ETKİNLİKLER
YAKLAŞAN ETKİNLİKLER
20
BUGÜN, AÇILIŞLAR
OCAK
Hayvanların Tarafı
Hayvanların Tarafı
18:00
20 OCAK
24 ŞUBAT

Mixer, Ahmet Ergenç küratörlüğünde Sadık Arı, Fulya Çetin, Sinem Dişli, Ece Eldek, Didem Erbaş, İris Ergül, Çınar Eslek, Eda Gecikmez, Hatice Çiçek, Ata Kam, Huri Kiriş, İhsan Oturmak, Gümüş Özdeş, Mert Öztekin, Deniz Pasha, Ekin Saçlıoğlu, Ahmet Sarı, İlhan Sayın, Yusuf Sevinçli ve İrem Sözen’in çalışmalarından oluşan “Hayvanların Tarafı” adlı karma sergiye ev sahipliği yapacak.

​“Hayvanların Tarafı” Mixer’in Karaköy’deki mekânında 24 Şubat’a kadar görülebilir.

 
PAZAR, AÇILIŞLAR
PAZARTESİ, AÇILIŞLAR
DEVAM EDENLER
Borusan Contemporary'de 2 Sergi
Borusan Contemporary'de 2 Sergi
18:00
16 EYLÜL
18 ŞUBAT

Borusan Contemporary Eylülü 2 sergiyle karşılıyor. Sergiler konusunu iki vazgeçilmez tema olan doğa ve edebiyattan alıyor.

İlk sergi, Diane Thater’ın soyu tükenmekte olan hayvanları tehdit eden kaçak avcılığı inceleyen “A Runaway World – Kaçak Dünya” isimini alıyor. İkincisi ise Oktay Rifat’ın izinde, Ağaç, Gölge, Deniz, Ay” isimli sergi. Küratörlüğünü Dr. Necmi Sönmez’in yaptığı bu sergi Oktay Rifat’ın şiirinden adını alıyor. Sergiler, 18 Şubat 2018’e kadar ziyaret edilebilir.

 
Mimar Nazimî Yaver Yenal’ın 50. Yılı
Mimar Nazimî Yaver Yenal’ın 50. Yılı
12:00
04 EKİM
03 MART

Türkiye’de 20. yüzyıl mimarlığının önde gelen isimlerinden olan Nazimî Yaver Yenal’ın 50 yıllık kariyeri, İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde açılan bir sergi ile anılıyor. Küratörlüğünü Büke Uras’ın üstlendiği sergi “Bir Kağıt Mimarın Hayali Dünyası: Nazimî Yaver Yenal” adını taşıyor.

 
Nostospektif
Nostospektif
18:00
07 KASIM
07 NİSAN

1998 yılında Beyoğlu’nda açılan ve günümüze kadar varlığını sürdüren Galeri Apel, 20. yılını karma bir sergi ile taçlandırdı. “Nostospektif” adlı bu sergi, 7 Nisan tarihine kadar görülebilecek.

 
Oculus
Oculus
17:00
15 ARALIK
27 OCAK

Sanatçı Yusuf Sevinçli kişisel sergisi “Oculus” ile sanatseverlerle buluşuyor. Galerist’in ev sahipliği yaptığı sergi sanatçının çoğunlukla Fransa ve Türkiye’de çekilmiş siyah-beyaz analog fotoğraflarından oluşuyor. Yusuf Sevin imzalı “Oculus” 15 Aralık – 27 Ocak tarihleri arasında görülebilir.

 
Ölü Doğa
Ölü Doğa
18:00
15 ARALIK
25 OCAK

Ali İbrahim Öcal “Ölü Doğa” adlı sergisi ile Sanatorium’a konuk oldu. Sanatçının resim, heykel, video ve enstalasyon üzerine yedi farklı teknik ile üretilmiş işlerinin yer aldığı sergi, doğa ve onun varlığı ile insan ilişkisi arasındaki derin dengeyi araştırıyor. İmgeler bütünündeki tekil hikâyeler, tek yönlü, değişebilirliği mümkün olmayan bilgiler sunmak yerine izleyici tarafından duyumsanmayı bekleyen bir dünyanın içinde gösteriliyor.


“Ölü Doğa” sergisi, 27 Ocak tarihine kadat Sanatorium’da görülebilir.

 
Karanlıktaki Işık
Karanlıktaki Işık
18:00
16 ARALIK
27 OCAK

Pi Artworks, Nejat Satı’nın “Karanlıktaki Işık” adlı kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.


Işığın tuvaldeki gücünü ve değişimini, kendine özgü deneyimlerle yorumlayan sanatçı, dünyanın içerisinde bulunduğu karamsarlığa karşı ümidi temsil ediyor.

Sergi 16 Aralık 2017 – 27 Ocak 2018 tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak.

 
Hatıra Sergisi
Hatıra Sergisi
18:00
23 ARALIK
24 OCAK

Galata Fotoğrafhanesi’nin yeni sergisi “Hatıra Sergisi” 23 Aralık’ta açılıyor.

​2004 yılında kurulan Galata Fotoğrafhanesi’nin öğreticilerini, atölye katılımcılarını ve fotoğrafhanenin çalışmalarını yakından takip edip katkıda bulunan çok sayıda değerli fotoğrafçıyı bir araya getiren Galata Fotoğrafhanesi “Hatıra Sergisi”, farklı ifade ve estetik anlayışlarına sahip 55 fotoğrafçının 200’e yakın fotoğrafından oluşuyor.

“Hatıra Sergisi”, 24 Şubat tarihine kadar Galata Fotoğrafhanesi’nin yeni açılan sergi alanında görülebilir.

 
Küçük Resmi Görmek
Küçük Resmi Görmek
18:00
26 ARALIK
20 OCAK

Akademililer Sanat Merkezi, 2017 yılına “Küçük Resmi Görmek” isimli grup resim sergisi ile veda ediyor. 42 ressamın ufak boyutlardaki tablolarından oluşan sergide, küçük tuvalin doğasına dair pek çok farklı konuda örnek sanatseverleri bekliyor. 

​42 sanatçıdan üçer eser ile, 126 yağlıboya tabloya ev sahipliği yapan “Küçük Resmi Görmek” sergisi, 26 Aralık - 20 Ocak 2018 tarihleri arasında Akademililer Sanat Merkezi’nde ziyaret edilebilir.

 
Göksu Gül Club
Göksu Gül Club
18:00
30 ARALIK
25 OCAK

Göksu Gül’ün “Göksu Gül Club” adlı sergisi, 30 Aralık tarihinde kapılarını Bant Mag. Havuz’da açıyor.

Sanatçı Göksu Gül’ün duvar, tuval ve deri ceket gibi farklı materyaller kullanarak resim, yerleştirme gibi farklı alanlardan ürettiği çalışmalarının yer aldığı seri, daha önce hiç sergilenmemiş eserlerden oluşuyor.

“Göksu Gül Club” adlı sergi, 25 Ocak tarihine kadar görülebilecek.

 
İnşa edilir bir şehre geldim, kendimi dahi içinde inşa edilir buldum
İnşa edilir bir şehre geldim, kendimi dahi içinde inşa edilir buldum
18:00
04 OCAK
27 OCAK

Evin Sanat Galerisi’nin temsil ettiği sanatçılardan Hakan Cingöz’ün dördüncü kişisel sergisi “İnşa edilir bir şehre geldim, kendimi dahi içinde inşa edilir buldum” 4 Ocak tarihinde açılıyor.

​​Sergi, 27 Ocak tarihine kadar görülebilir.

 
Bubi 6 Dönem
Bubi 6 Dönem
18:00
10 OCAK
03 MART

Sanatçı Bubi, İş Sanat Kibele Galeri’ye konuk oluyor. Eserlerinde, uygarlık öncesi dönemlerin Mısır, Mezopotamya ve özellikle Anadolu kültürlerinin izini süren, “güzel”in ötesini arayan, kuralsızlıktan ve kusurlardan beslenen Bubi, “Dikişler”, “Yamalar”,“Aplike Yüzeyler”, “İkonalar”, “Kafesler” ve “Düğümler” gibi farklı teknikler kullanarak yaptığı çalışmaların yanı sıra heykellerinden de bazı örnekleri sergileyecek.

“Bubi 6 Dönem” sergisi, 10 Ocak – 3 Mart tarihleri arasında İş Sanat Kibele Galerisi’nde ziyaret edilebilir.

 
Başka Ayın Yaratılışı
Başka Ayın Yaratılışı
18:00
18 OCAK
18 MART

Dirimart, Âbidin Elderoğlu’nun kişisel sergisine ilk kez ev sahipliği yapacak. “Başka Ayın Yaratılışı” adlı sergi, sanatçının 1940’lı yıllardan itibaren, soyut ve soyutlamanın izini sürdüğü, yağlıboya, karakalem ve eskiz çalışmalarını bir araya getiriyor.

​Sergi 18 Ocak – 18 Mart tarihleri arasında görülebilir.

 
Vicarious / Vekaleten Kefaret
Vicarious / Vekaleten Kefaret
18:00
18 OCAK
28 OCAK

Ertuğrul Akyüz kişisel sergisi “Vicarious / Vekaleten Kefaret” ile Piramid Sanat’ta izleyiciyle buluştu. 18 Ocak günü açılan sergi, sanatçının figürlerini ve genel algı dünyasını, sadeleştirilmiş renklerini ve insana ilginç bir huzur veren yapıtlarını bir araya getiriyor.

​Sergi, 28 Şubat tarihine kadar görülebilir.