18 HAZİRAN, SALI, 2019

2. Uluslararası Solo Çağdaş Dans Festivali 28-30 Haziran Tarihlerinde Cermodern’de

2. Uluslararası Solo Çağdaş Dans Festivali, 28-30 Haziran tarihleri arasında Cermodern açık hava sahnesinde gerçekleştirilecek. Çağdaş/kavramsal dans alanında bireysel hareket üzerine farklı bir bakış sunmayı amaçlayan festival Cermodern tarafından yürütülüyor. Danışma ekibinde Deniz Alp, Özgür Adam ve Galip Emre gibi bu alanda öncü çalışmalar yapan isimler yer alıyor.

2. Uluslararası Solo Çağdaş Dans Festivali bireysel dans kategorisine açtığı 3 gün süresince ulusal ve uluslararası dans sanatçılarının gösterilerine, atölye programlarına, sergi ve film gösterimlerine ev sahipliği yapacak. Festivale Fransa, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Ukrayna, İsviçre, İtalya, Amerika Birleşik Devletleri, Avusturya, Litvanya, Tayvan, Macaristan, Polonya, İspanya, Gine, İsrail ve Türkiye’den 20 solo dans sanatçısı katılacak.

Bu sene Torino’da gerçekleştirilen Solocoreografico dans festivaliyle iş birliği yapan SoloDans Ankara, önümüzdeki yıl içerisinde yeni katılımlarla bir sanatçı paylaşım platformu oluşturmayı hedefliyor. 

0
1226
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle