ETKİNLİKLER
YAKLAŞAN ETKİNLİKLER
15
BUGÜN, AÇILIŞLAR
KASIM
MIX Festival presented by %100 Music
MIX Festival presented by %100 Music
20:00
15 KASIM
16 KASIM

MIX Festival presented by %100 Music, 15-16 Kasım’da Zorlu PSM’de müzikseverlerle buluşacak. Festivalde Apparat (Live), Booka Shade, Ross From Friends (Live), N’TO, The Radio Dept. ve Isaac Delusion gibi farklı müzik türlerinin önemli isimleri yer alacak.

 
MIX Müzik Festivali
MIX Müzik Festivali
18:00
15 KASIM
16 KASIM

MIX Festival, 4. yılında da müzikseverleri farklı tarz ve isimlerden oluşan bir konser dizisiyle oldukça heyecanlandıracak. Dark dizisinin tema müziklerini yapan Booka Shade, kendine özgü ritimlerle akıllarda yer eden N’TO, Londralı indie grubu Teleman gibi birçok önemli müzisyen festival kapsamında Zorlu PSM’nde olacak. 15-16 Kasım tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşecek olan festivalde yerli ve yabancı birçok sanatçı sahne alacak.

 
Şerif Kino Eserleriyle Mardin’de
Şerif Kino Eserleriyle Mardin’de
18:00
15 KASIM
15 ARALIK

Sanatçı Şerif Kino, “Tanık Silüetler” isimli yeni resim sergisiyle 15 Kasım 2019’dan itibaren Mardin Müzesi Sanat Galerisi’nde olacak. Yaşadığı bölgenin zorlu yaşam koşullarını resmeden sanatçı, eserleriyle sanatseverleri tüm bu koşulların içinde ağırlayacak.

 
CUMARTESİ, AÇILIŞLAR
Bryan Adams Konseri
Bryan Adams Konseri
20:00
16 KASIM
30 KASIM

Müzik kariyeri boyunca Grammy ve MTV Müzik Ödülleri başta olmak üzere sayısız ödülü ve 1oo milyonun üzerinde albüm satışı bulunan, Bilboard tarafından tüm zamanların en başarılı 30’uncu sanatçısı seçilen Byran Adams, 16 Kasım 2019 Cumartesi gecesi Ülker Arena’da Volume Up Organizasyonu ile müzikseverlerin karşısına çıkacak. Adams kariyeri boyunca Cuts Like A Knife ve Waking Up the Neighbours gibi pek çok önemli albüm ve Summer of ’69, Everything I do, Have You Ever Really Loved a Woman?, Heaven gibi pek çok sevilen besteye de imzasını attı. 

 
Hindi Zahra İstanbul'da
Hindi Zahra İstanbul'da
18:00
16 KASIM
17 KASIM

Geleneksel Berberi müziğinin önemli temsilcilerinden olan Hindi Zahra, 16 ve 17 Kasım’da Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde dinleyicilerle buluşacak. Amerika, İngiltere ve Avrupa ülkelerinde verdiği konserlerle geniş bir hayran kitlesine sahip genç şarkıcı, Türkiye’de Beautiful Tango parçasıyla ismini duyurmuştu.

 
Kundura Sinema’da Ay’a Yolculuk
Kundura Sinema’da Ay’a Yolculuk
18:00
16 KASIM
30 KASIM

Kundura Sinema’nın Kasım ayı programı açıklandı. 16 Kasım Cumartesi’nden 30 Kasım Cumartesi’ne kadar sürecek program kapsamında “Ay’a Yolculuk” başlığı altında uzay ve Ay temalı filmler izleyicilerle buluşturulacak.​

 
PAZAR, AÇILIŞLAR
DEVAM EDENLER
Gizemli Bir Dijital Sergi Deneyimi
Gizemli Bir Dijital Sergi Deneyimi
10:00
16 OCAK
31 ARALIK

British Council’ın “Duvarları Olmayan Müze” dijital sanat platformunun zaman ve mekândan bağımsız bir sanat deneyimi sunduğu sergilerinin üçüncüsü “Cadılarla Dans Etmek” sanatseverlerle buluşuyor. Küratörlüğünü Mina Kaplangı’nın üstlendiği dijital sergi, “kadın” teması üzerinden yola çıkarak sanatta cadı kavramına odaklanıyor.

“Herkes için sanat” sloganından yola çıkılarak Türkiye’de ilk defa hayata geçirilen bu dijital sergi deneyimi ile sanatın ulaşılabilirliği artıyor, sanat bir lüks olmaktan çıkıyor. Sergide British Council sanat koleksiyonundan birçok yabancı sanatçının ve Türkiye’den sanatçıların resim, baskı, video ve fotoğraf gibi eserleri bir arada bulunuyor.

“Cadılarla Dans Etmek” sergisine bu linkten ulaşabilirsiniz. 

 
Hayat Ağacının Çağdaş Bağlamı
Hayat Ağacının Çağdaş Bağlamı
18:00
17 OCAK
31 ARALIK

Çağdaş sanatın temsilcilerini ağırlamaya devam eden Odeabank’ın sanat platformu O’Art, 17 Ocak itibarıyla Evren Erol’un “Kadim Zamanlardan” isimli sergisine ev sahipliği yapıyor. Evrensel bir sembol olan Hayat Ağacı mitini çağdaş bağlamıyla ele alan serginin küratörlüğünü Begüm Alkoçlar üstleniyor.

Evren Erol’un “Kadim Zamanlar” isimli sergisi O’Art’ta ziyaret edilebilir.

 
İsimsiz Camekan'da
İsimsiz Camekan'da
18:00
01 MART
31 MART

İKSV Alt Kat, İstanbul Tasarım Bienali ve Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu’nun iş birliği ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle, Mart 2019’dan beri İKSV Alt Kat: Öğrenme ve Etkileşim Alanı’nın üretim alanı olan Camekân, eylül ayında Sümeyra Derin Kumbasar’ın İsimsiz adlı işini konuk ediyor. 

 
Venedik Bienali Türkiye Pavyonu
Venedik Bienali Türkiye Pavyonu
18:00
11 MAYIS
24 KASIM

Venedik Bienali’nin 11 Mayıs – 24 Kasım tarihleri arasında düzenlediği 58. Uluslararası Sanat Sergisi’nde yer alan Türkiye Pavyonu bu hafta açılıyor. İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) koordinasyonunda gerçekleştirilen Türkiye Pavyonu’nda sanatçı İnci Eviner’in Biz, Başka Yerde başlıklı eseri sergilenecek.

Biz, Başka Yerde ile pavyonu bir sahneye dönüştürecek Eviner, sahne üzerinde, kendi çizdiği desenlerden yola çıkarak yeniden biçimlendirdiği mimari ögelere, videolara, ses yerleştirmelerine ve objelere yer vererek duyusal ve görsel katmanlar oluşturuyor. Türkiye Pavyonu için yaratılan mekân, Hannah Arendt’in 1943 yılında kaleme aldığı Biz Mülteciler adlı metindeki mücadele anlatılarına benzer bir hikâye anlatıyor. Yapıtın küratörlüğünü Zeynep Öz yapıyor. Farklı disiplinlerden birçok ismin çalıştığı projenin mimari tasarımını Birge Yıldırım Okta ve Gürkan Okta; ses tasarımını Tolga Tüzün üstleniyor. Türkiye Pavyonu’nun içerisinde yansıtılacak videolardaki karakterleri performans sanatçısı ve dansçı Canan Yücel Pekiçten, Melih Kıraç ve Gülden Arsal canlandırıyor. Videoların görüntü yönetmenliğini Aydın Sarıoğlu, post prodüksiyonu ise Cem Gökçimen ve Cem Perin üstleniyor. Ziyaretçiler ile buluşacak yeni yayının tasarımı ise Okay Karadayılar ve Ali Taptık’a (ONAGÖRE) ait. 

 
Osman Hamdi Bey’in Dünyasına Yolculuk: Sanal Gerçeklik Deneyimi
Osman Hamdi Bey’in Dünyasına Yolculuk: Sanal Gerçeklik Deneyimi
18:00
13 HAZİRAN
13 HAZİRAN

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi, Osman Hamdi Bey’in Dünyasına Yolculuk: Sanal Gerçeklik Deneyimi başlıklı projeyi izleyiciyle buluşturuyor. Türk resminin en çok tanınan eserlerinden Kaplumbağa Terbiyecisi’ni sanal gerçeklik ile buluşturan VR uygulaması ile izleyiciler tablonun içine girebiliyor. Ayrıca sanatçının çalışma odasını ziyaret edebiliyor, özel eşyalarından dönemin müziklerine, birçok önemli unsurla buluşabiliyor.

Eserin Suna ve İnan Kıraç Vakfı Oryantalist Resim Koleksiyonu’na girişinin 15. yıl dönümünde hayata geçirilen proje, müze deneyimini daha kişisel ve interaktif kılıyor. 

 
Yazıda Âhenk ve Renk
Yazıda Âhenk ve Renk
10:00
08 AĞUSTOS
22 KASIM

Kitap sanatları ve hat koleksiyonlarından oluşan “Yazıda Âhenk ve Renk’’ adlı sergi, çarşamba günleri hariç her gün 22 Aralık’a kadar Sadberk Hanım Müzesi’nde görülebiliyor. Kitap sanatları konusunda uzman Prof. Dr. Zeren Tanındı’nın küratörlüğünü yaptığı sergide nâdîde el yazması Kur’ân-ı Kerîm, dua kitapları, ferman, berat ve vakfiye gibi belgelerle Osmanlı döneminin ünlü hattatlarının elinden çıkma Hilye-i Şerif, veciz sözleri ve duaları içeren hüsn-i hat levhalardan oluşan 200 eser yer alıyor. 

 
Mutluluk Resimlerimiz
Mutluluk Resimlerimiz
10:00
03 EYLÜL
29 ARALIK

Foto-gerçekçilik akımının Türkiye’deki ilk temsilcilerinden Nur Koçak’ın 1960’lar ve 2010’lar arasındaki desenleri ve resim serilerinden oluşan en kapsamlı sergisi “Mutluluk Resimlerimiz”, SALT Beyoğlu ve SALT Galata’da sanatseverlerle buluşacak. Ahu Antmen ve Amira Akbıyıkoğlu’nun eş küratörlüğünde gerçekleşecek “Mutluluk Resimlerimiz” sergisi, 3 Eylül – 29 Aralık tarihleri arasında izlenebilecek. “Mutluluk Resimlerimiz”, kadın dergilerinden Hollywood sinemasına popüler kültürün yaygınlaşması ve Türkiye’deki yansımalarını eleştirel bir gözlemci anlatıcı olarak irdeleyen sanatçının üretimine ayrıntılı bir bakış sağlıyor. 

 
Garanti BBVA Güz Konserleri
Garanti BBVA Güz Konserleri
20:00
04 EYLÜL
21 KASIM

Garanti BBVA güz konserleri yepyeni bir programla dünyanın farklı bölgelerinden müzisyenleri İstanbul’a getiriyor. Sonbahar sezonu boyunca gerçekleşecek konserlere Zorlu PSM, Salon IKSV, Babylon ve Nardis Jazz Club ev sahipliği yapıyor. Festivalde Kovacs, Peter Bence,  Balthazar, She Drew The Gun, Gary Smulyan ve ona eşlik eden caz saksafoncu Ralph Moore Nardis, Janus Rasmussen, Lera Lynn, Cymande,  Joan As Police Woman ve The Comet is Coming sahne alacak.

 
Tüm Zamanlara, Tüm Üzgün Taşlara
Tüm Zamanlara, Tüm Üzgün Taşlara
10:00
05 EYLÜL
24 KASIM

Nicola Lorini’nin “Tüm Zamanlara, Tüm Üzgün Taşlara” başlıklı video yerleştirmesi, 5 Eylül – 24 Kasım tarihleri arasında Pera Müzesi’nde gösterime girecek. Kilogramın değişen tanımı, internetin ağırlığı gibi güncel konulara farklı bir bakış sunan eserinde sanatçı müzenin Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri Koleksiyonu’ndan esinleniyor. Video ve sesi odağına alan yerleştirmede, süregelen düşünce modellerini sorgulayan Nicola Lorini, zaman ve tarih anlayışına yakından bakmayı hedefliyor. Materyal üretimi ve bilgi akışının yorumlanması arasındaki gerilime odaklanan eser; kum, silikon ve kemik gibi farklı materyallerden üretilmiş heykellerden oluşuyor. 

 
Canan Tolon: Sen Söyle
Canan Tolon: Sen Söyle
10:00
06 EYLÜL
02 ŞUBAT

Sanatçının 1980’li yıllardan günümüze çizimden fotoğrafa, resimden yerleştirmeye uzanan sanatsal birikiminden bir kesitin yansıtıldığı “Canan Tolon: Sen Söyle” adlı sergi 6 Eylül’de açılacak ve 2 Şubat’a kadar devam edecek. Küratörlüğünü İstanbul Modern Genel Direktörü Levent Çalıkoğlu’nun üstlendiği sergi, Tolon’un sanatındaki dönüşüm ve gelişimin ikonik örneklerini bir araya getirirken, sanatçının sanat tarihinde yerini almış bazı çalışmalarının yeniden üretimine de yer veriyor.  

 
Pedro Gómez-Egaña’ın
Pedro Gómez-Egaña’ın "Islands" Sergisi
18:00
11 EYLÜL
08 ARALIK

Zilberman Gallery-İstanbul, 11 Eylül’de yeni sergisi “Islands”ı sanatseverlerle buluşturdu. 8 Aralık 2019’a kadar ziyaretçilerini bekleyecek olan sergide Pedro Gómez-Egaña’ın eserleri sanatseverlerle buluşuyor. Gómez-Egaña’ın Zilberman Gallery’deki ikinci, İstanbul’daki ilk kişisel sergisi olacak “Islands”, galerinin ana sergi mekânında izlenebilecek.

 
Kalıpları Aşınca: Mit, Efsane ve Masallarla Avrupa’da Çağdaş Seramik
Kalıpları Aşınca: Mit, Efsane ve Masallarla Avrupa’da Çağdaş Seramik
10:00
13 EYLÜL
22 ARALIK

İstiklal Caddesi’nde bulunan, Arter’in eski evi Meymenet Han, varlığını Vehbi Koç Vakfı’na bağlı yeni bir kültür ve sanat kurumu olarak ‘’Meşher’’ adıyla devam ettirecek. Osmanlı Türkçe’sinde sergi mekânı anlamına gelen Meşher, açılışını 13 Eylül’de ‘’Kalıpları Aşınca: Mit, Efsane ve Masallarla Avrupa’da Çağdaş Seramik’’ isimli sergiyle yapacak. Küratörlüğünü Catherine Milner’ın üstlendiği, İngiltere’de bulunan sanat merkezi Messums Wiltshire ve Meşher’in iş birliğiyle hazırlanan sergide 13 sanatçının eserleri yer alacak.  Çağdaş seramiğe dair derin bir inceleme sunmayı hedefleyen sergi, 22 Aralık’a kadar gezilebilecek. Orta Çağ’dan günümüze uzanan geniş programıyla Meşher’de ziyaret, etkinlik ve sergi turları ücretsiz gerçekleşecek. 

 
Let's Dance
Let's Dance
18:00
19 EYLÜL
30 KASIM

Fotoğraf sanatçısı Can Sarıçoban, altıncı kişisel sergisiyle sanatseverlerin karşısına çıkıyor. 19 Eylül akşamı kalabalık bir açılışla ziyaretçilerini karşılayan “Let’s Dance”, kasım ayının sonuna kadar 42Maslak Zino Lounge’te ziyaret edilebilecek.

 
Perşembe Sineması
Perşembe Sineması
18:00
26 EYLÜL
05 ARALIK

SALT’ın Garanti Bankası BBVA Mortgage desteğiyle sürdürdüğü Perşembe Sineması’nın sonbahar programı açıklandı. Bu yılki eylül-aralık programı 26 Eylül’de Muhsin Mahmelbaf’ın 1995’te çektiği Salaam Cinema (Merhaba Sinema) filmiyle başlıyor. Herkesin katılımına açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan gösterimler, 26 Eylül’den 5 Aralık’a kadar her perşembe günü saat 19:00’da SALT Beyoğlu’nda yapılacak.

 
Elektronik Köprüler
Elektronik Köprüler
18:00
27 EYLÜL
24 NİSAN

27 Eylül’de başlayacak Elektronik Köprüler, 24 Nisan 2020 tarihine kadar devam edecek. Müzik kolektifi ÆVOM iş birliğiyle hayata geçirilecek olan dizinin ilk konuşması 27 Eylül’de yapılacak. Doç. Dr. İlke Boran’ın konuşması ve Fulya Uçanok’un elektroakustik performansıyla başlayacak olan dizi, 25 Ekim’deki konuşma ve performanslarla desteklenecek.

 
ENKA 31. Yıl Müzik Buluşmaları
ENKA 31. Yıl Müzik Buluşmaları
20:00
01 EKİM
26 KASIM

31. Yıl Buluşmaları kapsamında ENKA, bu yıl yedi konsere ev sahipliği yapacak. 26 Kasım’a kadar devam edecek etkinliklerin ilkinde Gökhan Aybulus, Erkin Onay ve Çağ Erçağ üçlüsünden oluşan Trio Hexis, 1 Ekim Salı akşamı sahne alacak. Klasik müziğin Türkiye’deki önemli temsilcilerinden olan Fazıl Say, 8 Ekim Salı günü sahne alacak ve yeni eserlerinden İzmir Süiti’ni dinleyicilerine sunacak. Cem Adrian, Birsen Tezer ve Pow Trio konser dizisinde sahne alacak diğer isimlerden. Konserler 26 Kasım Salı akşamı Ayşe Deniz Gökçin’in dinletisiyle son bulacak.

 
"Future Perfect" Sergisi
18:00
05 EKİM
19 OCAK

Müze Evliyagil, ifa ve Goethe-Institut yeni bir iş birliğine giderek Alman veya Almanya’da yaşayan 15 sanatçının eserlerini sergilemeye hazırlanıyor. Almanya’da yaşayan genç bir sanatçı kuşağının üretimlerinin sergileneceği “Future Perfect”, 5 Ekim Cumartesi günü kapılarını sanatseverlere açacak.

 
Belleğin Alfabesi Sergisi
Belleğin Alfabesi Sergisi
18:00
07 EKİM
30 MART

Ahmet Güneştekin’in Bakü’deki ilk kişisel sergisi “Belleğin Alfabesi” geçtiğimiz günlerde açıldı. Daax Corporation desteği ve Marlborough Gallery sunumuyla Haydar Aliyev Kültür Merkezi’nde açılan sergi, 30 Mart 2020’ye kadar ziyarete açık olacak.

 
Karma Resim Sergisi
Karma Resim Sergisi
18:00
12 EKİM
16 KASIM

Akademililer Sanat Merkezi, yeni sanat sezonuna usta isimleri bir araya getiren yeni bir sergiyle giriş yapıyor. “Bitmeyen Yolculuk” isimli karma resim sergisi, 12 Ekim ile 16 Kasım tarihleri arasında izleyicilerini bekliyor.

 
“Hafıza-i Beşer” Sergisi
“Hafıza-i Beşer” Sergisi
18:00
17 EKİM
25 NİSAN

İstanbul Araştırmaları Enstitüsü, zengin elyazmaları koleksiyonunu ilgililerle paylaşmaya hazırlanıyor. “Hafıza-i Beşer” isimli sergi, 17 Ekim’den itibaren sanatseverlerin beğenisine sunulacak ve 25 Nisan 2020’ye kadar görülebilecek.

 
Bugünle Geçmiş Arasındaki Bağlar
Bugünle Geçmiş Arasındaki Bağlar
18:00
24 EKİM
30 KASIM

Aslıhan Kaplan Bayrak, Burçin Erdi, Emre Celali, Hüseyin Aksoy ve Soyhan Baltacı’nın eserlerinin sergilendiği “Anemoia” sergisi 24 Ekim 2019’da Labirent Sanat’ta açıldı. 30 Kasım’a kadar sürecek sergide sanatçılar “anemoia” kavramı ve çağrışımları üzerine ürettikleri çalışmaları ortak bir sergi fikri etrafında bir araya getiriyorlar.

 
Geçerken Uğradım
Geçerken Uğradım
18:00
25 EKİM
23 KASIM

Seza Paker, beşinci solo sergisi olan “Geçerken” ile 25 Ekim’den 23 Kasım 2019’a kadar Galerist’te sanatseverlerle buluşacak. Paker’in asamblajlardan heykel ve sihirli video yerleştirmelere kadar zengin bir deneyim sunan sergisi zihin içindeki anlama ve sunma arasındaki bağlara dair sanatçının düşüncelerini ön plana çıkarıyor.

 
Atatürk Fotoğrafları Rahmi M. Koç Müzesi’nde
Atatürk Fotoğrafları Rahmi M. Koç Müzesi’nde
18:00
29 EKİM
29 ARALIK

Bu yıl 75. kuruluş yıldönümünü kutlayan Yapı Kredi, kapsamlı etkinlikler serisine ara vermeden devam ediyor. Banka, 1954’ten beri kültür sanat yaşamımızın önemli parçalarından olan Yapı Kredi Tarihi Arşivi Selahattin Giz Koleksiyonu’ndan daha önce hiç görülmemiş Atatürk fotoğraflarını “Atatürk Fotoğrafları Sergisi” kapsamında Rahmi M. Koç Müzesi’nde 29 Ekim’den 29 Aralık’a kadar gösterime sunuyor.

 
Tanrının İktidarına Karşı İnsan
Tanrının İktidarına Karşı İnsan
18:00
31 EKİM
07 ARALIK

Evren Sungur’un beşinci kişisel sergisi “Tanrı Kompleksi”, 31 Ekim’den 7 Aralık 2019’a kadar Art On İstanbul’da sanatseverlerle buluşacak. Sungur’un çok tanrılı dinler üzerine geliştirdiği düşüncelerden ilham alarak son iki yıldır üzerine çalıştığı eserleri bir araya getiren sergi, zengin mitoloji dünyasının karakterleri ve gelişen toplum düzeni içerisinde tanrının konumu fikrine eğiliyor ve sanatseverleri de bu düşünme eylemine davet ediyor.

 
Kendini Yeniden Üretmek
Kendini Yeniden Üretmek
18:00
05 KASIM
14 ARALIK

Eserlerinde mimari yapıları ve sistemin dinamiklerini konu olan Semih Zeki, yeni sergisi “Autopoiesis” ile 5 Kasım ile 14 Aralık 2019 tarihleri arasında Bozlu Art Project Mongeri Binası’nda sanatseverleri karşılamaya hazırlanıyor.

 
Bilsart’ın Kasım Programı Belli Oldu
Bilsart’ın Kasım Programı Belli Oldu
18:00
06 KASIM
30 KASIM

Bilsart’ın kasım ayı programı belli oldu. Bu ay 6-16 Kasım tarihleri arasında Olgu Ülkenciler’in “Assamble” isimli solo sergisi, 20-30 Kasım 2019 tarihleri arasındaysa Egemen Tuncer’in “Bir Tak, Beş Meydan” sergisi sanatseverlerle buluşacak.

 
Andy Warhol UNIQ Expo’da
Andy Warhol UNIQ Expo’da
18:00
07 KASIM
29 KASIM

UNIQ Expo, Pop Art’ın önde gelen isimlerinden  Andy Warhol ve yine akımın öncülerinden Keith Haring, Roy Lichtenstein, James Rosenquist ve Robert Indiana’yı orijinal eserleriyle ağırlamaya hazırlanıyor. Sergi, 7 Kasım-29 Mart tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak.

 
Bir Kurgu-Müze’ye Doğru
Bir Kurgu-Müze’ye Doğru
18:00
07 KASIM
07 ARALIK

Pg Art Gallery, 7 Kasım-7 Aralık 2019 tarihleri arasında Nergiz Yeşil’in “Paleontoloji Müzesi” başlıklı ilk kişisel sergisine ev sahipliği yapacak. Sanat pratiğinde farklı materyalleri kullanan ve çevre bilincini ön plana taşıyan sergide Yeşil, sanatseverleri farklı ve yeni serüvenlere doğru bir yolculuğa çıkarıyor.

 
Perşembe Sineması’nda Bu Ay
Perşembe Sineması’nda Bu Ay
18:00
07 KASIM
05 ARALIK

SALT Beyoğlu’nun Garanti BBVA Mortgage desteğiyle sürdürdüğü Perşembe Sineması’nın 7 Kasım ile 5 Aralık 2019 tarihleri arasında göstereceği filmlerin programı belli oldu. Bu ay program kapsamında 5 farklı yapım seyirciyle buluşacak.

 
Potansiyel Kişilik Olasılıkları
Potansiyel Kişilik Olasılıkları
18:00
07 KASIM
07 ARALIK

Pg Art Gallery, 7 Kasım’dan 7 Aralık 2019’a kadar Pg Basement’te Leman Akpınar’ın “Psişik Çöl” isimli ilk kişisel sergisine ev sahipliği yapacak. Akpınar sergideki eserleriyle, masalsı bir dille insanın kendi kendini yaratma sürecini irdeliyor ve resimlerdeki varlıkların çağrışım dünyasını giderek genişletiyor.

 
Kuşaklar: Kendi Gelen Devamlılık
Kuşaklar: Kendi Gelen Devamlılık
18:00
08 KASIM
08 ARALIK

Halka Sanat Projesi, 8 Kasım ile 8 Aralık 2019 tarihleri arasında yeni sergisi “Kuşaklar: Kendi Gelen Devamlılık” ile kapılarını sanatseverlere açıyor. Çağdaş sanatçıların dünyaya yanıt verme biçimlerinden yola çıkan sergi kapsamında 11 yaşındaki Derin Baldemir ile 74 yaşındaki Slobodan Dan Paich’in çizimleri bir araya geliyor.

 
Üç Gün İki Gece
Üç Gün İki Gece
18:00
08 KASIM
14 ARALIK

Sanatçı Ayçesu Duran’ın Üç Gün İki Gece isimli solo sergisi 8 Kasım ile 14 Aralık 2019 tarihleri arasında PİLOT’ta yer alacak. Duran, insanın doğayı romantikleştirme dürtüsünü ve bu durumla çelişen davranışlarına dair kurduğu paralellikleri bu yeni sergisiyle sanatseverleri karşılayacak.

 
Base 2019 Açılıyor
Base 2019 Açılıyor
18:00
14 KASIM
17 KASIM

Base üçüncü yılında, Akaretler Sıraevler’de, Türkiye’nin birçok farklı şehrinden yeni mezun sanatçı adaylarını sanatseverlerle buluşturacak. 14 Kasım’da başlayacak Base 2019, 17 Kasım 2019’a kadar sürecek.

 
Sebastian Manz Türkiye’ye Geliyor
Sebastian Manz Türkiye’ye Geliyor
18:00
14 KASIM
15 KASIM

Sebastian Manz Türkiye’ye GeliyorKlarnet denilince akla ilk gelen isimlerden olan Sebastian Manz, Tekfen Filarmoni Orkestrası ile 13 Kasım’da Ankara CSO Sahnesi’nde, 14 Kasım’da Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde ve 15 Kasım’da Hisar Okulları’nda konser verecek. 

 
Ubiquitous Surfaces Sergisi Open Space’te
Ubiquitous Surfaces Sergisi Open Space’te
18:00
14 KASIM
30 KASIM

Rita Aktay küratörlüğünde gerçekleşecek olan “Ubiquitous Surfaces” sergisi 14 Kasım’dan 30 Kasım 2019’a kadar Open Space’te görülebilecek. Open Space Misafir Küratör Programı’nın ilk katılımcısı olan Rita Aktay, Seager Galeri’de sanatseverleri bekliyor olacak.