ETKİNLİKLER
YAKLAŞAN ETKİNLİKLER
26
BUGÜN, AÇILIŞLAR
NİSAN
Mamut Art Project 2017 Heyecanı Yaklaşıyor
Mamut Art Project 2017 Heyecanı Yaklaşıyor
11:00
26 NİSAN
30 NİSAN

Bağımsız genç sanatçılara işlerini sergileme olanağı sunarken; koleksiyonerler, galeri yöneticileri ve küratörler için de bir keşif alanı oluşturan Mamut Art Project 2017, 26-30 Nisan tarihleri arasında Küçükçiftlik Park’ta düzenlenecek.

 
PERŞEMBE, AÇILIŞLAR
Deniz Tekin 27 Nisan’da Sahne Alıyor
Deniz Tekin 27 Nisan’da Sahne Alıyor
20:30
27 NİSAN
27 NİSAN

Yerli sahnenin başarılı genç isimlerinden Deniz Tekin, yeni albümü Kozakuluçka’nın ardından 27 Nisan Perşembe günü Babylon’da sahne alıyor.

 
Botero'nun Şişman İnsanları Anna Laudel Contemporary’de
Botero'nun Şişman İnsanları Anna Laudel Contemporary’de
18:00
27 NİSAN
25 HAZİRAN

Özgün üslubu ile dünya çapında büyük bir ilgiyle karşılanan, Kolombiyalı ressam ve heykeltıraş Fernando Botero, daha önce Türkiye’de sergilenmemiş çalışmalarından oluşan iddialı bir seçkiyle 27 Nisan - 25 Haziran 2017 tarihleri arasında Anna Laudel Contemporary’de olacak. 

​  
CUMA, AÇILIŞLAR
DEVAM EDENLER
Kült Filmlerin Müzikleri Music In Concerts Serisinde
Kült Filmlerin Müzikleri Music In Concerts Serisinde
20:00
28 EKİM
21 MAYIS

Geçtiğimiz günlerde yeni sezon programını açıklayan Zorlu PSM, kült filmlerin müziklerini canlı orkestralar eşliğinde “Music In Concerts” serisiyle izleyicilerle buluşturacak. Seride orkestralar, sinema tarihine hikâyeleriyle olduğu kadar müzikleriyle de damga vuran Titanic, Alien, Amadeus veLord of the Rings gibi filmlerin müziklerini canlı olarak çalacak.

Orkestralar eşliğinde hazırlanan film müzikleri arasından bir seçki yapan Zorlu PSM, bu sezon 1997 yapımı Titanic ile başlayacağı konser serisinde ayrıca, korku gerilim serisi Aliens, Mozart’ın hayatını konu alan 1984 yapımı film Amadeus ve bol ödüllü fantastik film serisi Lord of the Rings – Two Towers’ı ağırlayacak.

Serinin programıysa şöyle:

Titanic Live - 28-29 Ekim 2016

Amadeus Live - 24-25 Şubat 2017

Aliens Live - 22-23 Nisan 2017

Lord of the Rings in Concert – The Two Towers - 20-21 Mayıs 2017

 
Akbank Sanat’ta Ücretsiz Felsefe Seminerleri
Akbank Sanat’ta Ücretsiz Felsefe Seminerleri
18:30
24 KASIM
18 MAYIS

Günümüzde hâlâ konuşulan, üzerine düşünülen Foucault, Kant, Hegel, Nietzsche gibi filozoflardan yola çıkarak düzenlenen ‘’18. Yüzyıldan Günümüze Felsefenin Bazı Uğrakları’’ adlı seminer 24 Kasım 2016’da Akbank Sanat’ta başlıyor. 

 
Roger Ballen: Retrospektif
Roger Ballen: Retrospektif
18:30
28 ARALIK
04 HAZİRAN

İstanbul Modern Fotoğraf Galerisi, Amerika doğumlu, Güney Afrikalı sanatçı Roger Ballen’ı konuk ediyor. Erken tarihli çalışmalarında belgesel fotoğrafçılığı geleneğini izleyen Ballen, zamanla kendisinin “ballenesk” diye nitelendirdiği farklı ve benzersiz bir üslup geliştirdi. Yapıtlarında çizim, resim, kolaj ve heykel tekniklerinden de yararlanan sanatçı, çok disiplinli olmakla birlikte, fotoğraf köklerine derinden bağlı, yeni bir estetik meydana getirdi. Sergi, sanatçının 1980’lerden itibaren yaptığı üretimlerin izini sürmeyi hedefliyor. Demet Yıldız küratörlüğünde gerçekleşecek olan sergiyi 28 Aralık 2016-4 Haziran 2017 tarihleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

 
SANAT 7 / 24
SANAT 7 / 24
18:30
09 ŞUBAT
25 MAYIS

Genç sanatçı ve tasarımcıları desteklemek amacıyla kurulmuş olan Armaggan Art & Design Gallery’nin, beşinci kez düzenlediği “SANAT 7 / 24” adlı karma sergi, 9 Şubat’ta açılıyor.

“Sanat Her Zaman Her Yerde” başlığıyla açılacak sergi, 18 sanatçının “sanat gündelik hayata nasıl dahil olur? “sorusuna yanıt aradığı eserlere yer veriyor. Küratörlüğünü galeri koordinatörü Şanel Şan Sevinç’in üstlendiği sergi, kavramsal özelliklerinin yanı sıra iyileştirici bir işlev yüklenen sanat eserlerinden bir seçki sunuyor. “SANAT 7 / 24”, 25 Mayıs tarihine kadar Armaggan Art & Design Gallery’de görülebilecek.

Sergide yer alan sanatçılar: Tan Taşpolatoğlu, Yiğit Altıparmakoğulları, Recep Batuk, Yiğit Yazıcı, Tan Mavitan, Güven Kıraç, Bora Çetin, Mat Art, Canan Cankaya, Can Özal, Ayhan Tomak, Nergiz Yeşil, Arden Oluk, Emine Kürkçü, Ali Abayoğlu, Ferit Yazıcı, Levent Aygül ve Aylin Özmete Ak.

 
Anlamsızlık Âleminde
Anlamsızlık Âleminde
18:30
10 ŞUBAT
07 MAYIS

Arter 10 Şubat - 7 Mayıs 2017 tarihleri arasında İngiliz sanatçı ikilisi Jake ve Dinos Chapman'ın “Anlamsızlık Âleminde” isimli sergisine yer veriyor.

“Anlamsızlık Âleminde” İngiliz sanat dünyasının en tartışmalı isimlerinden olan Chapmanların Türkiye'deki ilk kişisel sergisi olacak.

 
İstif
İstif
19:00
18 MART
30 NİSAN

Art ON İstanbul, 18 Mart - 30 Nisan tarihleri arasında Tepebaşı'ndaki yeni mekânını Mithat Şen’in 6 yıl aradan sonra İstanbul’daki ilk kişisel sergisi, “İstif” ile açacaktır.

Sergi, sanatçının galeri mekânına özel ilk defa gerçekleştireceği “Yıldız Sistemine Dair” yerleştirme ve “İstif” serisinden farklı zamanlardan hiç görülmeyen işleri ile yeni üretimlerini bir arada izleyici ile buluşturacak.

 
Zihin Topoğrafyası
Zihin Topoğrafyası
19:00
05 NİSAN
20 MAYIS

Sanatçı Erkan Özdilek ve Kerim Kılıçarslan’ın, 2016 yılında başladıkları ve son adımı 2018’de tamamlanacak olan sergileri “Zihin Topoğrafyası”, 42 Maslak Art!SPACE Gallery ev sahipliğinde 5 Nisan’da açılıyor.

Küratörlüğünü Marcus Graf’ın üstlendiği sergi, Kapadokya bölgesinin bir deneyim alanı olarak kurgulandığı uzun soluklu ve çok katmanlı bir proje olarak ortaya çıkıyor. Resim, fotoğraf, video gibi farklı disiplinlerde eserlerle arazi sanatı uygulamalarının yer aldığı sergide, mekâna özgü enstalasyon çalışmaları da dikkat çekiyor.

Kapadokya’nın sıra dışı coğrafyasında yer alan birey ve toplum arasındaki etkileşimin görünür kılınmasına da katkıda bulunan “Zihin Topoğrafyası”, 20 Mayıs tarihine kadar 42 Maslak Art!SPACE Gallery’de görülebilecek. 

 
Yakın Dönem Romen Sineması
Yakın Dönem Romen Sineması
13:00
08 NİSAN
29 NİSAN

Akbank Sanat, 8-29 Nisan 2017 tarihleri arasında Yakın Dönem Romen Sineması’ndan örnekler sunan bir programla sinemaseverlerin karşısında.

 
Mantık Dışı Kavramların Birlikteliği
Mantık Dışı Kavramların Birlikteliği
18:00
08 NİSAN
08 MAYIS

C.A.M. Galeri 8 Nisan'dan itibaren Ayşe Bezenmiş’in "Altın Çağ" isimli ikinci kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. Alışılmış desen yapısının dışında işler üreten sanatçı, desenlerinde mantık dışı kavramları bir araya getiren kompozisyonlar oluşturuyor. 

 
Filmlerle Türkiye’de Aşkın Hâlleri Semineri
Filmlerle Türkiye’de Aşkın Hâlleri Semineri
15:00
11 NİSAN
30 MAYIS

Boğaziçi Üniversitesi Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Araştırma Merkezi, Altyazı Dergisi işbirliğiyle Türkiye’de insan ilişkilerini aşk filmleri çerçevesinden incelemeyi amaçlayan ‘‘Filmlerle Türkiye’de Aşkın Halleri’’ adlı bir seminer dizisi düzenleniyor. 11 Nisan’da yönetmen Atıf Yılmaz’ın Ah Güzel İstanbul filmiyle Mithat Alam Film Merkezi’nde başlayacak olan seminer, sekiz hafta sürecek.

​  
Bütünü Bir Arada Gösteren Deneyim Ağı
Bütünü Bir Arada Gösteren Deneyim Ağı
18:00
13 NİSAN
31 MAYIS

REM Art Space, 13 Nisan – 31 Mayıs 2017 tarihleri arasında Gizem Yiğen, Özgenur Geris ve Teri Altaras’ın küratörlüğünde “Heterotopya” sergisine ev sahipliği yapıyor. Video, yerleştirme ve dijital heykel gibi yeni medya disiplinleri ile üretilmiş çalışmaları bir araya getiren "Heterotopya" sergisi, izleyiciye deneyimsel bir alan sağlıyor.

 
Artırılmış Gerçeklik Sergisi: PMS
Artırılmış Gerçeklik Sergisi: PMS
19:00
14 NİSAN
27 NİSAN

Dokuz kişilik yerli ve yabancı kadın sanatçı kadrosuyla artırılmış gerçeklik sergisi "PMS", 14 Nisan Cuma günü 19:00’da Bant Mag. Havuz’da açıldı.

​