23 HAZİRAN, PERŞEMBE, 2022

Alex Michaelides’in “Yitik Kızlar”ı Türkçede

Sessiz Hasta romanıyla tüm dünyada okurun ilgisini çeken Alex Michaelides’in psikolojik gerilim türündeki romanı Yitik Kızlar, Cenk Pamay’ın çevirisiyle Domingo Yayınevi’nden çıktı.

Michaelides, bugüne dek 40 dile çevrilen Yitik Kızlar ile okura soluksuz okuyacağı bir roman sunuyor.

Edward Fosca bir katil! Mariana bundan emin ama hiçbir şey yapamıyor. Çünkü Cambridge Üniversitesi’nde Yunan Tragedyası profesörü olan Fosca, bütün kampüsün hayran olduğu, yakışıklı, karizmatik ve lekesiz bir adam. Özellikle Genç Kızlar Kulübü denen özel hayran topluluğundaki öğrencileriyle ilginç bir yakınlığı var.

Bu kızlardan birinin törensel şekilde katledilmesi üzerine Mariana, psikoterapi uzmanlığını polise yardım için kullanmaya başlıyor. Eski okulu Cambridge’de, kuleler ve taş duvarların sardığı bu cennette, antik geleneklerin uğursuz bir şeyi sakladığının farkında. Lehinde görgü tanığı olmasına rağmen, katilin Edward Fosca olduğundan zerre şüphesi yok. Ama bir profesör neden öğrencisini öldürür? Ve neden Yunan mitolojisinin “genç kızı” Persephone’nin ayinlerinden ve yeraltı dünyasına yolculuğundan söz edip duruyor?

​Kampüste yeni bir cesedin bulunmasıyla, Mariana’nın suçlunun Fosca olduğunu kanıtlama çabası onu çöküşün kıyısına sürükleyecek bir saplantıya dönüşüyor.

0
390
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage