01 MART, PERŞEMBE, 2018

Türkiye Sineması’nın Cannes Film Festivali’yle Buluşmaları

Dünyanın önemli film festivallerinden Cannes Film Festivali, her yıl mayıs ayında gerçekleşiyor. Festivalin yan bölümlerinden biri olan “Yönetmenlerin 15 Günü” programının yetkilisi Arnaud Gourmelen, Se-Yap Sinema Eseri Yapımcıları Meslek Birliği’nin yürütmekte olduğu “Festivaller İstanbul’da” projesi kapsamında 3-6 Mart tarihleri arasında İstanbul’da olacak.  

“Festivaller İstanbul’da” projesi 2014 yılından bu yana, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından destekleniyor. Projenin bu aşaması Fransız Kültür Merkezi ve Atlas Post Prodüksiyon’un katkılarıyla gerçekleştirilecek. Projeyle Türkiye Sineması'nın uluslararası film festivalleri ve film marketlerindeki görünürlüğünün arttırılması amaçlanıyor. Cannes Film Festivali “Yönetmenlerin 15 Günü” bölümü program yetkilisi Arnaud Gourmelen’in İstanbul’da bulunacağı sırada gerçekleştirilmesi planlanan sektör buluşma toplantıları, filmlerini sunan yapımcı, yönetmen ve sektör temsilcilerinin bir araya gelmesine olanak verecek.

​“Festivaller İstanbul'da” projesinin, bahar aylarında Venedik Film Festivali yetkililerinin katılımıyla devam etmesi planlanıyor.


0
831
0
Tag: cannes
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle