10 ŞUBAT, PAZAR, 2019

Zaman Üzerine Metin Okuması

Pera Müzesi, “Zaman Değişmeli” sergisi kapsamında düzenlediği etkinliklerine altZine iş birliğiyle “zaman” temalı metin okumalarını ekliyor.

Etkinlikte altZine’in 2018 yılı boyunca yayınladığı “zaman” teması etrafında şekillenen dört sayısından seçilen metinler, yazarlarının sesinden dinleyicisiyle buluşacak. Hande Ortaç dört sayıya yayılan göç, eve dönüş, çocukluk gibi konuları işleyen polisiye öyküsünün “Kemik 1: Navigasyon” başlıklı ilk bölümünü; Emir Çubukçu, bir kaybın ardından yaşadığı düğümü çözmeye çalışan bir adamın hikâyesini anlattığı “Masada Kılçıklar”ı; İlay Bilgili, “Nasıl oluyor da bazı şeyler aynı kalıyorken, diğerleri sinsice değişiyor?” sorusuna yaşlı bir adamı merkeze alarak sorgulayan “Panta Rhei”yi ve Ulya Soley bir pazar akşamı ormanda yürüyüşe çıkan ve bir daha asla görülmeyen Jim Thompson’ın kayboluşunun ardındaki esrarengiz hikâyeyi ele alan “Jim Thompson’ın Esrarengiz Kayboluşu” isimli öyküsünü seslendirecek.

​Etkinlik, 23 Şubat Cumartesi, 13.00-14.30 saatleri arasında Pera Müzesi’nde yer alan Pera Café’de gerçekleştirilecek. Herkese açık etkinlikte yerler sınırlı olacak ve rezervasyon alınmayacak.

0
907
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle