NELER OLUYOR
 • 20-08-2017

  Radiohead’in davulcu Philip Selway, üçüncü solo albümü Let Me Go için tarih verdi.

  Familial (2010) ve Weatherhouse (2014) albümlerinden sonra bir soundtrack projesi olarak karşımıza çıkacak olan Let Me Go 15 Eylül’de dinlenebilecek. Lucy Boynton, Stanley Weber ve Jodhi May’in başrollerinde olduğu Let Me Go filmi için oluşturduğu albüme basılı ve online olarak ulaşılabilecek.

  0
  0
  242
 • 20-08-2017

  Vilde Rolfsen, insanlara plastik torbalar gerçeğini hatırlatan fotoğraf çalışmaları yapan bir sanatçı. Çalışmaları torbanın hareketlerini sunarak bir yeryüzü manzarasını çağrıştırıyor.

  ​Yeşil yeni bir yeşil; yeryüzü yeni bir manzaraya sahip. Yeşilin sahip olduğu tüm tonlar tek bir yeşile aktı, o tek yeşil ise başka bir renge yenildi. Bu renge kimisi gri, kimisi beton, kimisi plastik, bazıları sentetik, bazıları kimyasal diyor. Bu manzara kimin manzarası? İnsanın mı, yoksa bir poşetin mi? Standart bir dünya neye benzer, hangi ideale ulaşıyoruz? Yeni yeşil, nasıl bir yeşil? Vilde Rolfsen’in fotoğraf projesinde bu soruları sorduruyor.

  0
  0
  371
 • 19-08-2017

  The Lobster ve Dogtooth filmlerinden hemen tanıyacağımız yazar ve yönetmen Yórgos Lánthimos’un yeni filminden ilk fragman geldi.

  İlk gösterimini geçtiğimiz bahar Cannes Film Festivali’nde yapan ve oldukça da iyi yorumlar alan film aynı şekilde fazlaca tartışmalara yol açmıştı. Yoğun ve gerçeküstü dramı The Lobster'ı aratmayacak kadar çarpıcı, tüyler ürpetici ve dehşet verici yeni filmi The Killing Of A Sacred Deer’ın oyuncu kadrosunda Nicole Kidman ve Colin Farrell yer alıyor. Fragmandan da anlayabileceğimiz üzere Yórgos Lánthimos tarzından ödün vermeyecek olan film 3 Kasım’da vizyona girecek. Fragmana aşağıdan ulaşabilirsiniz.

  https://www.youtube.com/watch?v=CQFdGfwChtw

  0
  0
  139
 • 19-08-2017

  Lili des Bellons, geometrik karakterlerden harika manzaralar oluşturan bir sanatçı. Yaptığı illüstrasyonlar, bilgisayar oyunu kıvamındaki bir çizgi roman tadını taşıyor.

  ​İşlerinde kullandığı geometrik karakterler, yansıtılmış özelliklerinin yanı sıra sıcak renklerle etkileşiminin dengelemesi oldukça ilginç bir görsel şölen yaratıyor. Ayrıca bu görsel şölen bir senaryoya oturtulmuş ve kurgusal nitelik taşıyor.

  0
  0
  238
 • 18-08-2017

  İlk gösterimini bu yıl Toronto Film Festivali’nde yapacak ve Helena Bonham Carter ile Hilary Swank’ın oyuncu kadrosunda yer alacağı 55 Steps filmi gerçek bir hayat hikâyesine odaklanıyor.

  ​Bille August’un yönetmen koltuğunda olduğu film, 1989 yılında San Francisco'da, akıl hastanesinde şizofreni hastası olan ve hasta haklarının savunucusu olarak bir simge haline gelen Eleanor Riise’in (Helena Bonham Carter) tıbbi kuruluşu dava etmesine yardım eden ve bu yoldaki en büyük destekçisi olan avukat Colette Hughes’ın (Hilary Swank) yaşadığı zorlu süreci konu alınacak. Vizyon tarihi henüz belli olmayan filmin kısa tanıtımına göz atabilirsiniz.

  https://www.youtube.com/watch?v=EUwrhUyiy2s

  0
  0
  744
 • 18-08-2017

  Henri Matisse'nin stüdyosuna adım atmak, sanatçının değerli eşyalarına bakmak ister misiniz? Bu görkemli sergide  sanatçının kişisel koleksiyonunun yanı sıra esinlendiği tablolar, heykeller ve çizimlerle ilgili nadir seçki sunuluyor.

