04 ARALIK, PAZARTESİ, 2017

İstanbul Şiirleri Dinletisi: Aşk ve Hüzündür İstanbul

Dinleti serisiyle edebiyatımızın iz bırakan isimlerinin eserlerini sahneye taşıyan İş Sanat, İstanbul şiirlerinden oluşan “Aşk ve Hüzündür İstanbul” başlıklı dinletiye ev sahipliği yapacak.

Atilla Birkiye’nin hazırladığı, Mehmet Birkiye’nin sahneye uyarladığı dinletide dış ses Cüneyt Türel’in sesi olurken Tilbe Saran ve Hakan Gerçek şiirleri seslendiren sanatçılar olacak. Dinleti eski bir iskeleyi imleyen dekorda ve müzik eşliğinde seyirciye sunulacak.  Serdar Yalçın'ın müzik yönetmeni olduğu dinletide şiirlere Sema Subaşı akordeonu, Turgut Aktaş da klarneti ile eşlik edecek.

Dinletide şiirleri yer alan şairler Nedim, Tevfik Fikret, Yahya Kemal Beyatlı, Ahmet Hamdi Tanpınar, Nâzım Hikmet, Cevdet Kudret, Ahmet Muhip Dıranas, Ziya Osman Saba, Bedri Rahmi Eyuboğlu, Orhan Veli, Oktay Rifat, Melih Cevdet Anday, Behçet Necatigil, Cahit Irgat, A. Kadir, Cahit Külebi, Sabahattin Kudret Aksal, Attilâ İlhan, Necati Cumalı, Can Yücel, Sabri Altınel, Ümit Yaşar Oğuzcan, Turgut Uyar, Edip Cansever, Cemal Süreya ve Onat Kutlar olacak.

​“Aşk ve Hüzündür İstanbul” isimli dinleti, 11 Aralık 2017, saat 20.30’da İş Sanat Konser Salonu’nda ücretsiz olarak gerçekleşecek. 

0
1685
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle