NELER OLUYOR
 • 25-07-2017

  Cut copy birkaç hafta önce Airbone adlı yeni bir şarkı paylaştı. Astralwerks vasıtasıyla dijital olarak basıldı ve haftanın şarkılarından olmayı başardı. Airbone aynı zamanda grubun dört yıl içindeki ilk resmi single'ları ve Astralwerks için yaptıkları ilk albümleri.

  ​Grup kısa süre içerisinde de Airbone için video klip çalışmasını tamamladı. Klipte Dan Whitford, tuhaf ve sarı yağmurluklu bir adamla karşılaşıyor ve Barselona'daki bir akşam yemeğinde ve süpermarkette dolaşmaya başlıyor. Klibin özellikle renk tasarımı ve kurgu geçişlerini keşfetmek için aşağıdan izleyebilirsiniz. Barcelona merkezli yapım şirketi CANADA’nın prodüktörlüğündeki klibin yönetmeni ise Gerson Aguerri.

  https://www.youtube.com/watch?v=f3PbqVq_9O8

  0
  0
  57
 • 24-07-2017

  Westworld ikinci sezonunu bu ayın başlarında çekmeye başladı ve dizinin yayın tarihinin 2018 olduğunu duyurmuştu. 22 Emmy adaylığı kazanan ve Saturday Night Live’la birlikte bu yılın en çok aday olan iki yapımından biri konumunda bulunan Westworld’ün ikinci sezon fragmanında göze çarpan değişiklikler var.

  ​Ata binen kızgın bir Dolores, ölü bir kaplana bakan Bernard, Kanı dökülen bir William ve daha güçlü, daha emin bir şekilde kızını arayan Maeve… Halen daha kadrosuna yeni oyuncuların eklendiği dizide güç dengelerinin yer değiştirdiği de Comic-Con kapsamında yayımlanan fragmanda göze çarpıyor. Fragmana aşağıdan ulaşabilirsiniz.

  https://www.youtube.com/watch?v=phFM3V_dors

  0
  0
  168
 • 24-07-2017

  İlk gösterimini 70. Cannes Film Festivali’nde yapan Happy End (Mutlu Son) Michael Haneke’nin Amour filminden 5 yıl sonraki ilk filmi olacak. Film kültürel nihilizmden, burjuva solipsizme, soğukkanlı cinayetlerden, ömür boyu süren saplantılı duygu durumlarına kadar birçok konuyu mercek altına alarak Fransız bir ailenin burjuva yaşamına odaklanıyor. Senaryosunu da Michael Haneke’nin yazdığı filmde isim tersinlemesinin olması Funny Games ve Amour filmlerinde olduğu gibi kaçınılmaz duruyor. Mutlu son ihtimalin düşük olduğu filmde Haneke’nin gözde oyuncusu Isabelle Huppert’ın yanısıra Toby Jones, Jean-Louis Trintignant, Laura Verlinden ve Mathieu Kassovitz gibi isimler de yer alacak. Filmin 13 Ekim’de vizyona girmesi bekleniyor. Fragmana aşağıdan ulaşabilirsiniz.

  https://www.youtube.com/watch?v=HbVMLNLEs_8

  0
  0
  656
 • 24-07-2017

  13 Temmuz’da İtalya, Palermo’daki tarihi yapı Garibaldi Tiyatrosu kapılarını ilginç bir etkinlik için tekrar açıyor. Bu etkinlik 2018’de olacak olan Manifesta 12 için düzenleniyor.

  ​“Aspettando Manifesta 12” yani (Manifesta 12’yi Beklemek), 13 Temmuz’dan 29 Ekim 2017’ye kadar Palermo sakinlerine bienali anlatıp konuyla ilgili bilinçlendirme yapmayı amaçlıyor. Böylece bir kentin kültürel politikasının nasıl olması gerektiği yönünde bir ipucu veriyor. 

  0
  1
  198
 • 24-07-2017

  19. Yüzyıl sonlarına doğru beliren Art Nouveau döneminin en önemli sanatçılarından biri Alphonse Mucha, 24 Temmuz'da Çek Cumhuriyeti’nde doğdu.

  • 1879-1881 yılları arasında Viyana’da okudu ve tiyatro tasarım alanında çalıştı. Bu işi onun eserlerindeki tarzı etkilemiştir.
  • Gauguin ile atölyesini paylaştılar.
  • Daha sonraki yıllarda yaptığı dekoratif resimlerden sonar Münih Güzel Sanatlar Akademisi’nde resim eğitimini alır.
  • Ünlü Gismonda adlı oyun için poster hazırlar ve dönemin ünlü aktristi Sarah Bernhardt bu posteri çok beğenir.
  • Art Nouveau akımı yaygınlaşınca Japonizm gibi uzakdoğu sanatına açılımlar sıklaşır. Bu durum, Mucha’yı etkileyen etmenlerden biridir.
  • Mucha 1897’de Paris’teki Bodiniére adlı galeride 107 çalışmasını sergiler.
  • Mucha, sanatının “Sadece içten gelen ruhsal mesajı ileten stilize edilen formlar…” olduğunu açıklamıştır.
  0
  0
  165
 • 24-07-2017

  New York’un pencerelerinde Bergdorf Goodman Department Store’un heyulası geziyor. İngiliz sanatçı ve tasarımcı Benjamin Shine, Bergdorf Goodman için kendi imzası haline gelen malzeme olan tülden beş vitrin kurguladı. Bu proje “Seeing Trough the Material” ismiyle bir vitrin-sergisi olarak tasarlandı.

  ​Sanatçının tülleri buruşturarak meydana getirdiği yüz silüetleri görünmezlik, saydamlık, yalnızlık gibi kavramları çağrıştırıyor. İyi bir renk kombinasyonuyla vitrindeki kıyafetlere elegan bir hava yerleştiriyor. 

  0
  0
  295
 • 24-07-2017

  New York’taki tasarım stüdyosu SOFTlab,  One State Street ile anlaşarak lobisini kalıcı bir enstalasyon yerleştirerek yeniledi.

  ​Enstalasyon, çeşitli renklerde led ışıkları içeren kristaller dizisi olarak tasarlanmış ve mekana giren ziyaretçiler için konuma uygun bir dikkat çekiciliğe sahip. Işıkların yansıdığı zeminde kaleydostopik uzantılar oluşturuyor. Tasarımcılar ‘bu enstalasyonun yaratımı için mimari tasarımın parçası olması ve bunun yanı sıra lobiye yeni bir malzeme katılmasını amaçladık ’ diyor.


  0
  0
  118
 • 23-07-2017

  Emojilerin gündelik hayatımızda kapladığı yeri ifade eden sanatçı Carla Gannis, aynı zamanda Hieronymus Bosch’un Garden of Earthly Delights isimli eserini yorumlamış oldu.

  ​Seküler sembollerle dini alegorilerin yerlerini değiştiren Carla Gannis, dijital kolajıyla bizi 15. ve 16. yüzyıllardan kalan eski bir dünyaya yeniden götürüyor. Bu yeniden geldiğimiz dünya grotesk bir anlatıya sahip. Çünkü her şey emojilerden oluşuyor ve anti-ütopik soğukluğu içinde barındırıyor. 

  0
  0
  488
 • 22-07-2017

  Guillermo Del Toro'nun merakla beklenen yeni filmi The Shape of Water, geleneksel Guillermo Del Toro filminin tüm izlerini taşıyor: Harika, fantastik yaratıklarla dolu ve doğal olarak karanlık… Pan’s Labyrinth, Hellboy ve Pacific Rim gibi filmleriyle tanınan yönetmenin yeni filmi 1963 yılında Soğuk Savaş zemininde, gizli bir laboratuvarda gerçekleşen sıra dışı olayları konu edecek.

  ​Senaryosunu Vanessa Taylor ve Guillermo Del Toro’nun yazdığı film devlet tarafından gizli tutulan bir bilimsel çalışma sonrası ortaya çıkan yaratık ile laboratuvar çalışanın aralarında kurdukları bağ etrafında şekilleniyor. Film Türkiye’de Şubat 2018’de vizyona girecek. Fragmana aşağıdan ulaşabilirsiniz.

  https://www.youtube.com/watch?v=XFYWazblaUA

  0
  0
  407
 • 22-07-2017

  İtalyan yönetmen Susanna Nicchiarelli'nin Nico 1988 filmi, The Velvet Underground'un kurşun şarkıcısı Christa Paffgen (Nico) hakkında. Nicchiarelli'nin biyografik filmi 74. Venedik Film Festivali’nin Horizon bölümünde ilk gösterimini yapacak. Albüm kapağındaki muz fotoğrafıyla kültleşen, Andy Warhol ile daima birlikte anılan grubun oluşumunda Nico’nun da büyük payı olduğu biliniyor.

  ​Film 30 Ağustos'ta Sala Darsena'daki festivalin açılış gününde dünya prömiyerini gerçekleştirecekken “Nico” karakterini The Commune’daki rolüyle 2016’da Altın Ayı ödülü kazanan Danimarkalı oyuncu Trine Dyrholm üstlenecek.

  0
  0
  348
DAHA FAZLA