03 MART, PAZAR, 2013

Limonlu Pasta

Bir gün, mutsuzluğu, acıları ve arzuları, en derindeki sırları görme yeteneğiniz
olduğunu keşfetseydiniz... Bir gün, size gülümseyen yüzlerin ardını görüp size en yakın kişinin yüreğinde kilitlediği kapıları aralasaydınız, ne yapardınız?..

Limonlu Pasta

“Kitap o kadar güzel ki, tadını daha iyi alabilmek için bitirir bitirmez
tekrar okumaya başladım.”
- Jodi Picoult

Can Yayınları yeni bir çoksatanlar dizisine başlıyor. Limonlu Pastanın Sıradışı Hüznü. 

Büyümenin eşiğindeki Rose için hayat, bir sabah geri dönülmezcesine değişir. Zira annesinin yaptığı limonlu pastadan aldığı bir lokmayla, sadece yemeği değil, onu pişiren kişinin duygularını da tatmakta olduğunu anlar... Olağanüstü yeteneği, aynı zamanda derin bir kaygı ve hüznü de beraberinde getirir; çünkü her zaman neşeli, güler yüzlü ve sevecen biri olarak bildiği annesi, kalbinde sarsıcı bir gerçek saklamakta, ailesinden ayrı ikinci bir hayat yaşamaktadır... Çok geçmeden babası ve ağabeyinin de çok özel yetenekleri olduğunu anlar. Her üçü için de bu yetenek, kimi zaman bir mucizeye kimi zaman da yakalarını kurtaramadıkları bir illete dönüşecektir.

Hemen her ailenin üstünü örttüğü gerçekleri, duyarlı ve yetenekli bir genç kızın büyüme öyküsü eşliğinde anlatan acı, tatlı ama her sayfası büyülü bir şehir masalı… 

LİMONLU PASTANIN SIRADIŞI HÜZNÜ

Yazar: Aimee Bender

Çeviri: Suat Ertüzün

Tür: Roman

Sayfa sayısı: 277 Sayfa

Fiyatı: 17,50 TL

Yayın tarihi: 12 Şubat 2013

Aimee Bender

28 Haziran 1969’da Los Angeles’ta doğdu. San Diego, California Üniversitesi’nden mezun olduktan sonar Irvine, California Üniversitesi’nde Güzel Sanatlar Yüksek Lisans Programı’nda yaratıcı yazarlık okudu. Çağdaş Amerikan edebiyatında ses getiren bir roman ve öykü yazarı olan, gerçeküstü kurgu ve kişileriyle tanınan ve yapıtları on altı dile çevrilen Bender iki kere Pushcart Ödülü’nü aldı ve 2005’te Tiptree Ödülü’ne aday gösterildi. Bugüne kadar dört kitabı yayımlanan Aimee Bender, Limonlu Pastanın Sıra Dışı Hüznü ile en iyi kurmaca dalında SCIBA (Güney California Bağımsız Kitapçılar Birliği) ödülü ve bir Alex Ödülü’ne layık görüldü. Halen Los Angeles’ta yaşayan yazar South California Üniversitesi’nde yaratıcı yazarlık dersi veriyor.

Limonlu Pastanın Sıradışı Hüznü
Yazar: Aimee Bender
Çeviri: Suat Ertüzün
Sayfa sayısı: 277 Sayfa
Yayın tarihi: 12 Şubat 20130
4375
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage