04 ARALIK, PAZARTESİ, 2023

Bir Nevi Yazı Atölyesi: “İlk Sayfası”

Can Kozanoğlu ve Mirgün Cabas’ın çağdaş yazarlarla birlikte kitaplarının “ilk sayfası”nı nasıl yazdıklarından yola çıkarak okurlara adeta bir yazı atölyesi sundukları kitapları İlk Sayfası - 25 Bölümde... Bir Nevi Yazı Atölyesi, Can Yayınları’ndan çıktı.

Kitapta yirmi beş yazar, yazma tarzlarını, alışkanlıklarını, takıntılarını, yeni projelerini, edebiyata ilişkin düşüncelerini, dünyaya, insanlığa dair endişe ve umutlarını paylaşıyor. Yolun başındaki yazarlara kendi yönlerini çizmelerinde yardımcı olacak bir kaynak niteliğinde İlk Sayfası.

​​Yazarların birbirinden farklı ve değerli yazma deneyimlerini aktardıkları bir yazı atölyesi bu kitap. İlk sayfayı nasıl yazdığını anlatan yazarlar Ahmet Ümit, Hakan Günday, Ayşe Kulin, Buket Uzuner, Saygın Ersin, Murat Menteş, Nermin Yıldırım, Hikmet Hükümenoğlu, Zülfü Livaneli, Yekta Kopan, Alper Canıgüz, Deniz Yüce Başarır – Başar Başarır, Latife Tekin, Behiç Ak, Murat Uyurkulak, Cem Akaş, Celil Oker, Doğu Yücel, Sevin Okyay, Müge İplikçi, Ercan Kesal, Ayfer Tunç, Mine Söğüt, Sezgin Kaymaz, Pınar Kür.

0
492
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage