0 YAPILAN YORUMLAR
10945 GÖRÜNTÜLENME
2 TAKİPÇİ
0 BEĞENİ
Pinelopi Gerasimou & Blanca Viñas


artSümer 8 Aralık 2017 – 27 Ocak 2018 tarihleri arasında iki genç fotoğraf sanatçısı Pinelopi Gerasimou ve Blanca Viñas’ın “Işığın Gizemli Gölgeler Oluşturduğu Bir Yer” sergisine ev sahipliği yapıyor.

Sanatçı Basim Magdy'nin küratörlüğünü yaptığı sergide, günümüzde analog kamerayla deneyselliğin sınırlarını zorlayan iki fotoğrafçının işleri bir araya geliyor. İki sanatçı da nesne ve insanlar arasında ışığın yarattığı pürüzsüz ve anlatımsal geçişin, ileri geri salınan anlamlar ve gölgeler oluşturduğu gizemli kompozisyonlar ve renkler içinde heyecanı yakalıyor.

Gerasimou ve Viñas’ın çalışmaları, insanlar ve onların hayatları boyunca bulundukları yerler hakkında tuhaf bir şiirsellik oluşturuyor. İşlerde; zaman, arkeoloji, yalnızlık, geometri, soyutlama, kumsallar ve başı sonu belli olmayan peysajlar tuğla gibi üst üste dizilip birleştirilerek güzel, narin görsel yapılar haline geliyor.  Sanatçılar zamanı, kendilerine has değişik şekillerde, genelde gözden kaçan birçok detayla dolduruyorlar. Bunun sonucunda, kışkırtıcı bir şekilde tanıdık gelen; fakat tanınmaz bir yer ortaya çıkıyor.

İki sanatçı da fotoğraflarını, alışılmışın dışında bir anlam yaratmak için, en temel fotoğraf tekniğini kullanarak yeni buluşlara yol açan pek çok detaylı farklılaştırma süreçleri sonrasında üretiyor.

Pinelopi Gerasimou (d.1989) Atina’da yaşıyor ve çalışıyor. Blanca Viñas (d.1987) Barselona’da yaşıyor ve çalışıyor.

  • Pinelopi Gerasimou
  • Blanca Viñas
0
1836
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
TAKİPÇİLERİ
2
YAZILARI
4
Geldanlage