Advertisement
08 OCAK, ÇARŞAMBA, 2014

Hayal Kültür Sanat Edebiyat Dergisi

Yeni yılda ilk "ayın dergisi" Hayal Kültür Sanat Edebiyat. Ocak-Şubat-Mart olarak 3 aylık çıkan derginin 48. sayısında dosya konusu "Edebiyat ve Mektup". Derginin editör yazısını ve içinden bazı özel sayfaları Artful Living okurları ile paylaşıyoruz.

Hayal Kültür Sanat Edebiyat Dergisi

Hayal Kültür Sanat Edebiyat Dergisi, Ocak 2014;
Editörden:

"Merhaba,

Yeni bir yıla girdik. Öncelikle yeni yılda, edebiyatla, sanatla olan bağınızın kopmamasını diliyorum. 48. Sayımızla karşınızdayız. Edebiyat dergilerinin birer birer kapandığı bir dönemde, 10 yılı aşkın bir süredir yayın yapıyor olmanın gururunu yaşıyoruz. Okurlarımıza teşekkür ederiz.

48. sayımızda ‘Edebiyat ve Mektup’ dosyamız devam ediyor. Bu sayımızda Ahmed Arif, Ahmet Oktay, Ece Ayhan, Fakir Baykurt, Fethi Naci, Feyyaz Kayacan, Metin Demirtaş Şahap Sıtkı, Tarık Dursun K. ve Uğur Kökden imzalı, yıllanmış mektuplara yer veriyoruz. Bir önceki sayımızda kendilerine mektup yazılan genç şairlerimizden Bengü Özsoy, Cihat Duman,  Duygu Kankaytsın, İlker İşgören, İsmail Afacan ve Onur Akyıl mektuplarını yanıtladılar. 48. Sayımızla da tarihe sıkı bir not düşürdüğümüzü söyleyebiliriz.

Söyleşiyorum köşelerimizde Haydar Ergülen’le sinema üzerine; Onur Sakarya ile yayınevimiz tarafından basılan ‘Zula’ kitabı ekseninde yapılan; doyurucu olduğu kadar samimi sohbetler bulacaksınız. Ulaş Başar Gezgin’in ‘Kızılırmak’ incelemesi ve Ertan Mısırlı’nın ‘Dağlarca Günlüğü’ devam eden yazılarımızdan…

Geçtiğimiz ay, Hayal Kitabevimizin açılışını gerçekleştirdik. Hayal Kitabevi, raflarında sadece Altıkırkbeş, Marjinal, Metis, Öteki, Say, Sel, Şiirden, Yasakmeyve ve Yazılıkağıt yayınlarına ait kitaplara yer açan butik bir algıyla hizmet vermektedir. Odak noktası kitap satmak değil, insanların kitaplarla iç içe, edebiyat ve sanat üzerine düşündüğü, ortaklaştığı bir mekân yaratmaktır. Kitabevimiz ve Uluslararası Ankara Öykü Günleri Derneği işbirliğiyle, Özcan Karabulut danışmanlığında, çok değerli yazarlarımız ‘Edebiyata Yolculuk’ atölyemizi sürdürmektedir. Düzenlediğimiz söyleşi ve imza günleriyle; son birkaç aydır Kadıköy’de, sanat adına gerçekleşen sevindirici hareketliliğe dâhil olmaktan mutluyuz. Yolu Kadıköy’e düşen tüm okurlarımızı kitabevimize bekliyoruz.

Hayali insan kurar, hayal insanı…"


***


İçindekiler

Cemal Süreya - Şiir
Kemal Özer - Şiir

Söyleşiyorum
Haydar Ergülen - Yasemin Oluk

Aslıhan Tüylüoğlu- Şiir
Ahmet Ada - Şiir


Dosya: Edebiyat ve Mektup

Ece Ayhan
Ahmed Arif
Onur Akyıl
Feyyaz Kayacan
Cihat Duman
Ahmet Oktay
Uğur Kökden
İsmail Afacan
Fakir Baykurt
Bengü Özsoy
Metin Demirtaş
Tarık Dursun K.
Duygu Kankaytsın
Fethi Naci
İlker İşgören
Şükrü Erbaş
Şahap Sıtkı

İnan Ulaş Arslanboğan - Şiir
A. Uğur Olgar - Şiir
Oktay Yılmaz - Şiir

Dağlarca Günlüğü - A. Ertan Mısırlı

Özgür Balaban - Şiir

Ahmet Şenol - Öykü

Elif Karık - Şiir

Ulaş Başar Gezgin - “Ben Bütün Karanlıkları Bunlarla Yendim”: Hasan Hüseyinin ‘Kızılırmak’ Şiiri Üzerine

İrfan Çinar - Şiir

Dilek Özkan - Şiir

Nalan Çelik - Açılıverdi “Ahenk Kapısı” Volan Hacıoğlu

Onur Sakarya - Şiir

Söyleşiyorum - Onur Sakarya - Süreyya Köle

Özgür Özbey - Öykü

Anıl Cihan - Şiir
Aras Onur - Şiir

Rıza Aslan - Renkler ve Atillâ İlhan

Dolunay Aker  - Şiir
Onur Köybaşı - Şiir

Arka Sayfa Haberleri

0
12619
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Advertisement
Geldanlage