Advertisement
21 HAZİRAN, CUMA, 2013

Edgar ve Allan Poe kardeşler...

Ünlü yazar Edgar Allan Poe’nun küçük-küçük-küçük-küçük yeğenleri Edgar ve Allan’ın başından geçen tuhaf olayları konu alan üç kitaplık Edgar ve Allan Poe’nun Gizemli Serüvenleri serisinin ilk kitabı Hikaye Başlıyor hem çocuk hem de çocukluğunu unutmamış
okurlarla buluşuyor.

Edgar ve Allan Poe kardeşler...

Edgar ve Allan Poe kardeşlerle tanışmaya hazır mısınız?

Ünlü yazar Edgar Allan Poe’nun küçük-küçük-küçük-küçük yeğenleri Edgar ve Allan’ın başından geçen tuhaf olayları konu alan üç kitaplık Edgar ve Allan Poe’nun Gizemli Serüvenleri serisinin ilk kitabı Hikaye Başlıyor hem çocuk hem de çocukluğunu unutmamış okurlarla buluşuyor.

Gotik öykülerin babası Edgar Allan Poe’nun kendisine inanılmaz benzeyen ikiz yeğenleri Edgar ve Allan olağanüstü derecede zekidir. Eşek şakalarından, acayip deneyler yapmaktan, gizli mesajlar çözmekten büyük zevk alan ikizlerin çok ama çok tuhaf bir özellikleri vardır: birbirlerinin zihinlerini okumak. Öyle ki apayrı yerlerde olduklarında bile birbirlerinin ne düşündüğünü, ne yaptığını ve ne söylediğini bilirler.

Anne babaları talihsiz bir kaza sonucu uzaya fırlatılan ve geri dönmeyen iki afacan, amca ve yengeleriyle birlikte yaşamaktadır. Bir de Roderick Usher adında kara bir kedileri vardır. Türlü türlü numaralar öğrettikleri sevgili kedileri bir gün ortadan kaybolur. Bir süre sonra onun bir kamyonetin arkasında ülkenin öbür ucuna gittiğini öğrenirler ve Roderick’i geri almak üzere ailecek yollara düşerler. Ancak bu olay Poe ikizlerine kafayı takmış çılgın bir bilim insanının korkunç planının bir parçasıdır.

Bunca şey olup biterken ikizlerin büyük-büyük-büyük-büyük amcaları Edgar Allan Poe da Öbür Dünya’dan, onları karşı karşıya oldukları tehlikeye karşı uyarmak için çeşitli yollara başvurur. Kurabiye falları, posterler, gazete başlıkları aracılığıyla onlara ulaşmaya çalışır. Tabii ki işler planladığı gibi gitmez ve bir sürü karmaşa yaşanır.

Gordon McAlpine’ın yazdığı ve Sam Zuppardi’nin güzel resimleriyle eşlik ettiği üçlemenin diğer kitapları şu an yazım aşamasında, ama Edgar ve Allan kardeşleri ilk kitaptaki kadar eğlenceli ve gizemli serüvenlerin beklediğine şüphe yok.

Arka kapak:
Birbirinin eşi iki kişi, hem dışları bir, hem içleri,
Okuyabilirler birbirlerinin zihinlerini,
Zalim eşek şakalarıyla efsane ikili.
Adamın biri ikizlerin anne babasının peşindeydi,
Aynı kişi onları takip ediyor şimdi.

Mizah, gizem, kuantum, komik kurabiye falları, şifreli e-postalarla dolu Edgar ve Allan Poe’nun Gizemli Serüvenleri’ne hoş geldiniz!   

Poe ikizleri, çok sevdikleri kedileri Roderick Usher kaçırılıp evden uzaklara götürülünce, amca ve yengeleriyle birlikte yollara düşerler. Yolculukları sırasında karmaşanın, gizemin ve pek tabii ki soruların ardı arkası kesilmez: İkizler birbirlerinin akıllarını nasıl okumaktadır? Onlara yol gösteren tuhaf mesajları kim göndermektedir? Öbür Dünya’dan onlarla iletişime geçen Edgar Allan Poe’nun ta kendisi midir? Neden çılgın bir bilim insanı Poe ailesini yıllardır izlemektedir?

Yazar hakkında:
Gordon McAlpine, ilk kez çocuklar için yazıyor. Daha önce yetişkinlere pek çok roman yazıp, kitaplarında büyülü gerçekliğe ve gizemli konulara yer vermiş. South California’da eşiyle beraber yaşıyor. Poe ikizleri hakkında daha fazla bilgi için www.The-poes.net, yazar hakkında daha çok şey öğrenmek istiyorsanız da www.gordonmcalpine.net sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Çizer hakkında:
Sam Zuppardi, okulda çalışması gerekirken resim yapardı. Şimdi İngiltere’de ha¬yalet yürüyüşleri için çok iyi bir şehir olan York’ta yaşıyor. Bir de The Nowhere Box adında resimli bir kitabı bulunuyor. Daha fazla bilgi için www.samzuppardi.com si¬tesini gezebilirsiniz


0
4339
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Advertisement
Geldanlage