NELER OLUYOR
 • 17-11-2017

  New York’ta ve Los Angeles’ta çalışmalar yürüten mimarlık firması Freeland Buck, Washington DC'de bulunan Smithsonian American Art Museum’daki Renwick Gallery’de “Parallax Gap” adlı bir alan oluşturdu. Mekâna özel olarak tasarlanan “Parallax Gap” Amerikan mimarisinin stil olarak eklektik örneklerini temsil eden dokuz asılı tavandan oluşuyor.

  ​Proje kapsamında; Victorya Gotiği, Greek Revival, Beaux Arts, Romanesk, Neoklasik, Artdeco ve İkinci İmparatorluk dahil olmak üzere Amerikan mimari stilleri üzerinde çalışıldı. Rönesans dönemi trompe l'oeil tavanları gibi bir izlenim veren “Parallax Gap”, mevcut mimarinin yanı sıra illüzyonel bir perspektif derinliği de yansıtıyor. Dokuz tavanın her biri belirli bir görüş çizgisinin perspektifinden oluşuyor. Böylece alan boyunca hareket ederken farklı bakış açısı dizileriyle karşılaşılıyor.

  0
  0
  181
 • 15-11-2017

  Marilyn Manson, 2017 yılının sonlarında yeni albümü Heaven Upside Down'ı piyasaya sürdü. Albümde yer alan SAY10 şarkısına çektiği video klipte de Manson’ı yalnız bırakmayan Johnny Depp, son yayımlanan KILL4ME videosunda da performans sergiliyor. Kırmızı tonların ağırlıkta olduğu ve yine Mason tarzında olan yeni video klibe aşağıdan göz atabilirsiniz.

  https://www.youtube.com/watch?v=n3sEKLlFLzI

  0
  0
  226
 • 15-11-2017

  Fotoğrafçı Luca Tombolini, her seferinde daha da kusursuz manzaraları yakalıyor! “LS X serisi” kapsamında olan bu fotoğraflar, sanatçının çektiği peyzajlarla fotoğraf arasında bağlantı kurmak için fotoğrafçılığını, sahnelerin ihtişamıyla maneviyat arasındaki çatışmaları ve çağdaş toplumun değerlerini ortaya koymak için harici bir soruşturma sergiliyor.

  ​Çevresini anlamaya yönelik çalışmaları, Tombolini’nin toplumla ve gündelik hayatla ilişkilendirilmemiş bir iç gözlem aşamasını içeriyor. Sanatçı, imajlarını son derece yavaş ve düşüncesel olarak yakalama sürecini, vizyon ve duygularının gezinmesine bilinçsizce bağlı olarak anlatıyor.

  0
  0
  372
 • 14-11-2017

  Los Angeles’lı sanatçı Illma Gore, geçtiğimiz yıl Donald Trump’ın çıplak resmi Make American Great Again ile pek çok tartışmanın odak noktası olmuştu. Şimdilerde ise yine şaşırtıcı bir sanat projesiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

  Sanatçının birkaç gün önce Tradesy Showroom’unda 100,000 Amerikan dolarına satışa çıkan altın kaplamalı tuvaleti, Louis Vuitton monogramıyla kaplı. 24 Louis Vuitton çantasını keserek kaplanan tuvalet tamamıyla işlevsel, altından boşaltma tankı ve tuvalet kağıdı standı ile tamamlanmış halde.

  ​Illma Gore imzalı bu enteresan tuvalet, yeni sahibini bekliyor!

  0
  0
  609
 • 13-11-2017

  Charlotte Gainsbourg’un yeni yayımladığı albümü Rest, yılın en iyi albümlerinden olmaya aday. Prodüktörlüğünü Daft Punk‘tan Guy-Manuel de Homem-Christo üstlendiği Rest’ten paylaştığı her şarkısı müzikal açıdan oldukça güçlü ve modern tınılar içeriyor. Gainsbourg 17 Kasım’da yayımlanacak albümünden üçüncü single’ı Ring-A-Ring O’ Roses’u video kliple paylaştı. Yönetmen koltuğunda Gainsbourg’un oturduğu klipte Gainsbourg’un oğlu Ben Attal’da yer alıyor. Video klibe aşağıdan göz atabilirsiniz.

  https://www.youtube.com/watch?v=OmW-gkTrj4A

  0
  0
  381
 • 13-11-2017

  Çekimlerini İngiliz fotoğrafçı Tim Walker’ın üstlendiği 2018 yılı Pirelli Takvimi, 10 Kasım tarihinde New York’ta tanıtıldı.

  Geçtiğimiz Mayıs ayında Londra’da çekimleri gerçekleşen ve bu yıl 45. senesi olan takvim için Walker, konsept olarak Alice’s Adventures in Wonderland eserinden yola çıktı.

  Sadece Lewis Carroll’un fantastik hikâyesinden esinlenmeyen Tim Walker, takvimin 1865 yılındaki ilk baskısını sık sık göz önünde bulundurduğunu belirtti.

  Yeni ve benzersiz bir “wonderland” oluşturan Walker, takvim için 20 farklı set oluşturuldu.

  0
  0
  696
 • 10-11-2017

  Avusturya’da  6.211 ft / 1.893 metrelik doruk noktası Ötscher, tüm yıl boyunca gezginlerin uğradığı popüler bir destinasyon. Gezgin bir dağcı olan Marika Roth geçtiğimiz günlerde tam da bu doruk noktasında, 2 metrelik bir ahşap penis heykeli gördü ve Facebook hesabında paylaştı.

  ​Bilinmeyen bir sanatçının, büyük boyutlarda ve ağır olan penis heykelini, gece – gündüz rüzgâra maruz bırakarak gizlice yerleştirdiği tahmin ediliyor. Öne sürülen bir fikre göre, sanatçı, arazi sanatının arkaik “doğurganlık kültü”ne çağrışımda bulunulmak istemiş.

  Bu arada yerli halk, heykelin sahibini araştırıyor. Bildirilene göre, heykel bir müddet daha yerinde kalacak. Heykel öyle bir sosyal medya etkisi yarattı ki dağın teleferiklerinin pazarlama müdürü Ines Enöckl, Alpler’in Kuzeydoğu ucuna daha fazla turist çekebileceğini düşünüyor.

  0
  1
  5129
 • 10-11-2017

  Bir süre sinemadan uzak duracağını açıkladıktan sonra; Channing Tatum, Adam Driver ve Daniel Craig’in oyuncu kadrosunda yer aldığı Logan Lucky filmini çeken Steven Soderbergh yeni bir dizi projesiyle karşımızda. Yeni projesini sır gibi saklayan Soderbergh’in Mosaic adlı yeni dizi projesinden yeni bir fragman geldi.

  ​Steven Soderbergh ve HBO iş birliğiyle hayata geçirilen Mosaic klasik bir cinayet/polisiye vakayı anlatıyor. Ancak türünün dışında ilginç olan dizinin izleyicilere dizide yer alan karakterlerden istediği birinin bakış açısından izleme fırsatı sunacak olması. Başrollerinde Garrett Hedlund, Sharon Stone ve James Ransone’ın yer aldığı dizinin fragmanına aşağıdan göz atabilirsiniz.

  https://www.youtube.com/watch?v=fUdbzRifJ2E

  0
  0
  343
 • 09-11-2017

  Tokyo'daki Musashino Sanat Üniversitesi’nden öğrenciler, Japonya'daki Uwasekigata Parkı’nda pirinçten yapılmış büyük heykellerini sergilediler. Wara kelimesi “pirinç saman” anlamına geliyor ve Japonya’da bir festival adı olarak karşımıza çıkıyor: Wara Art Festival.

  Wara Art Festival, 2006 yılında yerel ilçe Musashino Sanat Üniversitesi’ne ulaşarak bol miktarda pirinç sapını sanata dönüştürme yönünde rehberlik etmeye başladı ve 2008'de ilk festivalini düzenlendi. O zamandan beri, okul pirinç samanlardan yapılmış heykellerin yaratılmasında yardımcı olması için sanat öğrencilerini Niigata'ya gönderiyor.

  ​Bu sene ise pirinç samanlarından devasa hayvan heykelleri yapılması tercih edildi. Festival bitmesine rağmen büyük ilgi gören hayvan heykelleri sergilenmeye hâlâ devam ediyor.

  0
  0
  282
 • 08-11-2017

  Münih’in yeni konser salonu için düzenlenen 2017 tasarım yarışması, yarışmaya katılan pek çok tasarım firmasının hazırladığı etkileyici planları değerlendirdikten sonra onur ödülünün sahibini belirledi.

  ​Dört uluslararası mimarlık firması onur ödülüne layık görüldü: Zaha Hadid Architects, Henning Larsen Architects, Mecanoo, Christ & Gantenbein.


  Zaha Hadid Architects eğri ve birbirine karışan silindirik unsurlardan oluşan bir şema, Henning Larsen Architects güçlü geometrik bir cepheyle ön plan, Mecanoo cephede pirinç unsurlarla kademeli düz bir yapı tasarlayarak klasik ve romantikliğiyle öne çıkarken; Christ & Gantenbein bir müzik tapınağı oluşturma fikriyle yola çıkarak Alman “werkviertel” esinlenmesini bünyesinde barındırıyor.


  İş birliğiyle gerçekleşecek bina tasarımının son hali ise büyük bir merak konusu.


  Kapak Görsel: Henning Larsen Architects

  0
  1
  476
DAHA FAZLA