NELER OLUYOR
 • 28-05-2017

  Alt-J, 2 Haziran’da yayımlanacağı duyurulan Relaxer adlı yeni albümlerinden Adeline adını taşıyan yeni bir parça yayımladı. Grup daha önce yeni albümlerinden 3WW ve In Cold Blood adlı şarkıları dinleyiciyle paylaşmıştı.

  Joe Newman, Gus Unger-Hamilton, Gwil Sainsbury’den oluşan İngiliz indie rock grubu, son olarak 2014’te This Is All Yours ile albümü ile dinleyici karşısına çıkmıştı. 9 Mayıs’ta In Cold Blood adlı şarkılarının klibini paylaşan grup, geçtiğimiz nisan ayında ise 3WW adlı şarkının video klibini izlemeye açmıştı. Sekiz şarkı içerecek Relaxer albümü merakla bekleniyor. Adeline adlı parçayı Youtube üzerinden dinleyebilirsiniz.

  https://www.youtube.com/watch?v=1XwU8H6e8Ts

  0
  0
  117
 • 27-05-2017

  İskoçyalı Post Rock grubu Mogwai, Eylül’de yayımlanacak Every Country’s Sun adlı albümlerinden Coolverine adlı parçayı dinlemeye açtı. Grup son olarak Before the Flood belgeselinin müziklerini üstlenmişti.

  Son yıllarda Atomic, Before the Flood gibi belgesellerin müziklerini üstlenmesiyle öne çıkan Mogwai, yeni stüdyo albümleri ile dinleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Dominic Aitchison, Stuart Braithwaite, Martin Bulloch, Barry Burns ile birlikte dört kişiden oluşan grup, çağdaş müziğin önemli temsilcilerinden sayılıyor. Ön sipariş ve ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

  https://www.youtube.com/watch?v=Cu1UVzJYfao

  0
  0
  64
 • 26-05-2017

  David Lynch’in 1986 yapımı Blue Velvet filminin soundtrack albümü plak formatında satışa sunuldu. Albümün orjinal müzikleri Angelo Badalamenti imzasını taşıyor.

  Uzun süredir evinde olmayan Jeffrey'nin, babasının geçirdiği kalp krizi nedeniyle geri döndüğü evinin yakınlarında kesilmiş bir kulak bulması ve ardından gerçekleşen bir dizi karmaşık olayı anlatan Blue Velvet, sinema tarihinin kült yapımlarından olarak kabul ediliyor. Başrollerinde Kyle MacLachlan, Isabella Rossellini ve Dennis Hopper’ın yer aldığı filmin orjinal müzikleri Fire Records etiketiyle plak formatında satışa sunuldu. Ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 

  0
  0
  608
 • 25-05-2017

  Buğra Erol, BERLINARTPROJECTS’teki ilk solo sergisinde izleyiciyi son çalışmalarından oluşan bir dizi resim ve çizimle, zihinsel ve resimsel dünyasında bir yolculuğa çıkarıyor. Sanatçının da vurguladığı üzere, o konuyu değil; üzerinde çalışacağı konu onu seçiyor. Bu doğrultuda oluşan kaçınılmaz yaratım süreci, Erol’u yeni solo sergisi "Mind Your Wishes" (Ne dilediğine dikkat et) için harekete geçirmiş oldu. 

  Erol, kendisiyle yüzleşme gereksinimi duyarak saklı olanın ötesindekini keşfetmek istedi – bu durum değerlendirmesi, düşünce süreçlerine görsel bir yol haritası oluşturmasına yardımcı oldu. Yaşadığı içsel keşif yolculuğu, sanatçının İstanbul’dan Adalar’a taşınma sürecine eş zamanlı olarak yansıdı – yine bilinmeze doğru, Erol’un kendisini sorgulama süreciyle iç içe geçmiş başka bir yolculuktu bu. Hem içsel hem de dışa dönük olarak yeni bir alanı keşfetme duygusu; içinde yaşadığımız dünyanın, sanatçının bizzat kendisi tarafından algılanan haliyle keskin bir anlatımı olan Residence in Moon (Ayda İkamet) ve Meanwhile in Another Reality (Bu Arada Başka Bir Gerçeklikte) gibi çalışmalarının isimlerine de ilham kaynağı oldu. Sergi 27 Mayıs-8 Temmuz tarihleri arasında ziyaret edilebilir.

  0
  0
  365
 • 24-05-2017

  Amerika’da başkanlık seçiminden sonra oluşan ortam, gelecek senaryolarını ve korku dolu distopyaları kitapçı raflarında en ön sıraya taşıdı.

  Distopyanın en güçlü kalemlerinden Margeret Atwood’un Damızlık Kızın Öyküsü adlı kitabı da Trump sonrası distopya merakından en fazla nasibini alan kitap oldu.  ABD’de tekrar popüler olan Damızlık Kızın Öyküsü, The Newyork Times çoksatanlar listesinde bir numaraya yükseldi. Nisan 2017’de Doğan Kitap etiketiyle yayımlanan Damızlık Kızın Öyküsü, Türkiyeli okurdan da büyük ilgi görüyor.

  Damızlık Kızın Öyküsü’nün gördüğü ilgi yayıncılık dünyasıyla sınırlı değil. MGM tarafından gerçekleştirilen dizi uyarlaması bütün dünyada büyük ilgi uyandırdı; dizinin ikinci sezonu için şimdiden anlaşma yapıldı.

  İlk olarak 1985’te yayımlanan Damızlık Kızın Öyküsü,  muhafazakârlığa ve muhafazakârlığın kadın bedeni üzerindeki politikalarına yaptığı vurguyla, günümüz dünyasını en iyi anlatan ve bu anlamda geleceğe dair en isabetli senaryoyu yazan distopya olarak görülüyor.

  0
  0
  1733
 • 12-05-2017

  Son olarak The Gateway albümüyle karşımıza çıkan Red Hot Hot Chili Peppers, aynı albümden Goodbye Angels parçasının klibini yayımladı. Klibin yönetmenliğini Thoranna Sigurdardottir üstlendi.

  Toplamda 13 şarkıdan oluşan albümün en beğenilen şarkılarından olan Goodbye Angels’ın klibinde grubun konser görüntüleri de bulunuyor. Gaspar Noé yönetmenliğindeki Love filminin oyuncularından Klara Kristin’in gözüktüğü klibi Youtube üzerinden izleyebilirsiniz. 

  https://www.youtube.com/watch?v=txTqtm58AqM

  0
  0
  226
 • 11-05-2017

  1977 yapımı kült korku klasiği Suspiria filminin geçtiğimiz aylarda yeniden çekileceği duyurulmuştu. Luca Guadagnino yönetmenliğindeki yeni Suspiria filminin müziklerini ise Thom Yorke üstlenecek.

  Daria Argento yönetmenliğindeki Suspiria filmi, döneminde büyük beğeni yaratmış ve kısa sürede bir korku klasiği haline gelmişti. Melissa P. ve A Bigger Splash filmlerinden tanıdığımız Luca Guadagnino yönetmenliğindeki yeni Suspiria filminin başrol oyuncuları arasında Dakota Johnson, Tilda Swinton ve Chloë Grace Moretz yer alıyor. Daha önce With Stanley Donwood, The UK Gold adlı belgesellerin müziklerini üstlenen ünlü müzisyenin yeni çalışması ise merakla bekleniyor


  0
  0
  485
 • 11-05-2017

  C24 Gallery New York ve Aria Gallery Floransa ortak işbirliğiyle İrfan Önürmen’in Floransa’daki ilk kişisel sergisi ''Gaze'', 13 Mayıs - 17 Haziran 2017 tarihleri arasında Aria Gallery’de izleyicilerle buluşuyor. 

  İrfan Önürmen’in psikolojik ve politik okumalara da izin veren Gaze Serisi’ndeki büyük boyutlu portreleri, toplum içinde yer alan kimliksiz ama hepimize tanıdık gelen karakter ve hislere referans vererek dış dünya ve içsel olana göndermeler yapıyor. Sanatçının hafif bulanık katmanlara ayrılmış tülleri, geometrik kesilmiş şekilleri, coşkulu bir parlaklık taşıyan figürleri; ilk bakışta eğlenceli fakat üzerinde düşünmeye iten bir kondisyonla izleyiciye temas ediyor. Önürmen’in pratiği alışık olunan formu tersine çeviriyor, özgün dili ve temsil ettiği içeriği statik yaklaşımın ötesinde yepyeni bir bakış açısı sunuyor. Sanatçı kendine ait bu özgün dünyasında gerçeği ve hayali, görüneni ve ötesindekini, buğulu ve net olanı sunuyor. 

  0
  0
  400
 • 09-05-2017

  Roger Waters’ın 2 Haziran tarihinde satışa çıkacak Is This the Life We Really Want? albümünden yeni bir parça yayımlandı. Déjà Vu isimli parça Youtube üzerinden dinlenebiliyor.

  1992 yılında bu yana benzer bir solo albüm çalışması yapmayan sanatçı, geçtiğimiz ay yeni albümden bir diğer parça olan Smell the Roses’ı paylaşıma açmıştı. Toplamda 12 şarkının yer aldığı Is This the Life We Really Want? albümünden Déjà Vu adlı parçayı Youtube üzerinden dinleyebilirsiniz. 

  https://www.youtube.com/watch?v=gf7kMaurLZk

  0
  0
  262
 • 07-05-2017

  Bu yıl Cannes Film Festivali’nin yarışma bölümünde yer alan Michael Haneke'nin yeni filmi Happy End’den ilk görsel paylaşıldı. Filmin başrollerinde yönetmenin daha önce de çalıştığı Isabelle Huppert ve Jean-Louis Trintignant yer alıyor.

  Fransa’nın Calais kentinde yaşayan bir aileyi anlatacak olan filmin duyurulan diğer oyuncuları arasında Mathieu Kassovitz, Laura Verlinden, Toby Jones, Fantine Harduin, Franz Rogowski yer alıyor. 2009 yılında White Ribbon filmiyle, 2012 yılında Amour filmiyle Altın Palmiye kazanan Avusturyalı yönetmenin son filmi, ilk gösterimini Cannes Film Festivali’nde gerçekleştirecek.

  0
  0
  1307
DAHA FAZLA