Advertisement
27 KASIM, PAZARTESİ, 2023

BİFO ve Nemanja Radulović 7 Aralık’ta Zorlu PSM’de Konser Verecek

BİFO ile birlikte dünyaca ünlü keman sanatçısı Nemanja Radulović, 7 Aralık Perşembe günü saat 20.00’de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde müzikseverlerle buluşacak.

Konserde, klasik müzik alanındaki önemli markalarından Deutsche Grammophon etiketiyle iki albüme imza atan Nemanja Radulović, keman repertuvarının en sevilen yapıtlarından biri olan ve Beethoven’ın bu çalgı için yazdığı tek konçertosu olan op.61 Re Majör konçertoyu seslendirecek. 

BİFO’nun yanı sıra Philharmonia, Staatskapelle Dresden, Radio France Filarmoni ve Kraliyet Filarmoni’nin de aralarında bulunduğu güçlü orkestralarla konserler veren Nemanja Radulović, geride bıraktığımız sezon içinde Vivaldi’den romantik dönem repertuvarına uzanan müzik ufkunda, keman için yazılmış başyapıtlardan seçtiği programlarıyla dinleyicilerle buluşacak.

Konserde BİFO’nun şefliğini Londra Filarmoni Orkestrası, Vancouver Senfoni, NDR Hamburg, Leipzig Gewandhaus, BBC Filarmoni gibi dünyanın önde gelen pek çok orkestrasıyla bir araya gelen George Pehlivanian yürütecek.

​7 Aralık Perşembe günü saat 20.00’de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde gerçekleşecek konserin biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

0
726
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage