Advertisement
01 NİSAN, ÇARŞAMBA, 2015

Salon'da Nisan'da Hangi Konserler Var?

İstanbul’un kültür ve sanat yaşamına yeni bir alan açan Salon, 2011 yılından beri yerli ve yabancı birçok sanatçıyı izleyiciyle buluşturdu. Salon’un Nisan ayı programı tıpkı diğer aylarda olduğu gibi yine dopdolu!

Salon'da Nisan'da Hangi Konserler Var?

Nisan ayının açılışını 3 Nisan Cuma gecesi ardı ardına sahne alarak The Field ile Sam Parker yapıyor. "Modern elektronik müziğin en doyurucu isimlerinden" The Field ile Berlin'in önemli gece kulüplerinden Berghain'in resident DJ'i Sam Parker Salon dinleyicileriyle buluşmaya geliyor.

4 Nisan Cumartesi gecesi ise ilginç bir proje Salon sahnesine konuk oluyor. Finlandiyalı elektronik müzik prodüktörleri Jori Hulkkonen ve Jimi Tenor'un yönetmenliğini üstlendiği, Godard, Tarkovski ve Kubrick'ten ilham olan fütüristik bir yol filmi olan 'Nuntius' elektronik müzik eşliğinde bir adamın bir boyuttan diğerine olan yolcuğuluğunu anlatacak.

Eskişehir ve İzmir Senfoni Orkestralarıyla verdiği konserlerle dikkat çeken yerli bağımsız müzik topluluğu 123, elektronik-pop tarzındaki sakin müziğiyle 8 Nisan Çarşamba akşamı Salon’da müzikseverlerle buluşacak. 

9 Nisan Perşembe akşamı Barıştık Mı adını verdiği projesiyle Salon’a konuk olacak trompetçi Barış Demirel ilk albümü T.E.A.R’ı Ocak 2015’te yayınlamıştı. Albümünün ilk konseri olan bu buluşma dinleyicilere etkileyici bir trompet ziyafeti yaşatacak.

Salon’da arka arkaya sahne alacak diğer iki isim ise Dougles Dare ve Greg Haines olacak. Yaptıkları müziklerle dikkatleri çeken iki İngiliz besteci 10 Nisan Cuma akşamı dinleyicileriyle buluşacak.

11 Nisan Cumartesi akşamında ise 34. İstanbul Film Festivali kapsamında Damon Krukowski ve Naomi Yang Salon sahnesine konuk oluyor. The Perks of Being a Wallflower ile Greenberg gibi filmlere yaptıkları müzikleriyle de tanınan ikili Naomi Yang’in yönetmenliğini yaptığı sessiz film Fortuna eşliğinde sergileyecekleri müzikal performansla izleyenlere farklı bir deneyim yaşatacak.

A Winged Viktory for the Sullen ile bir araya gelen Adam Wiltzie ve Dustin O’Halloran iki gece üst üste Salon sahnesinde çalacak. Berlinli ambient ikilisi 17-18 Nisan akşamı “sinematik bir ambient harikası” yaratmak için geliyor.

'Walk The Line', 'The Kids Are All Right' ve 'The Departed' gibi başarılı Hollywood filmlerinin soundtrack albümlerinde de yer alan Mark Ribot, Josef von Sternberg imzalı 1928 yapımı 'Docks of New York' filmi gösterimi eşliğinde 22 Nisan Çarşamba akşamı 21.30'da Salon sahneye konuk oluyor.

Kurulduğu günden bu yana grup üyelerinin hiç değişmemesine rağmen müzikal açıdan sürekli bir değişim içinde olmasıyla dikkat çeken Alman indie rock grubu The Notwist 25-26 Nisan akşamları arka arkaya Salon’da sahne alacak. 

Damon Krukowski ve Naomi Yang

Bağlamasıyla Viyana ve Hollanda'da senfoni orkestralarıyla sahneye çıkan Erdal Erzincan, 1994 yılından beri çıkardığı albümlerin yanı sıra İranlı kemençe sanatçısı Kayhan Kalhor ile The Wind adlı bir albüm kaydederek bu albümün turnesi kapsamında Kalhor'la birlikte ABD ve Kanada'da konserler verdi. Uluslararası tanınmışlık kazanmış bağlama sanatçımız Erdal Erzincan solo performansıyla 29 Nisan Çarşamba akşamı Salon’a konuk oluyor.

Ayın son günü 30 Nisan Perşembe Garanti Caz Yeşili: Caz Ağacı 2015 serisi John Coltrane ile devam edecek. Vedat Özdemiroğlu’nun sunuculuk yapacağı gecede Başak Yavuz, Ceyda Ozbaşarel, Sanem Kalfa, Yahya Dai, Serhan Erkol, Adem Gülşen, Baran Say ve Erdem Göymen'den oluşan caz müziğinin ustaları John Coltrane’in unutulmaz eserlerini seslendirecek.

John Coltrane

0
3733
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Advertisement
Geldanlage