02 ŞUBAT, CUMARTESİ, 2019

Hasankeyf’te Yıldızların İzinde Büyülü Bir Macera

Eyvah Kalbim Kırıldı! ile tanıdığımız yazar ve çizer Elif Yemenici’nin okurlarını Hasankeyf’te yıldızlarla dolu, ışıl ışıl bir maceraya çıkardığı yeni kitabı Yıldız Tamircisi Lorin, Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) etiketiyle yayımlandı.

Yemenici’nin Hasankeyf’e yaptığı bir gezi sırasında küçük bir kızla konuşurken aklına düşen bu öyküde, göç etmeden yıllardır Hasankeyf’te bir minarenin üzerinde oturan inatçı leylek Cemşit ve onun arkadaşı Lorin’in maceraları anlatılıyor.

​Hasankeyf’in en uzun minaresinin üstünde bembeyaz bir leylek oturmaktadır. Göç etmeden yıllardır burada durduğundan, kasabalı ona İnatçı Cemşit adını takmıştır. İnatçı Cemşit yine bir akşam yerine kurulmuş, derin bir uykuya dalmak üzereyken bir gürültü duyar ve aşağı baktığında küçük bir kızın zıpladığını görür. Cebinde kavanozu, kolunda kuzusuyla Lorin adındaki bu kız, zıplayıp yıldızlara ulaşmaya çalışmaktadır. İnatçı Cemşit’in kanadına tutunup yıldızların peşine düşen Lorin’in çok gizli ve pırıl pırıl bir görevi vardır.

0
783
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle