NELER OLUYOR
 • 23-09-2017

  İtalyan sanatçı Federico Babina "“Archist Classic"” serisi ile sanat tarihinin bilinen sanatçılarının, üsluplarına illüstrasyon yorumu katıyor.Sanatçıların üsluplarını mimari bir yapı ile özdeşleştirerek birer ev olarak nesnelleştiriyor.

  ​Mattise, Monet, Basquiat, Caravaggio, Leonardo da Vinci, Hopper ,Klimt,Van Gogh, Vermeer, Michelangelo gibi birçok sanatçıyı ele alan Babina,bahsi geçen sanatçıların “Kendilerine bir ev tasarlamış olsalardı nasıl olurdu?” sorusundan yola çıktığını belirtiyor.

  0
  0
  255
 • 22-09-2017

  En son The Grand Budapest Hotel filmiyle adından sıkça söz ettiren Wes Anderson’ın yeni filmi Isle of Dogs’dan fragman geldi. Film Japonya’da köpeği kaybolan bir çocuğun hikâyesine odaklanırken aynı zamanda Akira Kurosawa filmlerinden esinlenerek bir selam veriyor.

  Fantastic Mr. Fox filminden sonra yeniden stop-motion tekniğiyle karşımıza çıkan filmde Bryan Cranston, Bill Murray, Edward Norton, Jeff Goldblum, Scarlett Johansson, F Murray Abraham, Tilda Swinton, Yoko Ono, Harvey Keitel, Greta Gerwig, Bob Balaban, Frances McDormand ve Lev Schreiber gibi isimler de seslendirme kadrosunda yer alıyor. 20 Nisan 2018’de vizyona girecek olan filmin fragmanına aşağıdan göz atabilirsiniz. 

  https://www.youtube.com/watch?v=dt__kig8PVU

  0
  0
  329
 • 22-09-2017

  Amsterdam Schiphol Havaalanı’nda, salon iki ve üç arasında güvenlik noktasını geçtikten sonra yolcuları bir sürpriz bekliyor. Yolcular bavullarını beklerken, 73 metre uzunluğundaki bagaj bandının üzerinde 17. yüzyıl sanatının tanınan yüzlerini görüyoruz.

  ​​Amsterdam’a gelen yolcular, bagaj sırasında bavullarını takip ederken bir yandan da Jan Mostaert, Rembrandt van Rijn, Johannes Vermeer, Vincent van Gogh, Gerrit Rietveld and Karel Appel gibi önemli sanatçıların bilinen tablolarının, resimlerini görme şansını yakalamış oluyor. Shiphol Havaalanı ve Rijksmuseum iş birliğiyle yeni bir sanat alanı oluşturuyor.

  0
  0
  5780
 • 22-09-2017

  Lars von Trier’in gözde oyuncusu Charlotte Gainsbourg, 7 yıl verdiği aradan sonra yeni albümünü 17 Kasım’da yayımlayacağını duyurmuştu. Prodüktörlüğünü Daft Punk‘tan Guy-Manuel de Homem-Christo üstleneceği Rest’ten albüme adını veren şarkıyı paylaştıktan sonra şimdi de Duft Punk’la ortak çalışması olduğu dinler dinlemez anlaşılan Deadly Valentine şarkısını kliple birlikte yayımladı.

  ​​Paul McCartney, Owen Pallett ve Connan Mockasin gibi isimlerin de destek verdiği albümün c şarkısına bir de sürpriz bir isim konuk olmuş. Freetown Sound albümü ile geçtiğimiz yıl listelerin en üstüne çıkan Dev Hynes, Charlotte Gainsbourg’a Deadly Valentine şarkısının video klibinde eşlik ediyor. Videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

  https://www.youtube.com/watch?v=LkyIVKbCfG8

  0
  0
  1167
 • 21-09-2017

  En son 2014 yılında World Piece of None of Your Business albümü ile karşımıza çıkan Morrissey üç yıl sonra ilk stüdyo albümünü Low in High-School’u yayımlayacağını duyurmuştu. Kendi plak şirketi Etienne Records’u kuran Morrisey hem BMG hem de Etienne Records etiketiyle Low in High-School albümünü 17 Kasım’da yayımlamadan önce albüm kapağını paylaşmış ancak saldırgan bulunduğu için yeniden tasarlayacağı konuşulmuştu.

  ​Morrisey geçtiğimiz günlerde bir Twitter hesabı açarak “Spent the day in bed…” (Bütün günü yatakta geçirdim) şeklinde bir tweet attı. Böylece yakında karşımıza çıkacak Low In High-School’un bir single’ının adının Spent The Day In Bed olabileceğini düşünmemizi sağladı. Dijital ve CD formatında yayımlanacak Low In High-School’un renkli plak baskılarının yanında, sınırlı sayıda da olsa kasetleri de basılacak.

  0
  0
  217
 • 21-09-2017

  Amerikalı graffiti sanatçısı Jean-Michel Basquiat’ın ilk büyük sergisi Barbican Art Gallery’de açıldı. Sergide yüze yakın eser yer alıyor. Genellikle sosyal ve politik mesajlar içeren çalışmalarıyla bilinen Banksy ise sergi vesilesiyle, Barbican Art Gallery girişinde bulunan duvara illegal bir çalışma bıraktı.

  ​Basquiat’ın metropol polisiyle karşılaşmasını resmeden sanatçı, polis ile birey arasındaki uluslararası çatışmaya dikkat çekmeye çalışıyor. Sanatçı bu vesileyle yaptığı sokak resmini ise Basquiat ile gayri resmi bir iş birliği olarak tanımlıyor.


  Kapak Görseli: Banksy

  0
  0
  844
 • 21-09-2017

  Zaha Hadid mimarlık ekibi (ZHA) Almanya’daki Karlsruhe Barok Kalesi’nin cephesini bilim araştırmacıları Andy Lomas ve Mubbasir Kapadia iş birliğiye, dijital ışık koreografisi ile aydınlatıyor. Işık haritalama projesi olarak tanımlanan bu çalışmanın müziği ise Max Cooper tarafından yapıldı.

  ​2017 Schlosslichtspiele Festivali kapsamında yapılan Behaviour Morphe adlı çalışma  kalenin tüm ön cephesini kaplıyor. 

  https://www.youtube.com/watch?v=rbzJoBIzKms

  0
  0
  281
 • 21-09-2017

  2016 Kasım ayında yeni albümünü yayımladıktan hemen sonra yaşamını yitiren Leonard Cohen’e ölümünün ardından pek çok anma konseri düzenlenmişti. Şimdi ise gelecek Kasım ayında sanatçının oğlu Adam Cohen, Montreal’de Lana Del Rey, Elvis Costello, Feist, Philip Glass, k.d. lang, Sting, Damien Rice, Patrick Watson ve Lumineers üyeleri, Wesley Schultz ve Jeremiah Fraites gibi müzisyenleri Cohen’i anma konseri için bir araya getirecek. Konuşmacılar arasında Kanada Başkanı Justin Trudeau‘nun da yer alacağı etkinlik, 6 Kasım‘da Bell Centre‘de gerçekleşecek.

  0
  0
  1001
 • 20-09-2017

  The Prodigy, rekor bir anlaşma imzalayarak gelecek yıl kendi geri dönüşünü gerçekleştirmeyi planlıyor. Grubun 2018 başlarında BMG aracılığıyla yayımlayacakları albüm 2009 yılında çıkardıkları single’ları olan Take Me To The Hospital etiketiyle yayımlanacak. Prodigy'nin yönetim ekibinden Nick Halkes ve John Fairs, BMG ile imzaladıkları anlaşma sırasında şunları söyledi: "BMG tutkulu ve hevesli bir ekip ve yayıncılık alanında güçlü bir iş yaptıklarından, bu heyecan verici yeni aşamada onlarla birlikte çalışmaktan çok memnunuz.” Liam Howlett ise şunları ekledi: "Take Me To The Hospital etiketinin altındaki bir sonraki Prodigy albümü için BMG ailesine katılmaktan çok mutluyuz. Onlar grubumuzu tamamen anlayan harika çocuklar... Şimdi biraz gürültü yapalım!" dedi. Prodigy’nin çağdaş müziğin mimarları arasında yer aldığını düşünürsek 2018 yılında çıkaracakları albümün çok ses getireceği kesin görünüyor.

  0
  0
  296
 • 20-09-2017

  Art Berlin gösterişli bir açılış ile Berlin istasyonunda 33.000 civarı sanatseverle buluştu.

  Yeni sanat fuarı “Art Berlin”in ilk baskısı büyük ilgi uyandırdı. Fuar hem uluslararası uzmanlar hem de sanatseverler tarafından oldukça beğeni topladı.

  Aralarında ulusal ve uluslararası koleksiyonerler, küratör, sanatçılar, müze ve sanat kurumu temsilcilerinin dahil olduğu fuarda çağdaş ve tarihi eserin daha geniş bir yelpazede dahil edilmesi fuarın dikkat çeken noktalarından. “Art Berlin”in organizatörlüğü ise abc ve ART COLOGNE arasında bir ortaklık ile yürütülüyor.

  0
  0
  319
DAHA FAZLA