Advertisement
10 NİSAN, PERŞEMBE, 2014

Galeri Zilberman

2008 yılında kurulan Galeri Zilberman'ın amacı, hem çağdaş Türk sanatçılarına uluslararası alanda destek vermek, hem de yabancı sanatçıları yerli sanat çevresine tanıtmak. 

Galeri Zilberman

Galeri Zilberman her sene iki galerisinde toplam 10 ila 12 arası sergiye ev sahipliği yapıyor. Galeriler, art deco mimarisinin İstanbul'daki en ünlü örneklerinden biri olan, 1910 yılında Ermeni asıllı Osmanlı mimar Hovsep Aznavur tarafından tasarlanan Mısır Apartmanı'nın iki ayrı katında yer alıyor.

Galeri Zilberman Türkiye'nin pek çok köklü sanatçısını temsil ediyor. Mecralarının sınırlarını zorlayan Ahmet Elhan ve Azade Köker, veteran sanatçı ve eleştirmen İpek Duben ve Türk performans sanatının en öncü isimlerinden Şükran Moral'ın yanısıra galeri, yeni kuşak Türk sanatçılarıyla da çalışıyor.

Ticari bir galerinin aynı zamanda eğitim ve izleyici kitlesi geliştirme konusunda sosyal sorumluluk alması gerektiğinin bilinciyle Galeri Zilberman, düzenli olarak sanatçı sohbetleri, konferanslar, kitap tanıtımları ve yuvarlak masa toplantıları düzenliyor. Bu organizasyonlarla ilgili daha geniş bilgiye www.kat1.org adresinden ulaşılabilir.

Galeri aynı zamanda dünyanın her tarafındaki sanat emekçilerine açık, 10.000 Euro ödüllü yıllık araştırma bursu Zed Grant'a da destek veriyor. Bu ödül, her sene değişen ve galeriyle ilişkisi olmayan sanat uzmanlarından oluşan bir jüri tarafından veriliyor. Bu seneki jüri Irit Rogoff, Bassam El Baroni ve Gerard Byrne'den oluşmaktaydı. Bu konuda ayrıntılı bilgiye www.zedgrant.org adresinden ulaşılabilir.

İletişim bilgileri;

İstiklal Cad. No.163 Mısır Apartmanı K.3 D.10

Beyoğlu / Istanbul
t: +90 212 251 12 14
f: +90 212 251 42 88
e: zilberman@galerizilberman.com

http://www.galerizilberman.com/zilberman/index.asp

0
5831
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Advertisement
Geldanlage