01 EKİM, PERŞEMBE, 2020

The xx’ten Romy İlk Solo Teklisi “Lifetime”ı Yayımladı

İngiliz indie pop müzik grubu The xx ile tanıdığımız Romy Madley Croft, ilk solo teklisini dinleyicilerle paylaştı. Romy’nin pandemi sırasında kaydettiği "Lifetime" isimli parçanın prodüksiyonunu Jamie xx, Fred Again, Jay Anonymous ve Marta Salogni üstlendi.

Romy, Instagram hesabından yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi: "Bu şarkıdaki niyetim hayatı ve beraberliği kutlamak, gitmeden önceki anı takdir etmek. Sanırım bilinçaltımda şarkının yüksek tempolu enerjisi, karantinadaki hâlimde hissettiğim dinginliğe ve endişeye bir tepki. Dış dünyanın hızını, spontane anları, dans pistlerinin coşkusunu, sevgiyi ve arkadaşlarım ve ailemle olan bağları özlüyordum. Her şeyden sıyrıldığında, basit beraberlik anlarının benim için en önemli şey olduğunu anladım."

Bu yılın başlarında, karantina sırasında gerçekleştirdiği bir Instagram canlı yayınında Romy, ilk solo albümünü yakında yayımlayacağını duyurmuştu ve bu albümün aynı zamanda yayımlanmamış solo parçası “Weightless”ı da içereceğini belirtmişti. The xx’in son albümü I See You ise 2017 yılında yayımlanmıştı.

Kaynak: Dazed

https://www.youtube.com/watch?v=iZRnk971u4M

0
812
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage