NELER OLUYOR
 • 25-06-2018

  Jim Carrey’nin 20 yıl sonra televizyon ekranlarına döneceği dizi projesi Kidding’ten yeni fragman paylaşıldı. Carrey’nin başrolünde yer alacağı ve prodüksiyonunu Showtime’ın üstleneceği komedi dizisi Eylül ayında yayımlanmaya başlayacak. Kidding’in yönetmen koltuğunda aynı zamanda Jim Carrey’nin kült filmlerinden Eternal Sunshine of the Spotless Mind‘ın (Sil Baştan) yönetmeni olan Michel Gondry oturuyor. Dizinin senaryosu ise Weeds ve I’m Dying Up Here'la tanınan Dave Holstein tarafından yazıldı.

  ​​İlk sezon onayı 10 bölüm olan dizide; televizyondaki çocuk programlarıyla ikon hâline gelmiş olan Mr. Pickles (Jim Carrey), Amerikan ebeveynleri tarafından idolleştirilmiş bir milyoner olarak karşımıza çıkıyor. Ancak Mr. Pickles’ın özel hayatındaki çalkantıların kendi yarattığı dünya ile örtüşmemesi çatlaklar oluşturmaya başlıyor. Bu doğrultuda oldukça saygı gören Mr. Pickles, hayatındaki yeni krizlerle baş etmeye çalışıyor. Dizide Jim Carrey’ye, Judy Greer, Cole Allen ve Bernard White oyuncu olarak eşlik ediyor.

  https://www.youtube.com/watch?v=5RIdW1DiB_0

  0
  0
  31
 • 22-06-2018

  Agatha Christie’nin kaleme aldığı Cinayet Alfabesi, dizi olarak BBC ekranlarından izleyicilerle buluşacak. Dizide Dedektif Hercule Poirot karakterini, oyuncu John Malkovich canlandıracak.

  Dizinin yapımcılarının yaptığı açıklamaya göre 2018 Olivier Ödüllü aktris Shirley Henderson (Harry Potter, Happy Valley), Kevin McNally (Karayip Korsanları, Efsane), Gregor Fisher (Aşk Her Yerde) ve Jack Farthing (Taşkınlar Kulübü) de dizide yer alacak oyunculardan olacak.

  Cinayet Alfabesi’nde alfabe sırasına göre kurbanlarını öldüren seri katil, cesetlerin yanına ABC tren yolları tarifesini bırakır. Aynı zamanda cinayetleri işleyeceği mekânları Hercule Poirot’ya önceden haber vererek deneyimli dedektifle dalga geçer. Fakat Poirot, adı geçen yerlere ulaşmakta her zaman gecikir. Bu psikopatın düşüncelerinden ve cinayet metodundan fazlasıyla etkilenen Poirot, Hastings ve Japp’ın yardımıyla İngiltere’de enine boyuna seyahat ederek bu acımasız katilin izini bulmaya karar verir.

  0
  0
  266
 • 22-06-2018

  Florence and the Machine, 29 Haziran'da Republic Records etiketiyle yayımlayacağı albümü High as Hope’tan Big God isimli şarkısını video kliple paylaştı.

  ​Yönetmen koltuğunda Autumn de Wilde’nin oturduğu klipte suluboya renklerindeki kıyafetleriyle yer alan dansçılar, ​Florence Welch’in renkli bir su havuzunda sihirli bir şekilde yüzmesini sağlıyor gibi. Klipteki dansların koreografileri ise Adam Khan tarafından gerçekleştirildi. ​Florence Welch, şarkı için “ruhun içinde kapanmayan bir delik” tanımlamasını yaptı. Florence and the Machine, yeni çıkacak olan albümünde ayrıca Jamie xx, Kamasi Washington, Sampha ve daha birçok isimle iş birliği yaptı.

  https://www.youtube.com/watch?v=_kIrRooQwuk

  0
  0
  211
 • 22-06-2018

  Bu yaz yolunuzu Rockaway’e düşürmek için harika bir sebebiniz var. Yayoi Kusama’nın Narcissus Garden’ı 1 Temmuz itibarıyla Amerika’da yer alan Rockaway kumsalında ışıldayacak. 1500 çelik küreden oluşan çalışma, sanatın ticarileşmesine ve makyaj kültürüne bir tepki olarak karşımıza çıkıyor.

  ​İlk kez 1996 yılında, 33. Venedik Bienali’nde gayri resmi bir enstelasyon ve performans sergilemesiyle izleyicinin karşısına çıkan enstelasyon bu defa bambaşka bir versiyonuyla izleyiciyle buluşacak. Sandy Kasırgası’nın ardından gerçekleşen hasara dikkat çeken Rockaway! 2018 kapsamında sergilenecek olan çalışma 3 Eylül’e dek görülebilecek.

  0
  0
  192
 • 21-06-2018

  David Bowie’nin Kabuki Tiyatrosu estetiğinden ilham aldığı kostüm ve makyajlarıyla Japonya'ya olan sevgisi, daha önce KISS ve Iron Maiden’ı odağına alan Ukiyo-e Project tarafından gündeme getirildi.

  ​David Bowie'nin Japonya ile olan derin kültürel ilişkileri, moda tasarımcısı Kansai Yamamoto, Tomoyasu Hotei ve film yapımcısı Nagisa Oshima ile yaptığı iş birlikleri çalışmada ayrıca esas alındı. Ukiyo-e Project, bu iş birliklerini odağına alarak, Bowie'nin iki simgesel fotoğrafını kullandı ve bunları Ukiyo-e sanatçısı Masumi Ishikawa tarafından resmedilen geleneksel tahta baskılara dönüştürdü. Böylece Bowie’nin 1974’te Terry O’Neill’ın çektiği Diamond Dogs ve 1973 yılında Brian Duffy’nin çektiği Aladdin Sane albümlerinin kapak fotoğrafları, geleneksel Japon ahşap sanatı Ukiyo-e ile yeniden tasarlanmış oldu. Baskılar, 23 Haziran’dan 1 Temmuz'a kadar Marc Jacobs-owned Bookmarc’ta sergilenecek ve çevrimiçi satış, Ukiyo-e Project’in web sitesinde sınırlı sayıda kopya ile 23 haziran’da başlayacak. Ayrıca Ukiyo-e Project’in diğer işlerine ve David Bowie projesinin detaylarına da https://ukiyoe.today/company/ adresinden ulaşabilirsiniz.

  0
  0
  185
 • 21-06-2018

  Daha önce üzerinde çalıştığını bildirdiğimiz Christo’nun varilleri nihayet evine yerleşti. Rengârenk varillerden oluşan London Mastaba adlı enstalasyon, 23 Eylül’e dek Londra Hyde Park’ta görülebilecek.

  Gölün ekosistemini korumak için düşük çevresel etkiye sahip inşaat malzemeleri kullanılan çalışma, sponsor kabul etmeyen Christo tarafından finanse ediliyor. 7000 varile yer verilen enstalasyon göle yansıyan rengârenk ışıklarıyla ahenk oluştururken mastaba tasarımıyla da dikkat çekiyor.

  ​Kesington Sarayı’nın arkasındaki gölde arzıendam eden variller, Serpentine Galeri’nin yaz programının bir parçası olarak karşımıza çıkıyor. 

  0
  0
  513
 • 20-06-2018

  Popüler sokak sanatçısı Banksy, birkaç gündür galeriden çalınan bir eseriyle gündemde. Kanada’da bir galeriden çalınan 30 bin dolar değerindeki eser, şu sıralar sanat gündemini oldukça meşgul ediyor. Eserin çalınmasından çok çalan kişinin Banksy olup olmadığı ise konuşulanlardan bir diğeri.

  Trolley Hunter adlı orijinal baskının çalınış anını izlediğimiz videoda bu kadar rahat ve bariz bir hırsızlığa tanık oluşumuz biraz düşündürücü. Bu durum videonun bir viral olma ihtimalini akıllara getiriyor. Serginin organizatörleri tarafından oluşturulan bir tanıtım, dikkat çekme ve bilet satma girişimi olarak da değerlendirilen bu hırsızlık bir dönem daha gündemde kalacağa benziyor. Banksy’nin geçmiş yıllarda MoMA ve Tate’e kendi işlerini asması ve bu tarz aksiyonları sevmesi de akıllara “acaba?” sorusunu getiriyor.

  0
  0
  400
 • 20-06-2018

  1982'den bu yana ilk kez yeni şarkılar yayımlamak üzere stüdyoya gireceklerini duyuran İsveç’in ikonik pop grubu Abba’nın stüdyodan ilk kareleri, menajerleri Gorel Hanser tarafından paylaşıldı.

  ​Dört kişiden oluşan grup üyeleri Benny Andersson, Agnetha Fältskog, Anni-Frid Lyngstad ve Björn Ulvaeus, 35 yıl sonra, yeni bir tur için eski şarkıların dijital versiyonlarının yanı sıra iki yeni şarkı da kaydedecekler. Yeni şarkının bir tanesinin adı I Still Have Faith In You olacak ve Aralık ayında dinlenebilecek. Grup, American Idol yaratıcısı Simon Fuller'la ortak oluşturulan proje kapsamında, 2019 yılında hologramlı olarak sanal gerçeklik turnesi de gerçekleştirecek. Ancak albümün tamamı için henüz tarih netleşmedi.  

  0
  0
  201
 • 19-06-2018

  Luca Guadagnino’nun çok ses getiren filmi Call Me By Your Name’in iki sevilen şarkısı şeftali renginde ve şeftali kokulu plaklara kaydedilecek. Call Me By Your Name Limited Peach Season Edition adıyla piyasaya çıkacak olan plakların olduğu set içinde ayrıca poster ve özel çıkartmalar da yer alacak.

  ​Sufjan Stevens imzalı Visions of Gideon ve Oscar adaylığı olan Mystery of Love şarkılarının basılacağı şeftali rengindeki plaklar, filmde yer alan meşhur şeftali sahnesi için yalnızca 7.777 adet üretilecek. Call Me By Your Name Limited Peach Season Edition vinyl’leri şeftalilerin hasat zamanı olan 3 Ağustos tarihinde satışa çıkacak. 

  0
  1
  395
 • 19-06-2018

  Yüzüklerin Efendisi’nin yazarı JRR Tolkien, bu defa illüstrasyonlarıyla karşımıza çıkıyor. 1 Haziran’da açılan sergi kapsamında sanatçının çizimleri, kullandığı objeler, The Hobbit’ten taslaklar ve The Book of Ishness kitabının eskizleri arasında olan el çizimi Orta Dünya haritaları izleyiciyle buluşuyor.

  “Tolkıen: Maker Of Mıddle-Earth” adlı sergi, 28 Ekim’e dek Oxford Üniversitesi’nin Bodleian Kütüphanesi’nde ziyaret edilebilecek. Fantastik dünyasını kalemi kadar fırçasına aktarmakta da ustalığını kanıtlayan Tokien, Catherine McIlwaine küratörlüğünde gerçekleştirdiği sergisinde izleyiciye kendi iç dünyasına davet ediyor.

  0
  1
  962
DAHA FAZLA