18 AĞUSTOS, PAZAR, 2019

Bir Arkadaş Her Şeyi Değiştirir

Newbery ödüllü çocuk kitabı yazarı Erin Entrada Kelly’nin aile, zorbalık, kelime oyunları ve her zaman karmaşık olan okul arkadaşlıklarının keşfi üzerine kaleme aldığı İlk Sen Başla, Doğan Egmont tarafından yayımlandı.

Ben ve Charlotte çok zor bir sene geçiren iki çocuktur. Bunda hem ailelerinin kendi içinde yaşadıkları sorunlarla baş etmeye çalışmaları hem de ergenliğe alışmaya çabası etkilidir. Tüm bu zorlukların içinde internet üzerinden tanışmalarını sağlayan kelime oyunu her şeyi değiştirir. Bu sayede birbirlerini tanırken bir yandan birbirlerine destek olan ikilinin yaşantısında yepyeni bir dönem başlar.

İkisi de hayatın kendileri için pek de adil olmadığını düşünen Ben ve Charlotte bu konuda haklı mıdır? Peki aralarındaki dostluk bu sorunların üstesinden gelmelerine yardımcı olmaya yeter mi? Büyümek kimse için kolay olmasa da her daim macera ve eğlence dolu olduğu da tartışılmaz. Bakalım Ben ve Charlotte bu zorlu günleri nasıl atlatacaklar?

“Araştırmacılar, arkadaşlığın ilmini incelediler. Bir arkadaşlıkla sağlıklı ve karşılıklı bir ilişkinin duygusal acıları hafifletebildiğini ve fiziksel sağlığı iyileştirebildiğini saptadılar. Sağlıklı bir ilişkinin en önemli yönlerinden biri eşit miktarda karşılıklı fedakarlıktır.” 

Görsel: Adrianne Walujo

0
1245
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle