Advertisement
29 NİSAN, PAZARTESİ, 2013

Haftanın Rotası

Bu hafta iki rotamız var: Biri İstanbul’daki sergiler, diğeri Berlin Gallery Weekend.

Haftanın Rotası

Biz İstanbul’da açılan ve önümüzdeki hafta açılacak sergileri rotamıza eklerken, Seda Niğbolu Berlin Gallery Weekend’deydi.

Bu hafta yine Beyoğlu, Nişantaşı ve Karaköy bölgesi yoğunlukta. Turunuza istediğiniz noktadan başlayıp Karaköy rıhtım, Maçka Parkı, Salt Galata teras gibi duraklarda molalar verebilirsiniz.

Asmalımescit’ten Tarlabaşı’na doğru çıkarken Sanatorium’da Emin Mete Erdoğan’ın “Dolanık Cern Planları” ve Sergen Şehitoğlu’nun “0db” adlı kişisel sergileri yer alıyor. 25 Mayıs’a kadar sürecek olan sergiler; tuval ve fotoğraf alanında yeni ve yapıcı bir dilin izlerini sürüyor.

Nişantaşı’nda bulunan X-ist’te Fatih Alkan’ın ilk solo sergisi ‘Penn Hakkında Kısa bir Film’de sanatçı birbirinden bağımsız öyküleri kurgu- gerçek arası bir dille oluşturduğu fotoğraflar yoluyla anlatıyor.

Ayça Telgeren’in Galerist’teki ikinci solo sergisi ‘Sen Dönünceye Kadar Bende Saklı’da; sanatçının Cut Out tekniğiyle ürettiği büyük ölçekli çalışmalarının yanı sıra, tuval üzerine akrilik, kağıt üzerine resim, heykel ve video gibi farklı malzemeyle ürettiği çalışmaları 25 Mayıs’a kadar görülebilir. 


Siemens Sanat, uzun bir süredir gerçekleştirdiği Sınırlar Yörüngeler serisinin 13. sergisiyle, genç sanatçıları desteklemeye devam ediyor. Sergide; Sevgi Aka, Ahu Akkan, Tansu Akmansoy, Serpil Aslan, Günışığı Cihangir, Sibel Kocakaya, Aras Seddigh, Senem Turgut ve Burçin Ünal’ın işleri 31 Mayıs’a kadar görülebilir.

Bu hafta Arter’in farklı katlarında Volkan Aslan’ın ‘Hatırlamayı Unutma’ ve Matt Collishaw’un ilk solo sergisi ‘Afterimage’ açılıyor. Emre Baykal’ın küratörlüğünü üstlendiği ‘Hatırlamayı Unutma’; sanatçının haftanın günleri üzerine gerçekleştirdiği yedi işe yer veriyor. Başak Doğa Temur’un küratörlüğünü üstlendiği ‘Afterimage’ ise, Collishaw’un 90’lardan bugüne ürettiği 18 işini ve yeni bir video çalışmasını bir araya getiriyor. 

Maslak’a doğru çıkın. Un-Known’da 28 Nisan’da Lara Ögel’in ilk kişisel sergisi açılıyor. 3 gün sürecek sergiyi 30 Nisan’a kadar görebilirsiniz.

0
4767
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage