06 ŞUBAT, ÇARŞAMBA, 2019

Yağmur Damlalarıyla Dans Eden Kız

Özge Bahar Sunar’ın yazdığı, Uğur Altun’un resimlediği, yağmur damlalarını hissederek dans eden işitme engelli minik kızın hikâyesini anlatan Yağmur Adam ve En Güzel Dans, Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) etiketiyle yayımlandı.

Hiç yağmur yağmasa, hava her gün güneşli olsa dünya nasıl olurdu acaba? İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği’nden danışmanlık alınarak hazırlanan Yağmur Adam ve En Güzel Dans kitabı, bu soruya dokunaklı bir öyküyle yanıt arıyor.

Kitap henüz yayımlanmadan, çeviri hakları Fransa’nın en köklü yayıncılarından Editions Rue du Monde’a satıldı. Böylece Türkçe baskısıyla aynı anda Fransızca çevirisi de yayımlanmış oldu.

“Güneşin gökte pırıl pırıl parladığı bir gün yemyeşil kırlar piknik yapan, uzanıp kitap okuyan, bisiklet süren neşeli insanlarla dolmuştur. Ama aniden kapkara bulutlar gökyüzünü kaplar ve göz gözü görmeyecek bir sağanak başlar. Herkes mutsuzdur, bu yağmur da nereden çıkmıştır?

​Bir anda şimşek çakar ve yıldırımla birlikte yer yer gri, yer yer kapkara biri belirir: Yağmur Adam! İnsanların yağmurdan bu kadar mutsuz olmasına içerlemiştir ve bir daha dönmemek üzere ortadan kaybolur. Bu güneşli, sıcak ve boğucu günler nasıl geçecektir? Yağmur kimileri için güneşli bir günü mahveden bir şeyken, kimileri için büyülü bir müzik olabilir mi?”

0
796
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle