09 NİSAN, SALI, 2019

Harry Potter’ın Veliahtı Bir Seri: Nevermoor

Jessica Townsend’in 37 dile çevrilen, pek çok mecranın Harry Potter’ın veliahtı olarak gösterdiği “Nevermoor” serisinin ilk kitabı Morrigan Crow’un Büyük Sınavı, Emre Gözgü’nün çevirisiyle Domingo Yayınevi etiketiyle yayımlandı.

Nevermoor , 2017 sonunda Amerika ve İngiltere’de eşzamanlı yayımlanan, o günden bugüne 37 dile çevrilen, Amazon tarafından yılın çocuk ve gençlik kitabı seçilen, 2018 yılında prestijli Waterstones Çocuk ve Gençlik Kitapları Ödülü dahil yirmiyi aşkın ödül kazanan bir seri.

“Morrigan Crow lanetli. Bir çocuğun doğabileceği en şanssız günde, Zifiri Gece’de doğdu. Berbat giden havalardan kalp krizlerine, çevresinde yaşanan tüm talihsiz olayların sebebi olarak görülüyor. Daha da beteri, o gece doğmuş tüm çocuklar gibi on birinci doğum gününde ölecek... ya da ölecekti. Gece yarısına saniyeler kala, Jüpiter North adında tuhaf bir adam ortaya çıkıp kara dumandan tazıları atlatarak onu saklı şehir Nevermoor’a götürmeseydi.

Konuşan dev kediler, cüce vampirler, Morrigan’ın hayatında görmediği kadar dostluk.… Nevermoor sihirli bir yer. Ama burada kalabilmesi için Wunderous Cemiyeti’ne kabul edilmesi şart. Bu da ejderha binmek ya da köpeklerle konuşmak gibi olağanüstü yeteneklere sahip yüzlerce çocuk arasından sıyrılıp dört zorlu imtihanı geçmesi demek. Tek bir sorun var: Morrigan özel bir yeteneği olmadığından neredeyse emin!”

0
1242
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle