10 AĞUSTOS, PAZARTESİ, 2015

Yaşam İçin Enerji

Genç sanatçı ve tasarımcıları desteklemek amacıyla kurulan ARMAGGAN Art&Design Gallery’de “Yaşam İçin Enerji 50x50 ”adlı karma sergi, 8 Eylül’de sanatseverler ile buluşacak.

“Hareket etmek, aydınlanmak, üretmek ve sanayi için petrolün, madenin, hidroelektrik ve nükleer gibi enerjilerin peşinde koştu durdu insanoğlu. Bu enerjiler uğruna savaşlar verdi ve vermeye devam ediyor. Yakın gelecekte ise çok daha özel bir şey, ‘vücudumuz’ ve ‘yaşam’ için gerekli olan enerji için savaş vereceğiz. Yok ettiğimiz tarım arazileri, kirlettiğimiz sular ve hava için! Yaşamak için!”

“Yaşam İçin Enerji 50x50” adlı karma sergi bu yaşam amacına dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştiriliyor. Bu yıl aynı zamanda Expo Milano 2015’in ana teması “Feeding The Planet/Energy for Life” temasına gönderme yapan sergide, geleceğin en önemli sorunlarından biri olan yiyecek konusunun sanatçılardan doğa, sürdürülebilirlik, ekoloji gibi başlıklar üzerinden irdelemleri isteniyor.

Sergide yer alacak sanatçılar :

Gaye Su Akyol, Neşe Çoğal, Şevket Arık, Güneş Özmen, Betül Cankara Lütfiye Kösten, Aslı Kutluay, Aysun Bozuklu, Sezer Arıcı, Şifa Girinci Deniz Pireci, Tamer Bilgiç, Gül Delemen, Hülya Sözer, Rıdvan Hacıfazlıoğlu, Nergis Yeşil, Rüya İdil Akdur, Sinem Kaya, Yenal Bökeer, Semra Özümerzifon, Yiğit Dündar, Ebru Yılmaz.

Sergi 31 Ekim tarihine kadar görülebilir.

​Adres: Nuruosmaniye Caddesi No: 65, Nuruosmaniye, İstanbul

0
1977
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle