Advertisement
0 YAPILAN YORUMLAR
10210 GÖRÜNTÜLENME
15 TAKİPÇİ
0 BEĞENİ
Tekil Renkler

New Image Info Text

‘’TEKİL RENKLER’’ 
21 Mart – 30 Nisan 2014
Istanbul Art Space’in ilk sergisi Derya Yücel küratörlüğündeki ‘’TEKİL RENKLER’’ kültür sanatın merkezi Pera’da konumlanan ve hem lokasyonu hem tasarımı ile misafirlerine eski Pera’yı yaşatan The Marmara Pera’da açılıyor. Proje bazlı işleyen çok yönlü bir yapı oluşturmayı hedefleyerek 2013 aralık ayında kurulan İstanbul Art Space, farklı alanlardaki sanatçıların birbirleriyle etkileşim halinde olmalarına imkân sağlamayı, sanatçılara ve sanat projelerine destek vermeyi, yeni bir platformda sunmayı amaçlıyor.

‘’TEKİL RENKLER’’ başlıklı sergide bir araya gelen sanatçılar; Ardan Özmenoğlu, Arzu Akgün, Kezban Arca Batıbeki, Murat Salcı, Turan Büyükkahraman ve Yusuf Aygeç, popüler imgeleri, gündelik yaşam ikonlarını, sıradan nesneleri ve toplumsal kalıpları ele alarak boşluk ve homojenliği yansıtmakta pop-art stratejilerini kullanıyorlar. Bu sergideki yapıtlarda da izlenen popüler grafik imgelemi, gerçeğin jest üzerinden temsil edildiği bir ufuk sağlıyor. Sanatçılar, herkesin aşina olduğunu ya da bildiğini başkalaştırmak yoluyla sanata aktarıyor. Ortak kültür deneyiminin nesne ve ikonları ya da tarihin/zamanın mevcut anından çekip çıkarılan ortak imgeler olarak bir iplik markası, nostaljik bir magazin, alışveriş anı, reklam/pop starını ya da sıradan bir duvar resmi neredeyse her biri bambaşka biçimde kendi ve diğerlerinden farklı olarak aşkın bir havaya bürünüyor. Tekil renkler ve formları üretimlerinde kullanan sanatçılar, bireysel yöntemlerini pop sanatına dair bir motivasyonla ortaya çıkarıyor.
Pop-art stratejilerinin kullanılarak kültürel-sanatsal ve toplumsal gündemlerin kesiştiği bu çok renkli sergi, 21 Mart - 30 Nisan tarihleri arasında The Marmara Pera sergi salonunda görülebilir.

TEKİL RENKLER
21 Mart – 30 Nisan 2014
The Marmara Pera
Meşrutiyet Cad. Tepebaşı – Beyoğlu / ISTANBUL 34430

İletişim :İstanbul Art Space
www.istanbulartspace.com
info@istanbulartspace.com

0
2770
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
MEKAN BİLGİSİ
İstanbul Art Space, 2014 yılında açık proje alanı olmayı hedefleyerek kurulmuştur. Sanatçıların ve sanat projelerinin sunumlarıyla gelişen, ulaşılabilir sanat yapısını destekleyen alternatif bir proje’dir. Sanatçı, sanat eseri ve sanat izleyicisi arasında disiplinlerarası bi ... devamı
TAKİPÇİLERİ
15
YAZILARI
3
Advertisement
Geldanlage