25 MART, CUMA, 2016

Art Central Hong Kong’da Yer Alan 10 Dikkat Çekici Çalışma

Bu yıl ikinci kez gerçeleşen Art Central Hong Kong, yaklaşık 100 galeriyi ağırladı. Artsy 23-26 Mart tarihlerinde gerçekleşen fuarın en dikkat çeken 10 eserini listeledi. İşte fuarın mutlaka görülmesi gereken 10 eseri.

Art Central Hong Kong’da Yer Alan 10 Dikkat Çekici Çalışma

Nam June Paik, Techno Boy II, 2000

Video sanatının öncülerinden kabul edilen Güney Koreli sanatçı Nam June Paik, Art Central Hong Kong’a Techno Boy II, 2000 isimli çalışmasıyla katıldı. Galerie Bhak standında yer alan çalışma, 80’lerin robotlarından ilham alıyor.

Nam June Paik, Techno Boy II, 2000

Yayoi Kusama, Pumpkin, 1982

Avangard ve popüler kültürün temsilcisi Yayoi Kusama, fuara Pumpkin isimli enstelasyonuyla katıldı. Çalışma sanatçının üretimlerinde sık sık kullandığı puantiyeleri iki kabak heykelinin üzerine yerleştirmesinden oluşuyor. Fuara 1982 yılından çalışmasıyla katılan sanatçı SAKURADO FINE ARTS tarafından temsil ediliyor.

ayoi Kusama, Pumpkin, 1982

Kwang-Ho Lee, Cactus No.98

Art Central Hong Kong’a Johyun Gallery ile katılan Koreli sanatçı Kwang-Ho Lee, hyperrealist tablolarıyla tanınıyor. Çalışmalaarında kaktüs öğesini sıklıkla kullanan sanatçı, fuarda da Cactus No.98 isimli, 2015 yapımı bir eseriyle yer aldı.

Kwang-Ho Lee, Cactus No.98

Atsuko Tanaka, ’88 (150) C

Atsuko Tanaka, Art Central Hong Kong’a ’88 (150) C isimli çalışmasıyla dahil oldu. Electric Dress (1956) isimli eseriyle tanınan sanatçı, fuara Whitestone Gallery ile katıldı. Sanatçının ’88 (150) C isimli çalışması ise 1988 yapımı bir yağlı boya. 

Atsuko Tanaka, ’88 (150) C

Park Seo-Bo, Ecriture No.991118

Park Seo-Bo, Art Central Hong Kong’a 1999 tarihli Ecriture No.991118 isimli çalışmasıyla katıldı. Kore minimalizminin etkilerini taşıyan eser, Gallery Hyundai tarafından fuarda temsil edilen sanatçının Ecriture serisine gönderme yapar nitelikte.

Park Seo-Bo, Ecriture No.991118

Lee Ufan, With Wind

Sanatçı ve filozof Lee Ufan resimleri birçok müze ve sanat galerisinde yayımlanmış bir isim. Büyük ölçekli tuvaller üzerinde çalışan sanatçı fuara With Wind, 1990 isimli eseriyle katıldı. Fuarda Gana Art tarafından temsil edilen sanatçı, çalışmalarında an üzerinde yoğunlaşıyor.

Lee Ufan, With Wind

Wanda Bernardino, On the Sense of Loneliness

Wanda Bernardino, Art Central Hong Kong’da On the Sense of Loneliness adlı eseriyle yer aldı. Resimlerindeki portrelerinin suratlarını yok etmesiyle bilinen sanatçı fuarda bo.lee gallery tarafından temsil ediliyor. 

Wanda Bernardino, On the Sense of Loneliness

Nobuyoshi Araki, Hong Kong Kiss

Avangard fotoğrafçılığın öncülerinden Japon fotoğraf sanatçısı Nobuyoshi Araki, Art Central Hong Kong’a Hong Kong Kiss isimli çalışmasıyla dahil oldu. 75 yaşındaki sanatçı, 1997 yapımlı fotoğrafında siyah beyaz, samimi bir kareyi sanatseverlerle buluşturuyor. Sanatçı, fuarda amanasalto tarafından temsil ediliyor.

Nobuyoshi Araki, Hong Kong Kiss

Wang Xingwei, Untitled (Computer Repair)

Absürt resimleriyle dikkat çeken Wang Xingwei, Çinin en ünlü çağdaş sanatçılarından biri. Popüler kültürden beslenen sanatçının resimlerinde eleştirel dili dikkat çekiyor. Xingwei fuara Untitled (Computer Repair) adlı eseriyle katıldı. Kafasında saksı olan bir kadın ve onu sulayan kafasıyla dikkat çeken bir adamın yer aldığı resim 2015 yapımlı ve Rén Space tarafından temsil ediliyor.

Wang Xingwei, Untitled (Computer Repair)

Yu Youhan, Life of Mao

Eleştirel diliyle dikkat çeken Yu Youhan, fuara 2015 yapımlı Life of Mao adlı ironik çalışmasıyla katıldı. Siyasi popun babası olarak ünlenen sanatçı fuarda Rén Space tarafından temsil ediliyor. Resim ünlü Çinli lider Mao Zedong’a göndermede bulunuyor.

Yu Youhan, Life of Mao

0
3444
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage