0 YAPILAN YORUMLAR
30590 GÖRÜNTÜLENME
9 TAKİPÇİ
2 BEĞENİ
ATİLLA GALİP PINAR 'ÖZ'

Galeri İlayda, 6 Mart – 12 Nisan tarihleri arasında, Atilla Galip Pınar'ın 'Öz // Essence' adlı 4. kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Sanatçı, son bir yıl içerisinde ürettiği resimlerinden oluşan sergisinde, çoğunlukla kendi iç yolculuğunun ve varoluş sorgulamalarının yansımalarını izleyiciyle paylaşıyor.

Atilla Galip Pınar

Atilla Galip Pınar, Hafıza-Memory, 135 x 90 cm , tuval üzeri akrilik-acrylic on canvas, 2015

İnsan ve doğa ilişkisini temel alan, duygusal anlamda loş olarak tanımlanabilecek fakat bütünüyle pesimist olmayan bir yaklaşımın görüldüğü eserler, özellikle günümüz insanının maddeselliğe indirgenmiş genel bilinç düzeyine eleştiriler yöneltiyor.

Atilla Galip Pınar

Atilla Galip Pınar, Alamet-Sign, 82 x 120cm, tuval üzerin akrilik-acrylic on canvas, 2014

Sanatçıya göre, belki her dönemden daha karmaşık bir karanlığın içerisinde debelenen insanoğlu maddesellikle avunmakta, kısa ömrünü daha da anlamsızlaştırmaktadır.

  • Atilla Galip Pınar

Kaosun, kısırdöngünün, kötülüğün alabildiğine hüküm sürdüğü günümüz dünyasında insanın yaşam dengesini sürdürebilmesi ise ancak öz-gerçekliğine doğru yönelmesiyle bir nebze mümkün olabilir. Fakat kişinin yapacağı bu yolculukta karşılaşacağı 'şey' muhtemelen beklediği saflıkta ve iyilikte olmayacaktır.

Atilla Galip Pinar

Atilla Galip Pinar, Farkında II, Aware II, 102 x 190 cm,  tuval uzeri  akrilik - acrylic on canvas, 2014

Yapıtlarının merkezinde,  her zaman olduğu gibi düşünceye ve sorgulamaya, resim dilini ıskalamadan yer veren Atilla Galip Pınar'ın 'Öz // Essence' adlı sergisi, 6 Mart – 12 Nisan tarihleri arasında Galeri İlayda'da görülebilir.

0
3791
2
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
TAKİPÇİLERİ
9
YAZILARI
7
Geldanlage