0 YAPILAN YORUMLAR
79977 GÖRÜNTÜLENME
32 TAKİPÇİ
0 BEĞENİ
Uygun Bir Yer Ararken...

Performans sanatçısı Manuel De Marco'nun video seçkisi 18 Nisan- 17 Mayıs 2015 tarihleri arasında halka sanat/ galeri'de.

Açılış: 18 Nisan 2015 Cumartesi, 19:00

Sergi: 18 Nisan 2015 Cumartesi- 17 Mayıs 2015 Pazar

Performans: 18 Nisan 2015, 19:30

http://halkaartproject.net/sergiler.html?id=1562

Manuel De Marco’nun sanatsal araştırmasının esas teması ve önceliği insan figürüdür. Genç sanatçı, buradan yola çıkarak derinleştirdiği çözümlemeleri ile çağdaş topluma, değerlerine, mitlerine ve kısa ömürlü yanılsamalarına gönderme yapar. 

Manuel De Marco, figürlerini orjinal ve kişisel bir yorumla sunar: üst bölümleri yoktur; duygu ve düşüncelerin merkezi olan göğüs ve baştan yoksun bırakılmış figürler hareketsiz durur, herhangi bir hayati dürtü belirtisi göstermezler.

Eylemler hemen her zaman kendine ait bir alan arayışını vurgular.

Bu özneleri oluştururken Manuel De Marco, eklemekten çok eksiltme doğrultusunda çalışır: Bir imgeyi, bazı temel özelliklerini eksilterek son derece sesli bir hale getirir; imge temel öğelerinden yoksun bırakılmış olmasına rağmen, paradoksal bir biçimde, etkinlik ve ifade enerjisi yönünden çok değer kazanır.

http://www.manueldemarco.altervista.org/it.news.html

0
2689
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
MEKAN BİLGİSİ

halka sanat projesi sergiler, sanatçı konuşmaları, atölyeler, kültürel toplantılar ve sanatçı rezidans programı düzenleyen Mayıs 2011’de başlatılmış olan, bağımsız bir sanat inisiyatifidir.

halka sanat projesi sadece bir galeri, rezidans, uygu ... devamı

halka sanat projesi sergiler, sanatçı konuşmaları, atölyeler, kültürel toplantılar ve sanatçı rezidans programı düzenleyen Mayıs 2011’de başlatılmış olan, bağımsız bir sanat inisiyatifidir.

halka sanat projesi sadece bir galeri, rezidans, uygulama ya da eğitim merkezi değil bir buluşma noktasıdır.

halka sanat projesi 2 mekanda faaliyet gösterir. galeri, mutfak, buluşma ve yönetim merkezi olarak Moda Caferağa Mah., Bademaltı Sok. No:24, Sanatçı Rezidansı olarak ise Dr. Esat Işık Cad., Ruşen Ağa Sok. No:8, 34710 Kadıköy, İstanbul adresindeki mekanı kullanır.

TAKİPÇİLERİ
32
YAZILARI
26
Geldanlage