09 TEMMUZ, PERŞEMBE, 2020

Bir Kara Komedi: “Evelyn Hardcastle’ın Yedi Ölümü”

Stuart Turton’ın tekrarlanan gün fikrini çetrefil bir polisiye hikâyeyle harmanladığı Evelyn Hardcastle’ın Yedi Ölümü, Özge Onan’ın çevirisiyle, İthaki Yayınları tarafından 10 Temmuz’da yayımlanacak.

Turton’ın bu ilk romanı yayımlandığında tüm dünyada ilgiyle karşılandı, İngiltere’de iki yüz binden fazla sattı. 2018 yılında Costa Kitap Ödülleri’nde “En İyi İlk Roman” ödülünü kazandı.

​“Varlıklı, mazisi karanlık bir ailenin genç ve güzel kızı olan Evelyn Hardcastle bu gece ölecek. Yarın da. Ertesi gün de. Blackheath Malikânesi’nde bir kutlama için toplanan kalabalık, partinin keyfini çıkarırken Evelyn son nefesini verecek. Tekrar, tekrar ve tekrar. Katilin kim olduğunu bulması gereken ve her gün malikânedeki başka biri olarak uyanan kahramanımız ise kendi ismini dahi hatırlamıyor. Gizem gittikçe karmaşıklaşıyor: Bugün neden ve nasıl sürekli tekrar ediyor? Salgın doktoru kılıklı adam kahramanımıza neden yardım ediyor? Ayakçı ne istiyor? Anna kim? Hardcastle ailesi neler saklıyor? Bu cehennemden kurtulmak mümkün mü?”

0
1040
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage