Advertisement
12 MART, SALI, 2013

Just Mad!

Madrid’deki tek fuar ARCOmadrid değildi. Bu yıl dördüncüsü gerçekleşen genç ve dinamik işlere yer veren Just Mad!’e de uğradık. Fuarın sanat direktörü Javier Duero ile görüştük. Duero, Just Mad’de yeni işlere odaklandıklarını, fuarın; İspanya, Portekiz ve Latin Amerika’dan sanatçılara ağırlıklı olarak yer verdiğini belirtiyor.

Just Mad!

Duero; açık ve organik bir fuar modeli tasarladıklarını belirtiyor. ARCOmadrid’le olan işbirlikleri çerçevesinde, ARCOmadrid’i ziyaret edenlerin buraya da sık sık uğradıklarını, koleksiyonerlerin yeni ve daha deneysel görünen işlerle ilgilendiklerini söylüyor. Madrid Photo ve Miami’de Art Basel Miami sırasında bir fuar da düzenleyen Just Mad, kendilerini tanıtmaya çalışan, kar amacı gütmeyen kurumlara da yer veriyorlar. Ortaya çıkmak anlamına gelen ‘emerging’ Just Mad için bir duruşu ve mentaliteyi ifade ediyor. 

Fuar; kamusal kaynaklarla gerçekleştirdikleri küratörlük programı, misafir sanatçı programı gibi dış etkinlikler de yer alıyor. Belirli bir mekanı olmayan fuarın ilki Matadero yakınlarında bir mekanda, ikincisi boş bir binada, üçüncüsü ve sonuncusu bir otelin otoparkında gerçekleşmiş. Fuarı bu mekanda devam ettirmeyi düşündüklerini belirten Duero, 40-60 galeriyle sınırlı kalmaya çalıştıklarını söylüyor.


0
3794
0
Yazar:
Fotoğraf: Merces Tomas Gomez
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Advertisement
Geldanlage