09 EKİM, SALI, 2018

6. Boğaziçi Film Festivali’nin Filmleri ve Jüri Üyeleri Açıklandı!

26 Ekim – 3 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan 6. Boğaziçi Film Festivali’nin ulusal yarışma filmleri ve jürileri açıklandı. Yılın en iyi yapımlarını özel bir seçkide buluşturan festivalin Ulusal Kısa Kurmaca ve Belgesel Film Yarışmaları’nda 18 film yarışacak. Usta Yönetmen Serdar Akar’ın başkanlığını yapacağı, Oyuncu Begüm Birgören, Yönetmen Andaç Haznedaroğlu, Senarist Ercan Mehmet Erdem ve Görüntü Yönetmeni Mehmet Aksın’dan oluşan jüri Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması için yarışacak filmleri seçecek.

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda En İyi Film seçilen yapım 100.000 TL değerindeki Büyük Ödülü alırken, En İyi Yönetmen, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Senaryo, En İyi Görüntü Yönetmeni ve En İyi Kurgu dallarında da para ödülü verilecek. Festivalde bu yıl 10 film jüri karşısına çıkacak ve Banu Sıvacı’nın Güvercin, Burak Çevik’in Tuzdan Kaide, Cafer Özgül’ün Sükut Evi, Mahmut Fazıl Coşkun’un Anons, Murat Düzgünoğlu’nun Halef, Özkan Çelik’in Babamın Kemikleri, Ramin Matin’in Son Çıkış, Sefa Öztürk Çolak’ın Güven, Semir Aslanyürek’in Kaos ve Vuslat Saraçoğlu’nun Borç adlı filmleri yarışacak.Ulusal Kısa Kurmaca Film Yarışması’nın filmlerini ise Davi Pretto, Enes Erbay, Murat Tırpan; Ulusal Kısa Belgesel Film Yarışması’nı ise Rati Oneli, Kıvılcım Akay ve Didem Şahin değerlendirecek.

​Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ve İstanbul Medya Akademisi tarafından düzenlenen 6. Boğaziçi Film Festivali’nin gösterimleri Atlas, Beyoğlu ve Kadıköy sinemalarında yapılacak ve biletler mobilet.com’da satışa sunulacak.

0
722
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle