08 EKİM, PAZARTESİ, 2018

Read My World’ün Bu Yılki Teması Türk Edebiyatı

Bu yıl altıncı kez düzenlenecek olan Amsterdam’ın uluslararası edebiyat festivali Read My World’ün teması Türkiye oldu.

11-13 Ekim tarihleri arasında edebiyat, politika, sanat ve müziğin konuşulacağı festivale Türkiye’den ve Hollanda’dan 70’ten fazla yazar, gazeteci ve sanatçı katılacak. Küratörlüğünü Süreyyya Evren ve Aylime Aslı Demir’in üstendiği festivalin katılımcıları arasında Sema Kaygusuz, Ali Duran Topuz, Karin Karakaşlı, Cem Sorguç, Sevinç Çalhanoğlu, Burhan Sönmez, Murat Uyurkulak, Seray Şahiner, Enis Akın, Canan Maraşlıgil, Karsu, Fatma Aydemir gibi Türkiye’den pek çok isim yer alıyor.

ETKİNLİK PROGRAMI

9 Ekim Salı (20.00, Brüksel)
Ön Gösterim, Türkiye’nin Telaşı
Katılımcılar: Sema Kaygusuz, Aylime Aslı Demir, Karin Karakaşlı, Canan Maraşlıgil

10 Ekim Çarşamba (20.00, Bijlmer Parktheater)
Read My World Bijlmer Boekt’ta


11 Ekim Perşembe (20.00, Ana Salon Tolhuistuin Amsterdam)
Açılış Gecesi

12 Ekim Cuma (11.00 ve 14.00, Ana Salon)
Read My World Sahnesi
Katılımcılar: Karin Karakaşlı, Enis Akın, Vlado Spisiak

 
(16.00, Framer Framed)
Uzaktan Gelen Ne
Katılımcılar: Karin Karakaşlı, Enis Akın

(16.30, Kuzey Amsterdam)
Flânözler: Yürüyüş
Katılımcılar: Maartje Smits, Sevinç Çalhanoğlu, Mrtijn den Ouden


(17.00, Ana Salon)
Küratörlerle Tanışın
Katılımcılar: Aylime Aslı Demir, Süreyyya Evren
Moderatör: Guido Snel

(18:00, Fuaye)
Küratörün Film Seçimi: Kılçık
Yönetmen: Kerem Ayan
Oyuncular: Serkan Keskin, Serdar Orçin
Yapımcı: Armağan Lale – Filmada
11, renkli
Her öğlen yaptığı gibi aynı lokantaya öğle yemeği yemek üzere gider. Ancak bugün ona ilk kez farklı bir balık sunulacak...
Sema Kaygusuz’un bir kısa öyküsüne dayanıyor...
Bu film festivalin fuaye alanında sürekli izlenebilecek.

(18:00, Fuaye)
Küratörün Film Seçimi: Bardergi
Burak Delier
Bardergi: Kendini Bar Zanneden Dergi 
09’ 18’’
Film fuayede alanında sürekli izlenebilecek.

(18.30, Tuinzaal)
Flânözler
Katılımcılar: Sevinç Çalhanoğlu, Jacqueline Schoemaker
Moderatör: Aslı Özgen-Tuncer

(18.30, Ana Salon)

“Bir Meydandan Kalanlar: Post-Devrimci Yazı”
Katılımcılar: Murat Uyurkulak, Aylime Aslı Demir
Moderatör: Özkan Gölpınar

(19.30, Ana Salon)

Türk Dizileri! Birinci Kısım
Katılımcılar: Fatma Aydemir, Seray Şahiner, Esra Seval Dede ve Aslı Özgen-Tuncer
Moderatör: Gülden Ilmaz

(19.30, Tuinzaal)
İçten bir Yaklaşım
Katılımcılar: Sevinç Çalhanoğlu, Aylin Kuryel
Moderatör. Flora Valeska Woudstra

(20.30, Tuinzaal)
İfade Özgürlüğü: Gazetecilik Üzerine Karşılıklı Değerlendirme
Katılımcılar: Ali Duran Topuz, Raşit Elibol
Moderatör: Nicole Terborg

(21.00, Grote Zaal)
Queerleştir!
Katılımcılar: Aylime Aslı Demir, Yael Van Der Wouden
Moderatör: Nancy Jouwe

(21.30, Tuinzaal)
Basın ve Kutuplaşma
Katılımcılar: Ali Duran Topuz, Fréderike Geerdink, Tan Tunalı, Aldith Hunkar
Moderatör: Nicole Terborg

(22.00, Grote Zaal)
Kimliklerin Ötesini Tahayyül Etmek
Katılımcılar: Karin Karakaşlı, Khadija Massaoudi, Ahmet Polat, Burhan Sönmez
Moderatör: Chris Keulemans


(23.00, Foyer)
Anadolu Ekspres
Rotterdam'dan çıkan Anadolu Ekspres, kulüp geceleri organize ederek Türk müziğinin mirasını izleyen yerel bir DJ kolektifi.

13 Ekim Cumartesi

(15.00, Tuinzaal)
Şiir Çeviri Atölyesi
Katılımcılar: Karin Karakaşlı, Hamide Doğan


(17.00, Tuinzaal)

Kökler!
Katılımcılar: Nazmiye Oral, Sema Kaygusuz, Sevinç Çalhanoğlu, Babs Gons, Carolina Trujillo
Moderatör: Nancy Jouwe

(17.00, Framer Framed)
HüzünProject
Katılımcılar: Nihat Karataşlı, Inez Piso

(17.00, Spiegelzaal)
Kısmet (2013)
Katılımcı: Ali Şahin

(17.00, Spiegelzaal)
Zeki Müren Yardım Hattı (2016)
Yönetmen: Beyza Boyacıoğlu, Jeff Soyk
ABD, Türkiye
İnteraktif

(18.00, Main Hall) 
Şiir ve Şehir
Katılımcılar: Karin Karakaşlı, Cem Sorguç, Hamide Doğan, Sytske Sötemann

Read My World Canlı– Festival Radyosu
Program: 18.30 – 19.00
Süreyyya Evren ve Aylime Aslı Demir
19.00 – 19.30
Cem Sorguç
19.30 – 20.00
Cem Sorguç Ali Duran Topuz ile söyleşiyor

(19.00, Tuinzaal)
İçten Bir Yaklaşım
Katılımcılar: Enis Akın, Mustafa Kör

(18.10, Spiegelzaal)
Sulukule Mon Amour (2016)
Yönetmen: Azra Deniz Okyay
Türkiye
7’  

(19:30, Ana Salon)
TV Dizileri! 2. Kısım
Katılımcılar: Seray Şahiner, Nur Özgenalp, Murat Uyurkulak, Funda Müjde, Nadia Moussaid
Moderatör: Gülden Ilmaz

(20.00, Tuinzaal)
Konforsuzluk Alanı
Katılımcılar: Süreyyya Evren, Ellen Deckwitz, Mustafa Kör, Enis Akın, K. Michel, Rosa Schogt

 (21.00, Tuinzaal)
Şehri Yeniden Ele Geçirmek
Katılımcılar: Maurits de Bruijn, Cem Sorguç, Niña Weijers and Sevinç Çalhanoğlu
Moderatör: Baheam Sadeghi

(21.00, Main Hall)
Agora Lettera Sunar: Edebiyat Yolcuları
Katılımcılar: Seray Şahiner, Meltem Halaceli, Duygu Alkan, Burhan Sönmez, Eren Akşahin, Kardelen Sivri

0
1087
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle