10 AĞUSTOS, PERŞEMBE, 2017

Cité Internationale des Arts Konuklarını Bekliyor!

Hangi sanatçı Paris’te 3 ay çalışıp üretimini zenginleştirmek istemez ki? İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından 2009 yılından itibaren Paris’in en köklü sanat kurumlarından Cité Internationale des Arts’ta yirmi yıllığına kiralanan Türkiye Atölyesi, sanatçılara 3 ay Paris’te yaşama ve çalışma imkânı sunmaya devam ediyor.

Cité Internationale des Arts, aynı anda ev sahipliği yaptığı 350 sanatçıya yani görsel sanatlar alanı, deneysel film, tasarım, performatif sanatlar gibi farklı disiplinlerde çalışan herkese açık. Konuklarına tahsis ettiği kişisel atölyelerde konaklama imkânı sağlıyor. Bunların yanı sıra bünyesindeki sergi salonları, prova odaları, konser ve gösteri alanları ve çeşitli atölyelerle sanatçılara kendilerini geliştirme ve aktif üretim fırsatı sunuyor.

​Katılmak isteyen sanatçıların başvuru formuna ek olarak, işlerinden seçkilerin olduğu bir portfolyo, niyet mektubu ve özgeçmişlerini 8 Eylül 2017 Cuma günü, saat 17.00'ye kadar e-posta yolu ile citedesarts@iksv.org adresine iletmeleri gerekiyor.


0
689
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle