19 OCAK, CUMA, 2018

Sıra Dışı Bir Deneyim: Mutluyduk Belki Bugüne Kadar

Geçtiğimiz yıl dünyayı kasıp kavuran, Paolo Genovese’nin yazıp yönettiği Perfetti Sconosciuti (Muhteşem Yabancılar) filmi, Türkiye’de ilk kez bir tiyatro oyunu olarak seyirciyle buluşuyor. Mutluyduk Belki Bugüne Kadar ismiyle seyirci karşısına çıkacak olan oyun, yedi arkadaşın oynadığı bir oyun etrafında şekilleniyor.

Türkçe’ye Kerem Pilavcı’nın uyarladığı Mutluyduk Belki Bugüne Kadar, pek çok ödüle sahip olan oyun yazarı ve yönetmen Ahmet Sami Özbudak tarafından sahneye konuluyor. Yedi arkadaşın bir akşam yemeğinde buluşmasıyla başlayan oyun sıra dışı bir seyir deneyimiyle seyirciyle buluşuyor. Performans hikâyedekine benzer şekilde Tophane’de bir loftta gerçekleşiyor. Seyirci eve girer girmez az sonra başlayacak hikâyemizin bir parçası oluyor. Dilerlerse, oyuncuların oturduğu kanepelerde oturuyor, onların gezindiği yerlerde dolaşıyor.

Mutluyduk Belki Bugüne Kadar dijital dünyada kurduğumuz mahremiyetin açığa çıkmasının nelere sebep olacağını tokat gibi yüzümüze çarpıyor. Cep telefonlarımızı birer kara kutuya, hatta birer dijital mayın haline getirmenin başımıza ne işler açabileceği, bu hikâyede karşımıza net bir şekilde çıkıyor. Mutluyduk Belki Bugüne Kadar’ın oyuncu kadrosunda 22. Sadri Alışık Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü alan Başak Kıvılcım Ertanoğlu, Canan Atalay, Gökçe Eyüboğlu, Deniz Karaoğlu, Faruk Barman, Fehmi Karaarslan ve Giray Altınok yer alıyor. Mutluyduk Belki Bugüne Kadar, 24 ve 31 Ocak saat 20.30’da Plan Be Loft’ta temsiller verecek.

0
4544
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle