08 AĞUSTOS, PERŞEMBE, 2019

Hayvan Hakları İçin Mücadele Eden Çocukların Hikâyesi

Eserlerinde çocuklar ve gençler için farkındalık yaratan konulara değinen şair ve yazar Miriam Halahmy’nin İkinci Dünya Savaşı sırasında yaşanan gerçek olaylardan esinlenerek yazdığı kitabı Sıcacık Bir Yuva, Rasim Emirosmanoğlu’nun çevirisiyle, Can Çocuk etiketiyle yayımlandı.

11 yaş ve üzeri tüm çocuklara hitap eden bu kitap, tüm güçlüklere rağmen hayvanların yaşam hakları için mücadele eden cesur çocukların hikâyesini anlatıyor.

​1939 yılının ağustos ayıdır ve İngiltere savaşın eşiğindedir. Londra'da çocukları kırsal bölgelere tahliye etme hazırlıkları başlamıştır. On iki yaşındaki Tilly çok sevdiği köpeğini, en iyi arkadaşı Rosy ise biricik kedisini yanında götüremeyeceğini öğrenir. Daha da kötüsü, hayvanlarını, şehrin diğer bütün evcil hayvanlarıyla birlikte veterinerde uyutacaklardır. Bunu kabul etmeyen iki arkadaş harekete geçerler ve hayvanlarını ormandaki bir kulübede saklamaya karar verirler. Öteki çocuklar bunu keşfettiklerinde kendi hayvanlarını da buraya getirirler. Böylece kulübe, acil durum hayvan sığınağına dönüşür.

0
526
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle