Advertisement
0 YAPILAN YORUMLAR
77710 GÖRÜNTÜLENME
32 TAKİPÇİ
0 BEĞENİ
Çok Sesli Manzara

Sergi Tarihi: 5 Şubat 2015– 17 Şubat 2015

Türkiye'de yenilebilir, doğal, yabani bitkiler kullanımları üzerinde bir yıl süren, fotoğraflarla ilgili editoryal ve ses araştırmasından sonra, Carmen Bouyer ‘in çalışmaları bizi besleyen doğal dünya ile daha temel ve duygusal diyaloğu olan kentsel peyzaj çevresinin arasındaki bir keşif. Fotoğraf çalışmaları İzmir ve İstanbul’un göbeğindeki açık alanlardaki ve kentsel çiftliklerdeki  doğal kentsel gıda üretimini, doğal birlikteliğini ve çevre yöneticiliğini gösteriyor. Neolitik çağ’ın başındaki bu uygulamaların izlerden esinlenerek yapılan soyut çizimler, bize grafik lehçeleri ve işaretleri hatırlatıyor. Antik Mezopotamya ve Güneydoğu Türkiye başlangıçındaki topraklarda yapılan,  toplanmış ve tarıma yönelik kültürler arası dengeleyeci zamanlardaki kazılan bu şekillerdir.

Geoffroy Pithon ve Carmen Bouyer, büyük boy çizimler yoluyla, arazi ile bizim aramızdaki asırlık karşıtlığı ilham alarak dilleri keşfediyor. Sergi, doğal yerler, insan olmayan varlıklar, kültürel nesneler ve kendimiz arasındaki koku ile yaptığımız bir iletişimin olduğu bir manzara haline geliyor. Semboller, yanılsamalar, önseziler yolun kenarındaki taş izlerinin, bitkisel dalgaların gölgesinde ortaya çıkan figürlerin, hayvansal etkilerin, antik çizimlerin, mitolojik figürlerin, su seslerinin belirtisidir ve buradan bir diyalog başlayabilme ihtimalini barındırabilir.

Sergi, Pazartesi ve Perşembe günleri randevuyla, diğer günler 11:00-19:00 saatleri arasında gezilebilir

halka sanat/ galeri: Bademaltı sok. No: 24/1 Moda, Kadıköy

0216 550 29 90

www.halkaartproject.net

0
2934
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
MEKAN BİLGİSİ

halka sanat projesi sergiler, sanatçı konuşmaları, atölyeler, kültürel toplantılar ve sanatçı rezidans programı düzenleyen Mayıs 2011’de başlatılmış olan, bağımsız bir sanat inisiyatifidir.

halka sanat projesi sadece bir galeri, rezidans, uygu ... devamı

halka sanat projesi sergiler, sanatçı konuşmaları, atölyeler, kültürel toplantılar ve sanatçı rezidans programı düzenleyen Mayıs 2011’de başlatılmış olan, bağımsız bir sanat inisiyatifidir.

halka sanat projesi sadece bir galeri, rezidans, uygulama ya da eğitim merkezi değil bir buluşma noktasıdır.

halka sanat projesi 2 mekanda faaliyet gösterir. galeri, mutfak, buluşma ve yönetim merkezi olarak Moda Caferağa Mah., Bademaltı Sok. No:24, Sanatçı Rezidansı olarak ise Dr. Esat Işık Cad., Ruşen Ağa Sok. No:8, 34710 Kadıköy, İstanbul adresindeki mekanı kullanır.

TAKİPÇİLERİ
32
YAZILARI
26
Advertisement
Geldanlage