20 AĞUSTOS, PAZARTESİ, 2018

Berklee Silent Film Orchestra Phantom of the Opera ile Türkiye'de

Berklee College of Music, tüm dünyada oldukça fazla kitleye sahip olan, sinema ve müzik deneyimi sunan Berklee Silent Film Orchestra (Berklee Sessiz Film Orkestrası) projesiyle Türkiye’de ilk defa Eren Başbuğ şefliğinde 25 Ekim’de Zorlu PSM’ye konuk olacak.

Aralarında Türk sanatçıların da bulunduğu Berklee College of Music öğrenci ve mezunu müzisyenlerden oluşan orkestra, 1925 yapımı sessiz film Phantom of the Opera’nın (Operadaki Hayalet) dev ekranda gösterimine BSFO’nun orijinal besteleriyle eşlik edecek. Üç Emmy adaylığı bulunan Berklee Silent Film Orchestra kurucusu ve Berklee Film Scoring Bölümü profesörü Sheldon Mirowitz de ekiple birlikte Türkiye’ye gelecek.

​27 Ekim Cumartesi günü ise sinema ve müzik dünyasına ilgi duyan herkes için Berklee College of Music iş birliğiyle Zorlu PSM’de iki farklı seminer gerçekleşecek. Profesör Sheldon Mirowitz ve Eren Başbuğ, Berklee College of Music’e girmeyi hedefleyen öğrencilerle deneyimlerini ve tavsiyelerini paylaşacak. Ardından gerçekleşecek olan film müziği besteciliği semineri ile de sinema ve müziğin birlikteliğinin ipuçlarını katılımcılarla paylaşacaklar.

0
1236
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle