24 ŞUBAT, CUMARTESİ, 2024

Anlam Arayışı Peşinde Bir Yolculuk: “Serpilme”

Antonia Case’in şehirdeki kurumsal işini bırakıp anlam arayışıyla dünyayı dolaşmasının sonucunda bulduğu cevaplarla hazırladığı kitabı Serpilme – Kendini Bulmak Üzerine Sıradışı Bir Yolculuk, Şafak Tahmaz’ın çevirisiyle Eksik Parça Yayınları’ndan çıktı.

Case, “Anlamlı bir yaşam nedir?”, “Gelişmek ne anlama geliyor?” sorularını cevaplarını bulmak için medyanın sesini kapatır. Teknolojiden uzak durur ve el bagajında kitaplardan başka bir şey olmadan Buenos Aires’ten Paris’e, Barselona’dan Byron Körfezi’ne yolculuk eder. Kadim filozoflardan ve günümüz psikologlarından yaşamaya değer bir hayatın nasıl olacağı konusunda rehberlik arayışına girer.

Bu yolculuk boyunca, piyangoyu kazanmanın neden mutlu etmediğini, “yapmanın” sahip olmaktan neden daha iyi olduğunu, sevgi ve aidiyetin benlik duygunuz için nasıl hayati önem taşıdığını keşfeder. Serpilme, okurunu en önemli şeyin peşinde sürükleyici bir yolculuğa çıkarıyor.

“Hayatımı başka bir şeyin özlemini çekerek mi yaşamak istiyorum? Sürekli olarak ‘Bu gerçekleştiğinde mutlu olacağım’ diye mi düşünüyorum?”

0
535
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage