10 NİSAN, SALI, 2018

Halef Filmi Moskova'da Büyük Ödül İçin Yarışacak

Murat Düzgünoğlu’nun yönettiği ve senaryosunu Melik Saraçoğlu ile birlikte yazdığı Halef, 29. Ankara Uluslararası Film Festivali ve 37. İstanbul Film Festivali’nden sonra şimdi de Uluslararası Moskova Film Festivali’nin Ana Yarışma Bölümü’ne seçildi.  


Halef, 1959 yılından bu yana yapılan ve bu yıl 19-26 Nisan’da gerçekleştirilecek olan 40. Uluslararası Moskova Film Festivali’nde Büyük Ödül için yarışacak. Oyuncu kadrosunda Muhammet Uzuner, Baran Şükrü Babacan, Güler Ökten, Muhammet Cangören, Kübra Kip, Bülent Düzgünoğlu ve Birsen Dürülü yer alıyor. 

​Portakal hasadı için Adana’ya, annesinin yanına gelen Mahir, karşısında beklemediği bir misafir bulur. Bu misafir yıllar önce bir kaza sonucu ölen abisinin reenkarnasyonu olduğunu iddia eden Halef’tir. Uzak durmaya çalışsa da farklı vesilelerle bir araya gelmek zorunda kaldığı Halef’in çocukluk yıllarına dair anlattıkları, Mahir’in kafasını karıştırır. Hayvanların bile yeniden dünyaya gelmiş insanlar olduğuna inanılan, tavaf edilen dergâhlar, şifalı taşlar ve muskalarla örülü bu mistik dünyada, hayata rasyonel bakan Mahir’in mistisizme, mistik bakan Halef’in ise şüpheciliğe kaymasıyla yalpalayan ve kerterizlerini yitiren iki kardeşin öyküsü her şeyin başladığı yerde bitecektir.

0
2601
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle