0 YAPILAN YORUMLAR
60062 GÖRÜNTÜLENME
32 TAKİPÇİ
0 BEĞENİ
AÇIK ÇAĞRI: Çocukluk Hikayelerinizi Bizimle Paylaşmak İ

halka sanat projesi rezidans sanatçıları Regina Dürig ve Christian Müller  09 Ağustos 2015 Pazar günü saat 19:00’da izleyicilere iki farklı proje sunuyorlar: İlki, şiirsel belgesel olan "Çocukluk Hikayeleri", ikincisi ise doğaçlama yapılacak canlı performans "Envanter".

"Çocukluk Hikayeleri " sesli drama serisi olan ve farklı toplumlardaki çocukluk hikayelerinin konu alıdığı bir belgesel dizisidir. İlk ayağı Çin’de yapılmış ve toplanan hikayeler sanatçılara Çin’deki 80’li ve 90’lı yıllarda ki kentsel yaşamda orta sınıf ailelerin yaşayışı  hakkında bilgi vermiştir. “Çocukluk Hikayeleri/ Çin” Pazar günü yapılacak olan performansta İngilizce versiyonu ile gösterilecektir. Çocukluk Hikayeleri’nin ikinci ayağı ise İstanbul’a adanmış ve sanatçıların halka sanat projesi residans sürecinde başlattıkları ve halen üzerinde çalıştıkları bir projedir. Bu projeyi tamamlamak için, ikilinin, kendi çocukluğu hakkındaki 12 soruluk formu doldurmak isteyen gönüllere ihtiyacı var.  Sanatçıların arzusu sizin de katılmanız ve/veya formu arkadaşlarınızla da paylaşmanızdır. Formu online olarak sanatçılara gönderebilir veya Pazar günü etkinlğimize katılarak sanatçılarımıza elden verebilirsiniz. Form ingilizcedir, İngilizce cevaplamak istemeyenler için Pazar günü çeviri olanağı olacaktır. 


"Envanter", lirik düz yazıların toplanmasından oluşan görünen ve görünmeyen dünyaları araştıran bir performanslar bütünüdür. Bu performansta Regina İngilizce ve Almanca metinler okurken, Christian elektronik müzik sisteminde kendi müziğini oluşturacak. 
Sanatçılar Hakkında:

The Stories & Sounds Duo Butterland (İsviçre) canlı performanslar, enstalasyon ve sesli dramalar alanında çalışan bir sanatçı ikilisidir. Regina kısa düzyazı ve fragmanlara odaklanan bir yazardır, Christian ise deneysel klarnetçi ve elektronik müzisyendir. İkilinin ses parçaları, çeşitli uluslararası festivallerde oynandı ve gösterildi.

Sanatçılar hakkında daha fazla bilgi için:

www.butterland.ch

halka sanat/ galeri: Caferağa mah. Bademaltı sok. No: 24/1 Moda Kadıköy 
www.halkaartproject.net
0
1935
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
MEKAN BİLGİSİ

halka sanat projesi sergiler, sanatçı konuşmaları, atölyeler, kültürel toplantılar ve sanatçı rezidans programı düzenleyen Mayıs 2011’de başlatılmış olan, bağımsız bir sanat inisiyatifidir.

halka sanat projesi sadece bir galeri, rezidans, uygu ... devamı

halka sanat projesi sergiler, sanatçı konuşmaları, atölyeler, kültürel toplantılar ve sanatçı rezidans programı düzenleyen Mayıs 2011’de başlatılmış olan, bağımsız bir sanat inisiyatifidir.

halka sanat projesi sadece bir galeri, rezidans, uygulama ya da eğitim merkezi değil bir buluşma noktasıdır.

halka sanat projesi 2 mekanda faaliyet gösterir. galeri, mutfak, buluşma ve yönetim merkezi olarak Moda Caferağa Mah., Bademaltı Sok. No:24, Sanatçı Rezidansı olarak ise Dr. Esat Işık Cad., Ruşen Ağa Sok. No:8, 34710 Kadıköy, İstanbul adresindeki mekanı kullanır.

TAKİPÇİLERİ
32
YAZILARI
26
Geldanlage