  ​ Matisse dünyanın dört bir yanından etkilendi: Tayland'dan Budist heykel, Mali'den Bamana figürleri, Polinezyalı tekstil ürünleri. Nadiren maddi değere sahip olan bu cisimler yine de kıymetliler. Matisse ile birlikte resimlerde yaratılan her yeni ortamda yeniden keşfedildi bu eşyalar.


  Afrika heykelleri ve maskeleri farklı bir insanı vaadeden bir vahiydi. Daha sonra, Matisse, güzel stüdyosunu, İslam dünyasının örüntüleriyle süsledi ve şekil ile nesne arasındaki uyumu kendi üslubuna yedirdi. Sonrasında, basitleştirilmiş Çince tabela dilini keşfetmeye çalıştı ve bu şekillerin peşine düştü... “Matisse in the Studio”, 15 Ağustos ile 12 Kasım tarihleri arasında Londra’da, Royal Academy of Arts’ta gezilebilir. 


  0
  1
  720
 • 18-08-2017

  Oscar ödüllü oyuncu Cate Blanchett son olarak Manifesto filminde 13 farklı karakteri canlandırdığı performansının ardından Eli Roth’un yönetmenliğindeki The House With A Clock In Its Walls filminde oynayacak.

  ​John Bellairs'in 1973 tarihli gotik korku romanı The Walls in the Walls’ından uyarlanan film yetim kaldıktan sonra amcasının eski evindeki gizli geçitlerin, büyünün ve tehlikenin olduğu bir dünyayı keşfeden 10 yaşındaki Lewis Barnavelt’in hikâyesine odaklanıyor. Cate Blanchett ise filmde bu eve komşu olan cadı/büyücü bir karakteri canlandıracak.

  0
  0
  254
 • 18-08-2017

  AJ Fosik, Amerikalı bir sanatçı. İlginç bir üslup ve yoruma sahip çalışmalarından oluşan sergisi “From Ripe to Rot”, Michigan'daki Library Street Gallery'de 19 Ağustos - 7 Ekim tarihleri arasında görülebilir.

  Canlı renklere sahip ahşap heykelleriyle tanınan AJ Fosik'in eserleri totem ve fetiş kavramından etkileniyor. Onun isimsiz ve anlamsız parçaları, manevi ikonografinin doğasını incelemek için yaratılmış. Aslında sanatçı, yeni kent sanatlarından duyduğu memnuniyetsizliği ifade ediyor. Ahşap ve buluntu nesneler kullanarak, figüratif, eklektik ve karmaşık tasarıma sahip  üç boyutlu eserler ortaya çıkarıyor.

  0
  0
  384
 • 17-08-2017

  Ólafur Arnalds ve Janus Rasmussen’in ortak çalışması Kiasmos, 2015 yılındaki albüm çalışması Swept’in ardından yeni EP’leri Blurred için yayım tarihi verdi.

  ​Erased Tapes imzalı çıkacak albümün yayım tarihi olarak 6 Ekim’e karar veren ikilinin yeni EP’lerinde Bonobo ve Stimming tarafından yapılmış remiksler de mevcut. Salonun yeni gezici projesi, “Gezgin Salon” konserlerinde 10 Eylül’de Beykoz Kundura’da olacak Ólafur Arnalds ve Janus Rasmussen’nin albüme ismini veren Blurred parçasına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

  https://www.youtube.com/watch?v=HbsbieBog1c

  0
  0
  228
 • 17-08-2017

  Yazar ve eleştirmen Josephin Peladan’ın 1892 baharında düzenlediği Paris’in Sembolist dönemlerine ait sergisi “Salon de la Rose+Croix at the Galerie Durand-Ruel in Paris”, Guggenheim Museum’da görülebilecek.

  ​Mistik sembolistlere odaklanan sergide Antoine Bourdelle, Rogelio de Egusquiza, Jean Delville, Charles Filiger, Ferdinand Hodler, Fernand Khnopff, Alphonse Osbert, Armand Point, Georges Rouault, Carlos Schwabe, Alexandre Séon, Jan Toorop, Ville Vallgren ve Félix Vallotton gibi pek çok sanatçının eserleri 4 Ekim’de sergilenecek.

  0
  0
  331
DAHA FAZLA