01 NİSAN, CUMA, 2016

Bu Yaz Yurt Dışında Katılabileceğiniz 6 Sanat Kursu

Yaz ayları bir yandan tatil ve boş vakit sebebiyle birçoğumuzu mutlu etse de aslında kişisel gelişim için kullanabileceğimiz büyük bir fırsat. Bu yaz hem yurt dışında tatil yapacağım hem de sanat eğitimi alacağım diyenlere birkaç önerimiz var.

Bu Yaz Yurt Dışında Katılabileceğiniz 6 Sanat Kursu

NewSchool of Architecture and Design 

Amerika, San Diego’da yer alan NewSchool of Architecture and Design yaz aylarında da 18 yaş üstü katılımcılar için kısa kursları ile yaratıcılığın kapılarını aralıyor. Mimarlık eğitiminde lider olan okullar arasında yer alan NewSchool of Architecture and Design

programındaki tüm workshoplar İngilizce dilinde sunuluyor. Tasarım, Mimari, Dijital Sanatlar alanlarında gerçekleşecek olan kurslara 22 Haziran-2 Temmuz, 13-24 Temmuz, 27 Temmuz-2 Ağustos tarihleri arasında katılım sağlanabilir.

Naba

İtalya’da yer alan Naba yaz aylarında illüstrasyon kursuyla öğrencilere ve meraklılarına kaçırılmaması gereken bir fırsat sunuyor. 23 Haziran-3 Temmuz, 21-31 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek kursta öğrenciler nasıl işlevsel ve güçlü görseller yaratacaklarını, ilgi çekici illüstrasyonlar hazırlayacaklarını bunları nasıl profesyonel alanlara entegre edeceklerini ögrenecekler. Naba ayrıca oyun tasarımı ve fotoğrafçılık alanında kurslarıyla da dikkat çekiyor.

New York Film Academy

New York Film Academy yaz okulu programları olarak bilinen kısa süreli film yapım eğitimleri aslında tüm yıl boyunca sürekli devam ediyor. New York’ta gerçekleşen program Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Agustos, Eylül, Ekim, Ocak döngüsünde kendini tekrar ediyor. Dört haftalık program öğrencilere temelleri ile film yapım sistematiklerini öğretiyor. Yoğun geçen programda öğrenciler üçer adet kısa film yapma deneyimi yakalıyor.

Speos Paris Photographic Institute

Speos Paris Photographic Institute 1985 yılında kurulan, Fransa-Paris’de bulunan fotoğrafçılık öğrencilerine teknik ve yaratıcı görsel özgürlük vermeyi amaç edinen bir okul. Kısa süreli fotoğrafçılık yaz okulları başlangıç seviyesinde ya da eğitim almakta olan öğrencilerin bilgi kazanımlarını hedefliyor. Okulun yaz aylarında sunduğu Profesyonel Fotoğrafçılığı Keşif adı altında gerçekleşen fotoğraf yaz okulunda katılımcılar 8 modülden oluşan 8 haftalık programa dahil olacaklar. 

Istituto Europeo Di Design

IED her yaz İtalya Floransa’da İngilizce verdiği grafik sanatları eğitimi ile öğrencilerin buluştuğu bir merkez haline dönüştü. Program grafik tasarım eğitiminde gerekli tüm elementlerin kullanımı, tasarım atölyelerinin deneyimlenmesi, grafik tasarımı gelişiminin izlenmesi ve öğrencinin uluslararası tasarım dilini öğrenmesi üzerine bir eğitim sunuyor. IED ayrıca temmuz ayında Milano’da fotoğraf üzerine de bir yaz okulu programı açıyor. Kursun amacı öğrencilere fotoğrafçılık ve iletişim yöntemlerini harmanlayarak stilleri analiz etmek, vurgu kullanımları, fotoğraf ile anlatım ve kurgu teknikleri üzerine eğitim veriyor.

Sotheby's Institute of Art

Sanat yönetimi ve kültür tarihiyle ilgili The Summer Study programı, Sotheby's Institute of Art tarafından Londra ve New York’ta gerçekleştiriliyor. Öğrenciler, kariyerini geliştirmek isteyenler ve profesyonellere yönelik program dahilinde, müzayede evleri, koleksiyonlar ve sanatçı atölyeleri geziliyor. Program mayıs ve haziran aylarında gerçekleştiriliyor.

0
17215
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage