09 ŞUBAT, CUMA, 2024

Rafet Utku’nun “Mana” Sergisi Maximum Uniq’te

Rafet Utku’nun “Mana” başlıklı kişisel sergisi 30 Mart tarihine kadar Maximum Uniq Hall fuaye alanında sanatseverlerle buluşuyor.

Maximum Uniq, sahne performanslarına ev sahipliği yaptığı Maximum Uniq Hall fuaye alanında, yeni sezonun ilk sergisinde Rafet Utku’ya yer veriyor. Rafet Utku’nun popüler kültürün paradokslarını mimleyen metinli işlerinden oluşan “Mana” başlıklı sergi, Text Art olarak adlandırılan akımın özel bir seçkisini izleyiciye sunuyor. Sanatçının kimi şeylerin altını, kimi şeylerin üstün çizdiği sergide yazmak ve çizmek bir araya geliyor.

​Mimar ve ressam Rafet Utku, “Mana” sergisi için şunları söylüyor: “Mana arayışıyla ortaya çıkan bu çalışmaların ne başlangıcı ne sonu var. Tıpkı bu paradoks gibi olup bitenler arasında zihnimin içinde de hep bir paradoks hâli mevcut. Olanı olduğu gibi kabul edememek ile bardağa deli tarafından bakmak arasında bir yerde duruyorum. Zihnim ise durmuyor bir yerde. Öyle anlar geliyor ki manasızlık da bütünde bir manaya dönüşebiliyor ya da tam tersi…”

0
1012
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage