0 YAPILAN YORUMLAR
76154 GÖRÜNTÜLENME
32 TAKİPÇİ
0 BEĞENİ
Herkesin Farklı Bir Rengi Vardır

Sergi Açılışı: 26 Mayıs 2015 Salı, 19:00

Film yapımcısı ve sinema bölümü öğrencisi Tunuslu Selim Cherif'in fotoğraf sergisi 26 Mayıs-1 Haziran 2015 tarihleri arasında halka sanat/galeri'de!

Selim Cherif projesi hakkında şunları söylüyor:

Projemi "Herkesin Farklı Bir Rengi Vardır" olarak adlandırdım.

Çalışma kapsamında seçilen fotoğrafların sergi hazırlıklarını halen Türkiye, Fransa ve Tunus'ta yürütmekteyim.

Projemin konusunu "sosyal ve coğrafi bir bölünmüşlük sonucu savaşlar ve fakirlik ile kavrulan dünyamızın optimist, ironik ve kavramsal anlatımı" olarak tanımlamaktayım.

Fotoğraflarımda temel olarak insan ve doğa arasındaki ilişkiyle ilgileniyorum. 

Çalışmalarıma en önem verdiğim nokta, fotoğraflarımın ikna edici olması adına modelin olabildiğine rahat ve doğru bir his içinde projeye katılım göstermesini sağlamaktır.

Bu proje (ve biçimlerinin çoğunluğunu) hayata doğrudan müdahale edebilmek için 'iktidar' tarafından belirlenen çevre, bedenler, ruhlar, iş, toplum ve semiyotik akımlar gibi yerleşik ayrımlar boyunca ilerleyen bir eylem stratejisini devreye sokar. 


http://www.selimcherif.com/

http://halkaartproject.net/sergiler.html?id=1600

0
2540
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
MEKAN BİLGİSİ

halka sanat projesi sergiler, sanatçı konuşmaları, atölyeler, kültürel toplantılar ve sanatçı rezidans programı düzenleyen Mayıs 2011’de başlatılmış olan, bağımsız bir sanat inisiyatifidir.

halka sanat projesi sadece bir galeri, rezidans, uygu ... devamı

halka sanat projesi sergiler, sanatçı konuşmaları, atölyeler, kültürel toplantılar ve sanatçı rezidans programı düzenleyen Mayıs 2011’de başlatılmış olan, bağımsız bir sanat inisiyatifidir.

halka sanat projesi sadece bir galeri, rezidans, uygulama ya da eğitim merkezi değil bir buluşma noktasıdır.

halka sanat projesi 2 mekanda faaliyet gösterir. galeri, mutfak, buluşma ve yönetim merkezi olarak Moda Caferağa Mah., Bademaltı Sok. No:24, Sanatçı Rezidansı olarak ise Dr. Esat Işık Cad., Ruşen Ağa Sok. No:8, 34710 Kadıköy, İstanbul adresindeki mekanı kullanır.

TAKİPÇİLERİ
32
YAZILARI
26
Advertisement
Geldanlage