödülleri'nde En İyi Uluslararası Film ödülü adaylarından İsa’nın Bedeni’ni (Corpus Christi/Boze Cialo) izleyicilerle buluşturacak.

​Tüm gösterimlerin ücretsiz olarak gerçekleştirileceği Engelsiz Filmler Festivali hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

0
1365
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage