01 KASIM, PERŞEMBE, 2018
Kundura Sinema Perdesini Açıyor

Fotoğraflar: Park  Circus/Master Licensing İzniyle


Kundura Sinema Perdesini Açıyor

Yıl boyunca alternatif sinemaseverleri farklı bir deneyime davet edecek olan Kundura Sinema, 17 Kasım’da kapılarını açıyor. Ön gösterimini 3 Kasım Cumartesi günü, Amerikalı yönetmen Jules Dassin’in New York Esrarı filmiyle yapacak olan Kundura Sinema, yıl boyu alternatif filmleri sinemaseverlerle buluşturacak.

Tarihi 1980’lere dayanan endüstriyel kültür mirası örneklerinden Beykoz Kundura’da sinema kültürü fabrika döneminde de gündelik hayatın önemli bir parçasıydı. Gösterimlerine Beykoz Kundura Film Günleri başlığıyla devam eden Beykoz Kundura, yıl boyunca Kundura Sinema ile sunacağı film seçkisinde New York’tan Paris’e, Berlin’den Meksiko’ya, Tokyo’dan İstanbul’a kadar farklı coğrafyalara, dünyanın dört bir yanına uzanan filmleri görücüye çıkaracak. Program kapsamında kurmacadan deneysele, dramdan komediye, film noir’dan bilimkurguya farklı türlerde ve daha önce sinemada izleme şansı bulamadığımız filmler beyaz perdede hayat bulacak.

Kasım - Aralık aylarında gösterimde olacak filmler arasında Billy Wilder’in yönettiği ApartmanJ acques Tati’nin yönettiği Oyun Vakti ve Trafik, Jules Dassin’in yönettiği Gece ve Şehir ve New York Esrarı, Walter Ruttmann’ın yönettiği Berlin: Büyük Bir Şehrin Senfonisi filmleri yer alıyor. 

0
714
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle