03 OCAK, SALI, 2017

3-8 Ocak Haftalık Kültür Yaşam Dozu

Yeni yılın ilk haftasında tüm hızıyla devam eden kültür sanat etkinliklerini listeledik. Tiyatro oyunları ve konserlerin ardı ardına geldiği 2017’nin ilk günlerinde hepinize iyi haftalar dileriz. 

3-8 Ocak Haftalık Kültür Yaşam Dozu

3 Ocak

20:00/ Tiyatro oyunu/Shakespeare'in Bütün Eserleri - Hafif Kısaltılmış/ CKM

Londra’da 10 sezon kapalı gişe oynayan harika komedi şimdi Türkiye’de! Ne yaptığını bilmeyen üç erkek oyuncu Shakespeare’nin bütün oyunlarını bilgisiz ve hazırlıksız bir şekilde oynayacağını iddia ederler. Ardından Shakespeare oyunları kaosu başlar. Hamlet, Ophelia, Romeo, Juliet, Jül Sezar, Macbeth, Othello’nun karmaraşık bir üslupla ele alındığı oyunun biletleri biletix ve etkinlik gişesinden temin edilebilir

Köpeklerin İsyan Günü

20:30/ Tiyatro oyunu/Zorlu PSM

Köpeklerin İsyan Günü Lizbon’un ardından İstanbul’da, Zorlu PSM Studio sahnesinde tiyatro severlerle buluşmaya hazırlanıyor. Kadrosunda Kanbolat Görkem Arslan, Zuhal Gencer Erkaya, Elif Ürse ve Sercan Gülbahar’ın yer aldığı oyun, Flaubert’in Modam Bovary romanının Nişantaşı uyarlaması. Oyuncu ve yönetmen Mark Levitas ile yazar, dramaturg Ceren Ercan’ın Aralık 2015’te kurdukları Platform’un ilk yapımı olan oyun, her devrin kaybedenlerine uzanan hikâyesiyle bugüne dair keskin bir gözlem sunuyor. Biletlet biletix’te. 

Hepimizin Öyküsü Aynı

20:30/Tiyatro  oyunu/ Craft Kadıköy

Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Dario Fo’nun yazdığı Hepimizin Öyküsü Aynı adlı oyun Füsun Demirel çevirisiyle sahnede. Her günü birbirinin aynı olan, sabahın kör vaktinde güne başlayıp, bebeğini doyurduktan sonra fabrikanın yolunu tutan, ertesi gün aynı rutini yaşayan genç bir işçi kadının öyküsünün anlatıldığı oyunun yönetmenliğini İpek Bilgin üstlenmiş. Biletler biletix ve etkinlik gişesinden temin edilebilir.

4 Ocak 

Junior Boys

20:00/Konser/ Joker No:19

Yeni açılan konser mekânı Joker No:19 canlı performanslarına devam ediyor. Yoğun elektronik seslerin eşlik ettiği parçalara sahip ve hafif vokalleriyle dikkat çeken Junior Boys, 4 Ocak akşamı dinleyenlere unutulmaz anlar yaşatacak. 80’lerin tınılarının ışığında gerçekleşecek konsere giriş ücretsiz olacak.

39 Basamak

20:30/ Tiyatro oyunu/ Zorlu PSM

John Buchan’ın yazarlığını üstlendiği Alfred Hitchcock’un yönetmenliğindeki kült film 39 Basamak, Patrick Barlow tarafından tiyatroya uyarlandı. Mehmet Ergen’in Türkçeleştirdiği oyun, Mehmet Birkiye’nin yönetmenliğinde tiyatroseverlerle buluşuyor. Başrollerinde Demet Evgar, Engin Hepileri, Bülent Şakrak ve Okan Yalabık’ın olduğu oyun 1930’lu yıllarda geçiyor. Londra’dan İskoçya’ya uzanan mizah, casusluk dolu bu serüveni anlatan oyunun biletleri biletix ve Zorlu PSM gişelerinde.

Lokalize: Son Feci Bisiklet

21:00/ Konser/ Zorlu PSM

Gitar ve vokalde Arda Kemirgent, davulda Can Sürmen, gitarda Erkin Sağsen ve bas gitarda Ozan Özgül'den oluşan grup, ilk stüdyo albümü olan Vesaire'yi geçtiğimiz yıl yayımlamalarının ardından albümde yer alan Bu Kız, Modern Zamanlar, Ütopya ve Pazar ve Ertesi gibi şarkılarla beğeni topladı. Ardından Sıkıntı Var, Zaman Yok ve Reklamlar adlı üç parçayı paylaşan Son Feci Bisiklet’in bu seneki ilk konserinin biletleri biletix ve Zorlu PSM gişelerinde.

Balkon

20:30/ Tiyatro Oyunu/ Mekan Artı

Islahevinde büyümüş; Avrupa’da hırsızlık, kaçakçılık olaylarına karışarak sık sık hapse giren, 1958’de hırsızlıktan 10’uncu kez yargılanan ve ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Jean Genet, Balkon oyununda dünyayı kendi penceresinden anlatmaya başlıyor. Sahtelik ve gerçeklik olgusunu iktidar ve güç üzerinden yeni bir bakışla ele alan Balkon bir başkaldırı oyunu olma özelliğini taşıyor. Biletler biletix ve etkinlik gişelerinden temin edilebilir.

5 Ocak

Yılbaşı Konseri: Viyana Gecesi

20:30/ Konser/ İş Sanat Kültür Merkezi

Johann Strauss Orkestrası, 2017 için hazırladıkları özel sahnelemeleriyle bir kez daha İş Sanat Sahnesine çıkıyor. 40 yıldan uzun bir süredir, en sevilen şarkılar ve mükemmel koreografili danslarla izleyicilerine coşkulu anlar yaşatan konserin şefliğini John Rigby; geceye renk katacak dansların koreografisini ise Alexandra Worrall üstleniyor. Biletler biletix’ten temin edilebilir.

 Bulutsuzluk Özlemi

22:30/Konser/Beyoğlu Hayal Kahvesi

Müziğinde Batının rock ve ritmlerine Anadolu'nun yüzlerce yıllık birikimini de katan, şarkı sözlerinde özellikle sosyolojik, psikolojik, ekonomik ve politik konuları işleyen Bulutsuzluk Özlemi, Türkiye’deki önemli kült rock gruplarından biri. Nejat Yavaşoğulları, Sina Koloğlu, Sunay Özgür, Deniz Demiröz ve Gencay Kıymaz'dan oluşan grup, müzik serüvenlerinin 27’nci yılında Beyoğlu Hayal Kahvesi'nde sevenleriyle buluşuyor. Biletler biletix ve etkinlik gişesinde.

Hoş Geldin Boyacı

20:30/ Tiyatro Oyunu/ Kadıköy Halk Eğitim Merkezi

İnsanların birbirine ihtiyacı olduğunda sınıf ayrımının nasıl ortadan kalktığını baştan sona komediyle sarmalanmış bir dille anlatan Hoşgeldin Boyacı, yeni sezonda da tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor. Zeynep Özyağcılar’ın kurduğu Tiyatro Martı’nın ikinci oyunu Hoşgeldin Boyacı; yasak ilişki yaşadığı sevgilisi ile tatilinden yeni dönen Marcia ve tadilat, boya işleri yarım kalmış evine geldiğinde önce değişen boyacıyla ardından sevgilisinin karısı ile karşılaşan bir adamın sürprizlerle dolu hikayesini anlatıyor. 

6 Ocak

Barış Manço Doğum Günü Kutlaması

22:00/ Konser/ Babylon Bomonti

Babylon’da bu hafta Barış Manço Doğum Günü kutlaması düzenleniyor. Türkiye müzik tarihinin en önemli isimlerinden Barış Manço, 6 Ocak Cuma akşamı doğum günü kutlamasıyla Babylon’da anılacak. Sanatçının 7’den 77’ye herkesin bildiği şarkılarını Mete Avunduk ve Mehmet Aslan’ın seslendireceği konserin biletleri biletix ve etkinlik gişelerinde.

Cateura Çöpten Enstrümanlar Orkestrası

20:00/ Konser/ Tim Show Center

Paraguaylı sokak sanatçılarının orkestrası keman, viyola, çello, kontrbas, gitar, flüt, saksafon, trompet, trombon gibi çöplerin yeniden hayat bulmasıyla oluşturulmuş enstrümanlardan oluşuyor. Favio Chávez’in önderliğinde bölgedeki gençlerin bir araya gelmesiyle oluşan The Recycled Instruments Orchestra of Cateura (Cateura Çöpten Enstrümanlar Orkestrası), 2006 yılından bu yana ev atıkları ve çöplerin geri dönüştürülmesiyle yapılan müzik aletleriyle konserler veriyor. Cateura Çöpten Enstrümanlar Orkestrası, 6 Ocak akşamı Tim Show Center’da müzikseverlerle buluşacak. Biletler biletix ve etkinlik gişelerinde.

Fuat Güner

21:30/ Konser/ KatsSahne

4O yılı aşkın müzisyenliğiyle MFÖ’den tanıdığımız Fuat Güner 1960’lardan bugüne severek dinlenen yabancı hit şarkıları seslendirmeye hazırlanıyor.

Tiyatro oyunları, dans gösterileri, oyunculuk ve kişisel gelişim atölyeleriyle dikkat çeken KatsSahne’de 6 Ocak akşamı gerçekleşecek konserin biletleri biletix ve etkinlik gişesinden temin edilebilir. 

Demonation Festivali No:7 Birinci Gün

20:30/Konser/ Babylon Bomonti

Festivalin ikinci gününde sırasıyla  sahne alacak isimler:

21:00:Loradeniz

21:50:Secondhand Underpants

22:40:Lopenstraat

23:30:Da Poet

00:20:Islandman

Frankenstein

20:30/ Tiyatro Oyunu/ Zorlu PSM

Mary Shelley'in romanından Nick Dear tarafından uyarlanan Frankenstein, Şakir Gürzumar yönetimininde Sadri Alışık Tiyatrosu tarafından sahneleniyor. Londra’da beş sezondur kapalı gişe olarak sahnelendikten sonra Türkiye'de ilk kez seyirci ile buluşan oyun yeni sezonu açıyor. Biletler biletix ve etkinlik gişelerinde.

Can Gox

22:30/Konser/Beyoğlu Hayal Kahvesi

2000 yılında kurulan Blues-Mobil swing/jump blues ile yola çıkan Can Gox daha sonra seslendirdiği beste ve yorumları ile dizi ve filmlerde adını duyurmaya başladı. Mart ayında Yalnızım Ben albümü ile dinleyenleri karşısına çıkan Can Gox bütün yıl sürecek turnenin ilk ayında Beyoğlu Hayal Kahvesi sahnesinde. Biletler biletix ve etkinlik gişesinde.

8 Ocak

Demonation Festival No:7 Üçüncü Gün

19:00/Konser/ KargART, Bant Mag. Havuz

Festivalin üçüncü gününde iki farklı mekânda sırayla sahne alacak isimler şöyle:

Bant Mag. Havuz

19:00 Özüm İtez

19:50 Özgün Semerci

KargART

21:00 Plaj

21:50 Yank

22:30 Foton Kuşağı

Yeni Yıl Konseriyle, Yeni Umutlara

16:00/ Konser/ Zorlu Center PSM

Antonio Pirolli şefliğindeki Bosphorus Sinfonietta orkestrası yeni yılın ilk haftasında müzikseverle büyülü bir deneyim yaşatacak. Mozart, Verdi, Wagner, Çaykovski gibi ünlü bestecilerin operalarından aryaların sunulacağı konserde Kanada’dan Emily Dorn, Litvanya’dan Maria Lobanova, Türkiye’den Burcu Hancı, Gürkan Gider, Hırvatistan’dan Jelena Kordic, Güney Afrika’dan Khanyiso Gwenxane ve Yunanistan’dan Alexandros Stavrakakis solist olarak yer alacaklar. Biletler biletix’te.

Hamlet

16:00/ Tiyatro Oyunu/ Moda Sahnesi

Hamlet oyunu Prens Hamlet'in, kral olan babasını öldürdükten sonra tahta geç en ve annesi Gertrude ile evlenen amcası Claudius'tan aldığı intikamı anlatır . Oyun kederden, hiddet dolu gazaba geçen yolu yenilikçi bir üslupla çizer ve ihanet, intikam, ensest, ahlaksızlık konularını işler. Biletler etkinlik gişesinden temin edilebilir.

0
3086
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage