Advertisement
0 YAPILAN YORUMLAR
16753 GÖRÜNTÜLENME
41 TAKİPÇİ
0 BEĞENİ
Olasılıklar ve Tercihler | Possibilities and Choices

Seçkiye katılan sanatçılar: Berkay Buğdanoğlu, Eli Kasavi, Elif Boyner, Lara Kamhi, Joe Hamilton, Julie Nymann, Sinem Serap Duran, Sırma Doruk

Olasılıklar ve Tercihler” karma video seçkisinde sergilenecek olan video çalışmaları, Mixer’in temeli niteliğindeki Açık Depo yapısı içerisinde dinamik bir kurgu oluşturacak.

Güncel video sanatına dair örneklerin ortaya konacağı bu seçki için tercih edilen çalışmalar, belirgin bir kavramsal şema içerisinde gösterilmekten uzak bir yapı taşıyarak Mixer Açık Depo’nun değişken karakterini de yansıtacak.

Elif Boyner çevreyi algılamamıza yön veren hareketleri atık dönüşüm merkezinde görüntülerken, Julie Nymann bireyin varoluşuna dair bir sorgulama sürecini görselleştiriyor. Mixer’de daha önce gerçekleştirdiği kişisel sergilerinde metal üzerine yaptığı çalışmalar ile tanınan Berkay Buğdanoğlu’nun bu seçkide yer alan gif formatındaki işleri sanatçının güncel olaylar üzerine illüstratif olarak ürettiği figürleri ele alıyor. Lara Kamhi’nin renk ve form üzerinden ürettiği video yerleştirmesi ise Mixer Açık Depo alanına deneyimleme açısından prizmatik bir algı katıyor.  

Video sanatının dilini keşfetmeye dair bir önerme olan “Olasılıklar ve Tercihler” adlı karma video seçkisi 23 Ocak 2015 – 15 Mart 2015 tarihleri arasında Pazartesi hariç her gün Mixer Açık Depo’da görülebilir.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Artists: Berkay Buğdanoğlu, Eli Kasavi, Elif Boyner, Lara Kamhi, Joe Hamilton, Julie Nymann, Sinem Serap Duran, Sırma Doruk

Video works to be exhibited in “Possibilities and Choices” group selection will build a dynamic set up within the Open Space that forms the basis for Mixer.

Video works included in this selection, will also reflect Mixer Open Space’s flexible character through a display that does not have a particular conceptual arrangement.

As Elif Boyner renders the moves directing the way we perceive our environments in a recycling center, Julie Nymann visualizes a process questioning the individual’s existence. Gif-formatted artworks of Berkay Buğdanoğlu in this selection, whose paintings on metal had been displayed in his solo exhibitions at Mixer before, address illustrative figures about current events. Lara Kahmi’s video installation produced over color and form, on the other hand, annexes a prismatic perception to Mixer’s Open Space area.

Group video selection “Possibilities and Choices” is a proposal to discover the language of video art and can be seen at Mixer Open Space between January 23rdand March 15th 2015, everyday except for Mondays.

Joe Hamilton

Joe Hamilton, Regular Division, 2014.

0
3518
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
İLETİŞİM BİLGİSİ

sıraselviler caddesi taksim sitesi

no: 35 2.bodrum kat beyoğlu istanbul

+90 212 243 54 43 

www.mixerarts.com / info@mixerarts.com

https://twitter.com/mixerarts

https://www.facebook.com/mixer.tophane

 

... devamı
TAKİPÇİLERİ
41
YAZILARI
5
Advertisement
Geldanlage